Що скаже суд?

Що скаже суд?

Хоч як боси «королівських перегонів» своїми нововведеннями намагаються щороку підвищувати градус протиборства безпосередньо на «формулічній» трасі, голов­на інтрига часто закручується в боксах. Історії, пов’язані з підкилимними іграми, надовго залишаються в пам’яті вболівальників та самих дійових осіб. Скажімо, бразилець Нельсіньйо Піке два роки тому на Гран–прі Сінгапуру за вказівкою шефа «Рено» Флавіо Бріаторе навмисно розбив свій болід, аби «борт №1» його команди — Фернандо Алонсо — фінішував першим. Автора тієї витівки, Бріаторе, назавжди відлучили від «Формули–1», його підручний Пет Сімондс отримав дискваліфікацію на п’ять років. Було зіпсовано репутацію і команди «Рено», і гонщика Піке.

Свято для обраних

Свято для обраних

Лише в день самої гри «Карпат» проти віце–чемпіона Ісландії стало відомо, що побачити її зможуть лише вболівальники на стадіоні «Україна». Тиждень тому глядачі не дочекалися телевізійної картинки з Рейк’явіка, оскільки для керівництва львівського клубу ціна, яку господарі правили за трансляцію, здалася зависокою. Але й на своїй території галичани не змогли (чи не захотіли) показати широким масам повернення «Карпат» у єврокубки.

Єлизавета Бризгіна: Головне — не участь, а перемога

Єлизавета Бризгіна: Головне — не участь, а перемога

Її батьки — Ольга та Віктор Бризгіни — уславлені радянські легкоатлети, які на двох здобули п’ять олімпійських нагород — чотири золоті й одну срібну. Левова частка олімпійського дорогоцінного металу, що лежить у сімейній скарбничці Бризгіних, завойована саме Ольгою Аркадіївною. А нещодавно вже 20–річна Єлизавета Бризгіна, донька спортивного сімейства, як дві краплі води схожа на маму, підхопила переможну естафету. На командному чемпіонаті Європи в норвезькому Бергені Ліза виборола «золото» на 200–метрівці. Це була її перша гучна вікторія на дорослих змаганнях. І саме ця перемога має стати точкою відліку для майбутніх олімпійських звершень Бризгіної–молодшої. Таку думку на церемонії нагородження найкращого спортсмена червня висловили й Лізин особистий наставник Володимир Федорець, і державний тренер з легкої атлетики Валерій Александров.

Про те, коли і як Єлизавета планує повторити батьківські подвиги, кореспондент «УМ» дізнався «з перших рук».

Не змагалися, а моржували

Тоді як більша частина Північноамериканського континенту перебувала під впливом нестерпної спеки, у канадському містечку Роберваль нічого не нагадувало про глобальне потепління — повітря прогрілося лише до 22 градусів. Зрозуміло, що за таких умов озеро Сен–Жан, де відбувався шостий чемпіонат світу з плавання у відкритій воді, навряд чи могло мати комфортні кондиції. За повідомленням організаторів, минулої неділі, коли на старт 10–кілометрової дистанції вийшли чоловіки, на окремих ділянках температура водички становила лише 16 градусів.

Проміжна висота

Готуючись до серпневого чемпіонату Європи, українські стрибуни у воду минулої неділі в Мадриді провели генеральну репетицію перед відповідальними стартами. У столиці Іспанії відбувся шостий, заключний, етап престижних міжнародних змагань серії Гран–прі. Наші спортсмени продемонстрували, що підходять до Будапешта у хороших кондиціях. Найбільше нагород українці зібрали на триметровому трампліні. Серед чоловічих дуетів не було рівних Іллі Кваші та Олексієві Пригорову.

Пік позаду — вершина недосяжна

Перед стартом чемпіонату Європи в Дебрецені головний тренер збірної України з пентатлону Сергій Павлюк казав у коментарі «УМ», що нашим чоловікам до снаги потрапити в залікову шістку. Проте за підсумками турніру (нагадаємо, йдеться про виступи багатоборців у конкурі, фехтуванні, стрільбі, бігу й плаванні) ми не побачили українців на очікуваних позиціях ані в командному заліку, ані в індивідуальному. Хоча вчора ще мали шанс реабілітуватися в естафеті.

Жіночими руками

Позавчора у польському Вроцлаві завершився 22–й чемпіонат світу з акробатики, який зібрав 180 спортсменів із 25 країн. Доволі скромне представництво можна пояснити тим, що ця дисципліна не входить до складу великої олімпійської сім’ї. Хоча деякі держави з потужними школами в окремих дисциплінах заявляли й по дві команди.

Легка прогулянка між вулканів

З’їздили до цікавої країни, подивилися на вулкан, провели тренування з підвищеною відповідальністю. Приблизно такими словами львівські уболівальники зараз оцінюють повернення «Карпат» у єврокубки: позавчора у столиці Ісландії «зелено–білі» дебютували в Лізі Європи і досягли впевненої перемоги.

Нечемпіонський шлях

Сьогодні у штаб–квартирі УЄФА, яка розташована у швейцарському місті Ньон, о 14–й годині за київським часом відбудеться жеребкування третього кваліфікаційного раунду Ліги чемпіонів. Саме на цьому етапі чотириступеневого відбору до елітного турніру починає свій шлях срібний призер української першості — київське «Динамо». А от чемпіон нашої країни, донецький «Шахтар», вперше вступить у боротьбу за найпрестижніший клубний трофей одразу з групового раунду.

За себе і за ту дівчину

Сьогодні в Угорщині, в місті Дебрецен, за якихось 130 км від українського кордону, стартує чемпіонат Європи із сучасного п’ятиборства. Визначати найсильніших гладіаторів — так назвали спортсменів організатори турніру — приїхали 111 чоловіків та жінок із різних країн Старого Світу. Нашу державу представлятиме чоловіча четвірка у складі донеччан Дмитра та Павла Кирпулянських, киянина Павла Тимошенка та Олександра Мордасова з Луганщини. А от жіночу команду на цей турнір тренерський штаб вирішив не везти. Як повідомив «УМ» головний тренер збірної Сергій Павлюк, провідна українська п’ятиборка, бронзовий призер пекінської Олімпіади Вікторія Терещук відновлює спортивну форму після народження дитини. «Ми вирішили дати Віті час, аби вона добре підготувалася до світової першості, що пройде в Китаї на початку осені. А нашим молодим дівчатам дали трохи відпочити. Їхні головні старти — юніорські», — так пояснив відсутність українських жінок на єврофорумі Сергій Олексійович.