«Не знаю, як ми живі залишилися!»

В опіковому відділенні Черкаської міської лікарні №1 більше місяця лікуються 26–річний Віктор Палкін та його 58–річна мати Віра Яківна із села Домантове Золотоніського району. Вони постраждали від вибуху газового балону. Мати та син отримали численні опіки, але, на щастя, встигли вибігти на двір. У ту ж мить їхня хата завалилася.

Кримська регата

Кримська регата

Розкішні яхти заможних українців та іноземних громадян, як відомо, причалюють до кримських берегів уже не один рік. Для них навіть відведені портові стоянки, приміром, у Балаклаві, Ялті, Феодосії, Керчі та Євпаторії. Проте цього для перспективного виду туристичного бізнесу все одно замало, вирішили у місцевому уряді й розробили концепцію «Розвиток яхтового туризму (яхтових марин) в АРК на 2011–2020 роки». Її ухвалили на одному з останніх пленарних засідань місцевого парламенту.

Посадили курку на піст

Одразу три птахофабрики Харківщини, що у Старовірівці, Люботині та Охочому, опинилися на межі банкрутства. Якщо вони і справді зупинять свої конвеєри, то, за словами фахівців, вже на Великдень в області ціна яєць зросте до 12 гривень за десяток або цінний білковий продукт спіткає доля безслідно зниклої гречки. Причин для тривоги одразу дві — нові ціни на пшеницю і демпінгова політика на ринку місцевих монополістів.

Куратор українофобства

Куратор українофобства

Днями під час робочої поїздки до Полтави міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник відвідав два місцеві університети — економіки і торгівлі (донедавна кооперативний інститут) та технічний, який раніше іменувався інженерно–будівельним. Попри те, що пан Дмитро історик за фахом і очолює освітнє міністерство, альма–матер істориків і, власне, освітян краю, що дала світові й Україні Антона Макаренка, Василя Сухомлинського та Григорія Ващенка, він завбачливо оминув. Певно ж, через те, що нинішня влада вважає Педагогічний університет у Полтаві «неблагонадійним», так би мовити, «антитабачним»... Тож під час свого першого міністерського візиту до обласного центру Табачник поїхав до «своїх». Нагадаємо: ректор одного зі згаданих вишів працював «гуманітарним» заступником голови ОДА в часи розвинутого кучмізму з його безмежною «дімократією», а згодом став одним із головних тамтешніх «багнетів» «біло–блакитного» вождя на президентських виборах 2004 року. Інший університетський провідник під час тих же буремних перегонів керував вишем, у якому найжорсткіше «пресували» полтавських студентів, потім із переляку притулився до помаранчевої коаліції в обласній раді у списку соціалістів, а тепер знову повернувся у «рідне» лоно облрадівської фракції Партії регіонів. З такими «перевіреними» кадрами в їхніх «вотчинах» одіозний міністр–українофоб, звісно, почувався найкомфортніше.

Чи вийдуть браконьєри сухими з води?

Чи вийдуть браконьєри сухими з води?

Ця історія просто вражає своїм цинізмом. 20 лютого Мінекології видало дозвіл на вилов білуги й осетра в Дніпро–Бузькому лимані біля Миколаєва з метою штучного відтворення цих видів риб, занесених у Червону книгу. А вже 24 лютого оперативна група Держкомрибгоспу України спільно з прикордонниками затримала фелюгу, на борту якої виявили велику партію осетрових. У момент затримання спіймана риба вже була мертва. Зате у браконьєрів на руках був, як «охоронна грамота», дозвіл на вилов за підписом самого начальника Миколаївської рибоохорони. Більше того, пізніше слідство з’ясує, що й самі «рибалки» — це перевдягнуті співробітники тієї ж рибоохорони! То чому ж тоді вилов було здійснено тишком–нишком, а мертва риба явно готувалася для продажу на ринку, а не для відтворення популяції?

Безробітні стануть управителями

У Черкасах стартує оригінальний пілотний проект, завдяки якому з безробітних зроблять керівників. За ініціативою міської влади розпочинається навчання менеджерів–управителів для ефективного керування об’єднаннями співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) . Якщо ці «студенти» успішно складуть іспити, то вони матимуть змогу очолити нові ОСББ. Передбачається, що завдяки новому проекту цього року із числа безробітних буде підготовлено близько двохсот таких керівників.

Рятівний патруль

Днями звичайна службова поїздка селами Новосанжарського району для в. о. начальника сектору дільничних інспекторів місцевого райвідділу міліції Олександра Замули та помічника дільничного Якова Сергєєва стала «найгарячішою». У селі Мала Перещепина вони помітили на дорозі схвильовану молоду жінку, котра буквально волала про допомогу.

«Хлібні» репресії

Сюжет луганського журналіста Руслана Міщенка, що вийшов у ефір ще 7 березня, цілком міг стати останнім для власкора телеканалу «Інтер». За інформацією окремих джерел, одразу після виходу репортажу в ефір на телеканал зателефонував особисто заступник луганського «губернатора» Родіон Мірошник і вимагав спростування цієї інформації. У свою чергу керівництво телеканалу звернулось до Руслана з проханням перезняти сюжет i наголосити, що насправді перебоїв iз хлібом у Луганській області не було. Міщенко відмовився, за що йому пригрозили звільненням. До слова, з 5 березня Свердловський хлібокомбінат дійсно призупинив роботу через відсутність борошна. А в день виходу сюжету Руслана в багатьох магазинах міста хліб узагалі купити було неможливо.

Усе в трубу!

Усе в трубу!

Комунальне підприємство «Черкасиводоканал» б’є на сполох: щороку це підприємство витрачає 10 мільйонів гривень тільки на те, аби прочищати забиту каналізацію. «Черкащани сплутали сміттєві баки із каналізаційними трубами і викидають туди все, що заманеться, — картопляне лушпиння, огірки, використані памперси та жіночі гігієнічні прокладки. Це такий показник культури наших людей», — обурюється в розмові з «УМ» Василь Литвиненко, начальник цеху водопостачання і водовідведення КП «Черкасиводоканал».

Більше, Господи, не питиму

У західних областях України до боротьби з пияцтвом активно долучається греко–католицька церква. Ще у 2006 році у складі Комісії у справах душпастирства охорони здоров’я УГКЦ було створено міжєпархіальну підкомісію «За тверезість життя», діяльність якої спрямована саме на подолання алкогольної залежності в суспільстві.