«Голодомор зачепив своїм чорним крилом і Донбас»

«Голодомор зачепив своїм чорним крилом і Донбас»

Увесь минулий рік Україна вшановувала пам’ять жертв Голодомору 1932—1933 років. Правда, вийшло так, що 80–та роковина страшної трагедії більше стосувалася громадськості, простих людей, ніж влади, яка була зайнята обслуговуванням власних інтересів.

Болотна справа

Болотна справа

Московська поліція встановила рекорд, затримавши понад 400 людей — найбільше з травня 2012 року. Цього разу «автозаки» заповнювали учасниками протесту проти рішення Замоскворецького суду російської столиці, який визнав винними в участі у масових заворушеннях і застосуванні насильства проти представників влади усіх вісьмох підсудних — обвинувачуваних у справі про події на Болотній площі 6 травня 2012–го.

Синьо–жовтий «вандалізм»

Синьо–жовтий «вандалізм»

Міністерство закордонних справ Росії, «українські» заяви якого досі конкурували за дотепністю лише з нашим (дореволюційним) МВС, знову відзначилося. Цього разу зовнішньо­політичне відомство сусідньої країни спрямувало вістря гніву не проти українських «екстремістів» та «фашиствующіх молодчіков», а проти болгарських вандалів та іноземних ЗМІ.

Їхній «євромайдан»

Народ Ісландії протестує проти намірів уряду відмовитися від запланованого референдуму щодо вступу країни в Європейський Союз. На центральній площі ісландської столиці Рейк’явіка позавчора зібралося близько 4 тисяч протестувальників — для 170–тисячного міста і 320–тисячної країни це немало.

Дискусійний кабінет

Новий коаліційний уряд на чолі з прем’єр–міністром Богуславом Соботкою, сформований соціал–демократами, рухом АНО та християнськими демократами, позавчора ввечері отримав вотум довіри нижньої палати парламенту Чеської Республіки. Як повідомляє сайт Чеського радіо, голосуванню передував виступ президента Мілоша Земана, а також дискусія депутатів iз приводу програмної декларації уряду, яка тривала 12 годин поспіль.

Хемінгуей єднає ворогів

Хемінгуей єднає ворогів

Влада Куби передала університетам США приблизно дві тисячі документів, які стосуються перебування на Острові Свободи видатного американського письменника Ернеста Хемінгуея. Досі ці папери зберігалися в музеї «Фінка Віхія», колишній резиденції письменника в Гавані. Тепер більшість із них буде представлено в бібліотеці та музеї ім. президента Джона Фітцджеральда Кеннеді у США. Фахівці музею відреставрують отримані документи та переведуть їх у цифровий формат, щоб вони стали доступними через інтернет шанувальникам Хемінгуея у всьо­му світі.

«Задоволений лише Путін»

Після періоду затишшя й перемир’я, під час якого про «українське питання» світові ЗМІ майже забули, події у нашій державі знову вийшли на перші шпальти провідних видань. На жаль, як і раніше, вистачає неточних, а то й зумисне викривлених даних — не лише зі злого умислу, а й заради створення «картинки», яка вже напевне зацікавить далекого від української ситуації й байдужого до життя за межами свого затишного обійстя європейського чи американського читача.

Розгін «майдану»

Розгін «майдану»

Цікавий збіг: фактично одночасно з активізацією подій в Україні почалися заворушення і в охопленій революцією столиці Таїланду. У ніч на вівторок поліція пішла в наступ на тимчасові табори протестувальників, створені ще наприкінці минулого року.

Кат і його жертви

Кат і його жертви

Лідера Північної Кореї можуть притянути до міжнародного суду за злочини проти власного народу. Такий висновок міститься в оприлюдненому позавчора першому звіті слідчої комісії Організації Об’єднаних Націй iз порушення прав людини в КНДР, яка була створена у березні 2013 року, повідомляє Бі–Бі–Сі.