Микола Голомша: Я не бачив пiдстав порушувати справи проти Ющенка i Тимошенко

Микола Голомша: Я не бачив пiдстав порушувати справи проти Ющенка i Тимошенко

Його називають прокурором революції, а на долю випало бути заступником Генпрокурора i при Васильєві, i при Піскунові. Перший його звільнив у розпал помаранчевої революції через відмову йти проти власного народу. Заступником другого Микола Голомша став після поновлення на посаді судом. Сьогодні він опікується наглядом на транспорті, за правоохоронним блоком (оперативно-розшукова діяльність, досудове слідство), за спецпідрозділами, податковою міліцією i ДПА. Про це пан Голомша говорить охоче. Менше — про резонансні кримінальні справи, які вів раніше i які на Різницькій порушують сьогодні. Тим більше, що зараз це «парафія» інших заступників.

Рийте іншому ями, дбайте про державні інтереси!

Контрабанді таки дійсно прийшов «стоп». Принаймні на луганському відтинку державного кордону, що, як відомо, найбільший в Україні і сягає близько 750 кілометрів. Аби уявити собі обсяги проблеми, голова Луганської облдержадміністрації Олексій Данилов нещодавно навіть вирішив сісти у гелікоптер і облетіти кордон. І то не весь, а лише південно-східний його відтинок. «Мне сверху видно все...»

Сила в крапових беретах

Сила в крапових беретах

Вони змагалися відчайдушно й запекло. Адже кожен знав: окрім омріяного крапового берета, який так важливо здобути, на нього цього разу ще й прискіпливо поглядають іноземці. Керівники спецпідрозділів п'яти європейських країн (Росія, Білорусь, Молдова, Іспанія, Італія) та військові аташе ще з шести держав (Казахстан, Польща, Румунія, Туреччина i Франція) спостерiгали за змаганням спецназу ВВ, думаючи про майбутнє. Бо, згідно з підписаними напередодні домовленостями, подібні змагання невдовзі проводитимуться на міжнародному рівні. А з ними — й обмін досвідом. Правда, поки що не відомо, за якими нормативами змагатимуться, бо в кожній країні вони різні.

Міліція за контрактом

Міліція за контрактом

Ідеться, про так званий «Соціально-професійний контракт співробітника органів внутрішніх справ», нещодавно презентований громадськості під час «круглого столу» керівництва МВС із представниками провідних фінансово-банківських та страхових установ. Назва проекту, звісно, умовна, мета — можливе кредитування соціальних програм для працівників міліції.

Діти кукурудзи,

Ми оглядаємо КамАЗ, у дні якого зроблено люк. Порожнина-схованка, до якої через нього можна потрапити, висотою десь зі сто тридцять сантиметрів. Зверху хованки насипане зерно кукурудзи: перевіряючі, зазирнувши через перегородку до будки, побачать тільки його. Тим же, хто їде в хованці, вистукують попередження: сидіти тихо. Система, можна сказати, зрозуміла. Окрім одного: як у тому просторі помістилися сорок два чоловіки — тридцять три мужчини і дев'ять жінок.

Щось із пам'яттю жінок сталось

Вибори міського голови Харцизька 31 березня 2002 року стали своєрідною генеральною репетицією минулорічних президентських виборів, в ході яких місцева влада вкрила себе немеркнучою фальсифікаційною славою. Адже попри очевидну перевагу одного з кандидатів переможцем тоді «призначили» іншого. Проте порушена в листопаді того ж року карна справа за цим фактом із зрозумілих причин певний час вважалася безнадійною. І причетних до фальсифікації вдалося притягнути до відповідальності аж тепер.

Бандитам голоси не вiддали

Бандитам голоси не вiддали

Стрічки новин від силових відомств продовжують рясніти повідомленнями про порушення нових кримінальних справ за фактами виборчих фальсифікацій. За даними прес-служби Генпрокуратури, на сьогодні в країні порушено понад 700 таких справ, при цьому більше половини з них уже направлено до суду, а третину розглянуто судом з постановою обвинувального вироку. Весь бруд виборів-2004 ще довго лихоманитиме суспільство, але ж «больові точки» виникають i зараз, під час судових процесів, коли люди розуміють: своє отримали лише виконавці, а організатори i замовники спокійнісінько лишилися в стороні.

Виборче «м'ясо» по-сумськи

Виборче «м'ясо» по-сумськи

Сумщина під час президентських виборів восени минулого року перетворилась на місце постійних міграцій «заїжджих гастролерів» зі східних регіонів України, які прибували в область на запрошення колишньої влади для участі у фальсифікаціях та підготовки різного роду провокацій. За наявними даними, в області у цей час «з особливою місією» перебувало від однієї до п'яти тисяч осіб, переважно студентська та учнівська молодь. Фінансову підтримку молодим людям надавали підприємства області, які активно підтримували кандидата від влади.

«Ви тут більше не живете»

«Ви тут більше не живете»

Реприватизація, про яку так багато говорили останнім часом, у Чернігові, нарешті, повертається обличчям до простої людини. П'ятдесяти восьми родинам чернігівців Верховний Суд повернув квартири, які незаконно приватизувало приватне підприємство, а потім ще й хотіло викинути людей на вулицю. Також вперше в історії українського судочинства у рішенні суду записано, що право не обмежується лише законодавством. Справедливість зараз — одна з основних засад права. Вона і є вирішальною.

Спецслужба пiд депутатським «ковпаком»

Тема необхідності реформування силових структур роками не сходить з газетних шпальт, але фактично до сьогодні в цьому напрямку нічого не робилося, якщо не брати до уваги гострих дискусій з великою кількістю поламаних списів над проблемою.