Що не прибрали — підпалили

Закінчення збирання зернових на півдні України супроводжується рекордною кількістю пожеж. Як інформують рятувальники, у більшості випадків їх винуватцями є самі господарі землі, які підпалюють суху стерню після збирання пшениці та ячменю, щоб не витрачатися на ручне прибирання. Особливість нинішнього року в тому, що масово підпалюють не тільки стерню, а й солому — ніхто не хоче з нею панькатися.

Мисливці на дельфінів

Незважаючи на те, що факт насильницької смерті одного з дельфінів офіційно встановлено, правоохоронці відмовляються ретельно розслідувати цей випадок. П’ять дробин знайшли в тілі молодого дельфіна рідкісної породи «білобочка», якого виявили екологи на березі Кінбурнської коси. З тіла іншого витягли мисливський шрот і шматки металу. Ще чотири дельфіни, серед яких опинилося і місячне дитинча, не підлягали судмедекспертизі через сильний стан розкладання.

Нам грошей не треба — роботу давай!

Нам грошей не треба — роботу давай!

Учора миколаївський Чорноморський суднобудівний завод (ЧСЗ) передав голландській фірмі універсальне судно — суховантажний контейнеровоз. Вартість одного тільки цього замовлення — кілька десятків мільйонів доларів. Усього ж, за словами головного інженера ЧСЗ Олександра Остапенка, в контракті зазначено п’ять суден такого класу. Загальна сума угоди, укладеної на п’ять років, — більше двох мільярдів гривень. І це не єдиний замовник заводу. «Не так давно ми завершили будівництво для росіян модернізованого риболовецького траулера «Генерал Трошев», — розповів «УМ» Олександр Остапенко. — Це цілий плавучий завод iз переробки різних сортів риби. На його борту створено всі умови для того, щоб улов швидко перетворювався на консерви».

Креветка з кримінальним душком

Креветка з кримінальним душком

Спецоперація УБОЗу в Чорноморському біосферному заповіднику завершилася арештом директора, його заступників та єгерів. Усі вони, за даними правоохоронців, «кришували» незаконний вилов креветки і риби. На даний час посадові особи заказника перебувають в ізоляторі тимчасового утримання. Порушено кримінальну справу за ст. 364 ч. 3 Кримінального кодексу — зловживання владою або службовим становищем. Як розповів «УМ» начальник херсонської міліції Валерій Литвин, у спецоперації брали участь 130 осіб — співробітники МВС, прокуратури, спецпідрозділу «Сокіл» і спецзагону внутрішніх військ «Омега»: «Спецоперація на території Чорноморського заповідника стала наймасштабнішим заходом щодо наведення порядку в рибному бізнесі не тільки в Херсонській області, а, напевно, всій Україні».

Привіт від «Сатани»

Жителі Первомайського та Кривоозерського районів Миколаївщини звернулися з листами до Президента України та Генпрокурора України з вимогою особисто втрутитися в екологічну ситуацію в цих районах. Терпець у селян урвався після того, як правоохоронці масово почали порушувати кримінальні справи проти тих мешканців, які останнім часом активно боролися з демонтажем покинутих військовими ракетних шахт на території цих двох районів. Доведених до відчаю людей звинуватили... в незаконному зборі врожаю на своїх же полях! Однак самі селяни підозрюють, що причину висмоктано з пальця, а з ними таким чином просто хочуть поквитатися.

На чиїй совісті дельфіни?

При Міністерстві екології та природних ресурсів України створено спеціальну комісію, яка має з’ясувати причини масової загибелі дельфінів у Чорному морі. Перші вісім тіл загиблих дельфінів екологи знайшли в Тендрівській затоці на території Національного природного парку «Білобережжя Святослава», що на Миколаївщині. А через пару днів мертвих дельфінів також виявили в районі курортного містечка Залізний Порт у Ягорлицький затоці, що на Херсонщині.

«РІО» тримає облогу

«РІО» тримає облогу

«Вконтактє» та «Одноклассники» — саме там нині у режимі он–лайн можна поспілкуватися з українцями, які застрягли на судні. Свої пригоди вони встигли охрестити «спецпроектом «Останній герой» на круїзному лайнері «РІО». З учорашнього дня контракти українських моряків, які опинилися на лайнері, офіційно втратили силу. А це означає, що тепер вони не є працівниками корабля, і їх перебування на судні стане менш комфортним.

На видовище — по максимуму, на хліб — копійки

На видовище — по максимуму, на хліб — копійки

Попри перший успіх аграрії в паніці: через зневагу до їхніх проблем iз боку Кабміну грошей за зібраний урожай ледь вистачить на те, щоб відбити борги за пальне і добрива. Вони кажуть, що цього року врожай зернових культур, соняшнику та сої дуже добрий, але працювати доводиться на старій технiці за хронiчної нестачi пального через економію урядом на фінансуванні власних землеробів заради Євро–2012.

Заплатіть за стриптиз!

Заплатіть за стриптиз!

Судно під прапором Мальти, на якому наші співвітчизники пропрацювали майже рік у складі міжнародної команди, з 360 членами екіпажу, в тому числі артистами та обслуговуючим персоналом, уже тривалий час стоїть у порту ізраїльського міста Ашдод. «Заручники» намагаються вийти на слід свого роботодавця, який «загубився» під час численних перепродажів лайнера. Відомо, що команда корабля складається з представників 12 країн. Серед них і 70 українців, у тому числі 36 одеситів та 7 осіб iз Миколаєва.

Одяг із друкарні

Одяг із друкарні

У Первомайську, що на Миколаївщині, створено колекцію одягу з багатотиражок: за задумом дизайнера, паперові сукні — дешеве, стильне й екологічно чисте вбрання. «Друге життя» газетам подарувала Оксана Дячок, яка працює керівником класу моди і здобуває фах дизайнера. На думку автора колекції, зараз люди стали рідше купувати газети, мотивуючи це кризою, — і абсолютно даремно! Адже прочитана газета дуже багатофункціональна: окрім традиційних побутових цілей, вона може виконувати й суто дизайнерські — перетворитися на оригінальну сукню.