Прощавай, «лампочко Ілліча»

Відучора на всій території Європейського Союзу припинено виробництво та продаж традиційних електричних лампочок потужністю 60 Вт. Це черговий етап у переході на енергозберігаючі вироби. Єврокомісія, яка започаткувала кампанію поетапного вилучення в ЄС традиційних лампочок, наголошує, що лише 10 відсотків спожитої ними електричної енергії йде власне на утворення світла. Решта 90 відсотків — на нагрівання повітря, а це вже марнотратство. Тож із 1 вересня 2009 року на всій території ЄС було заборонено виробництво та продаж лампочок потужністю 100 Вт, рік тому така сама доля спіткала лампочки на 75 Вт, а з 1 вересня 2012 року, після вилучення ламп розжарювання на 40 та 25 Вт, вони остаточно відійдуть в історію.

Заупокійна в день народження

У Лівійській Джамахірії вчора було свято — 42–га річниця Великої Вересневої революції. Упродовж понад чотирьох десятиліть річницю державного перевороту, внаслідок якого було покладено кінець монархії і до влади прийшов полковник Муаммар Каддафі, щороку відзначали бучними парадами й святкуваннями. Учора ж святкувати було нікому — колись усесильний очільник Лівійської Джамахірії десь переховується, а сама держава в замисленій ним формі саме на свій день нароження фактично почила в бозі. Учора в Парижі відкрилася конференція дружніх до постреволюційної Лівії країн, на якій обговорювалося майбутнє нової держави, яку будуть зводити на руїнах Джамахірії Каддафі.

Потрійний політ донеччанки

Потрійний політ донеччанки

Після п’яти днів безуспішних спроб здобути нагороду світового форуму в Південній Кореї українські легкоатлети вирішили взяти своє масовістю. У вчорашній ранковій програмі кваліфікацію проходили аж десятеро наших, а ще п’ятеро боролися за місце на п’єдесталі у вечірніх фіналах. Нашою головною «медальною» надією була стрибунка потрійним Ольга Саладуха. І донеччанка не підвела, взявши «золото»!

Безсмертний чин Героїв

Сьогодні минає останній день, коли рішення Вищого адмінсуду щодо дегероїзації Романа Шухевича та Степана Бандери можна оскаржити у Верховному Суді України. І відповідні заяви від представників Бандери та Шухевича вже надійшли — боротьба не завершена.

Зараз, коли в різноманітних ЗМІ, особливо в російських, «обсмоктують» тему дегероїзації Романа Шухевича та Степана Бандери, що, мовляв, захисники цих указів «програли» в судах справи, то на всю цю антиукраїнську істерію хочеться відповісти такими словами: «Україноненависники! Не поспішайте з висновками, хто виграв, а хто програв!»

Степан Хмара: Це не еліта, а політикани й дрібні люди

Степан Хмара: Це не еліта, а політикани й дрібні люди

Степана Хмару можна вважати першим політичним в’язнем незалежної України. Опозиційного народного депутата запроторили за ґрати в листопаді 1990 році за те, що він побив міліцейського офіцера–провокатора. Навіть колишній Генпрокурор Михайло Потебенько визнав: «Арешт Хмари був помилкою». А на волю Степана Ільковича разом із кількома іншими патріотами випустили 25 серпня 1991–го — наступного дня після проголошення Незалежності.

Спершу це інтерв’ю з Хмарою замислювалось як роздуми про Незалежність. Та, зважаючи на останні події, додалися нові питання: сутички 24 серпня, масові допити опозиційних активістів, «беркутівські» полчища в центрі Києва... Степан Ількович — звично категоричний і різкий — критикує владу за «дурість». Водночас 73–річний аксакал не шкодує критики і для Юлії Тимошенко — колишньої соратниці, від якої пішов одразу після Помаранчевої революції.

«Я супернесучасна людина»

«Я супернесучасна людина»

Очолюваний двічі Героєм Соцпраці, Героєм України і депутатом Верховної Ради України двох скликань Дмитром Моторним кооператив «Зоря» в Херсонській області цього року зібрав рекордний урожай зернових, який склав третину врожаю всього району. «Ви розумієте: коли на столі є хліб — про це в хаті не йдеться, а коли немає, то ні про що не говорять — тільки про хліб, — переконаний Дмитро Моторний. — У нашому господарстві хліб стабільно є вже кілька десятиліть поспіль...»

Складно писати про Героїв. Перед поїздкою я багато перечитала про Дмитра Моторного. Є статті, схожі на монументи: такі ж великовагові, пишномовні, мов цитатник iз кодексу будівельника комунізму. Зустрічала статті, пронизані болем за рідний аграрний край. І все ж мені хотілося побачити за цим усiм Людину. Адже всі ми народжуємося маленькими, безпорадними, і так важко нам дається кожен крок. А ось як стають Героями?

Сніжана Єгорова: Українську мову мене спонукали вивчити американці

Сніжана Єгорова: Українську мову мене спонукали вивчити американці

Простіше назвати канал, на якому не працювала Сніжана Єгорова, аніж навпаки. За 16 років роботи у «телевізорі» в її трудовій книжці немає запису лише від СТБ. Останніх кілька сезонів Сніжана осіла на сцені «Народної зірки» ТРК «Україна», де скоро з’явиться у ролі ведучої нового шоу «Хто хоче заміж за мого сина?»

Михайло Кошман: Боюся, що прокинуся — а медалі немає

Михайло Кошман: Боюся, що прокинуся — а медалі немає

Медалі, які на недавній світовій першості з веслування на байдарках і каное здобула чемпіонка пекінської Олімпіади–2008 Інна Осипенко–Радомська, нікого особливо не здивували. А ось «золото» молодого Михайла Кошмана стало повною несподіванкою як для керівництва збірної, так і для самого каноїста. Отримавши серйозний енергетичний заряд від особистого наставника Галини Затуливітер, Михайло як на крилах пролетів п’ятикілометрову дистанцію, здобувши для України єдину золоту нагороду ЧС. При цьому, як виявилося, на змагання до угорського міста Сегед Кошмана збирали «всім миром». Про це каноїст із Миколаївщини розповів кореспондентові «УМ».

Про міністра і козла

Учора міністра освіти Дмитра Табачника дуже чекали у київській школі №25. Як анонсували заздалегідь, там пан міністр разом із послом Росії в Україні Михайлом Зурабовим мав узяти участь в презентації спільного проекту російських і українських учених «Віртуальна школа». Проте на святковій лінійці очільник освітнього міністерства так і не з’явився. Причому про цю прикрість стало відомо за якихось 10 хвилин до початку свята. Журналісти відразу ж припустили, що Табачник образився на заяву глави адміністрації Президента Сергія Льовочкіна щодо своєї відставки.

Жест підтримки й жест дулі

Низка впливових і шанованих людей світу підписали відкритого листа, в якому висловили занепокоєння з приводу останніх подій в Україні. Автори вказують, що на Заході процес над Тимошенко вважають політичним. «Ми закликаємо Євросоюз та його держави–члени наполягати на тому, щоб в Україні поважали верховенство права. Принаймні ЄС повинен вимагати, щоб Тимошенко та інші лідери опозиції вийшли на волю під заставу», — йдеться у статті «Україна втрачає свій шлях», опублікованій на сайті Project Syndicate.