На курорт не доїхали

Пасажирський автобус iз нашими співвітчизниками з’їхав iз дороги і перекинувся в румунському повіті Бреїла. Як повідомили «УМ» у департаменті інформаційної політики Міністерства закордонних справ, унаслiдок аварії травми різного ступеня важкості отримали шестеро українців. Усіх постраждалих одразу госпіталізували в місцеву лікарню.

Бурхливе прощання

Незважаючи на те, що в бага­тьох регіонах України на початку цього тижня погода відчутно погiршилася, синоптики заспокоюють: надалі негода стихне і перехід до осені буде доволі м’яким. «Друга половина тижня відзначиться доволі комфортною погодою: до 5 вересня очікується тепла й суха погода. Від четверга показники термометрів перебуватимуть на позначці 20—25 градусів тепла вдень та 15—20 градусів — уночі. Загалом чекаємо на нормальну, приємну погоду», — розповіла «УМ» начальник відділу метеорологічних прогнозів «Укргідрометцентру» Людмила Савченко.

Вишиване повноліття

Вишиване повноліття

Київ святкувати 21­річчя Незалежності почне по­спортивному: о 10­й ранку 24 серпня на Хрещатику почнеться фестиваль нетрадиційних видів спорту. Перед киянами та гостями міста виступлять майстри ролер­спорту та авто/мото­тріалу (подолання перешкод на авто й мотоциклах).

Сонце на прощання

Незважаючи на те, що останній місяць літа відзначився безперервними дощами, останні дні серпня повернуть на звичну теплу колію. «Заключні тижні літа будуть доволі теплими, однак спеки більше не очікується.

Мовний транзит назад

Мовний транзит назад

Від сьогодні в київській підземці ні кияни, ні туристи більше не почують вже звичний за три місяці голос американця Ентоні Нокса, який озвучував потрібну станцію англійською мовою. Причина — закінчення контракту, пояснюють у Київському метрополітені.

Вознесенська «біозброя»

Вознесенська «біозброя»

Минуло менше трьох тижнів відтоді, як через спалах африканської чуми свиней у кільце карантину взяли село Комишуватку Приморського району, а ізольованим від решти світу вже стала й Вознесенка Мелітопольського району.

Якщо прийде велика вода

Спрогнозувати настання повеней і сезонних водопіль на території України, виявляється, не так і просто. Проблему частково розв’язано лише на заході. На сьогодні Україна має понад 40 автоматичних станцій і технічну систему прогнозування повеней на Закарпатті. Це тому, пояснюють експерти, що води тамтешніх річок течуть в Угорщину, Словаччину — й уряди цих країн надають фінансову підтримку для регуляції цих процесів. «Але на Прикарпатті таких систем немає зовсім — уже коли стається повінь, то починають будувати греблі, захисні споруди. Але перш як будувати, треба ретельно все розраховувати. Адже гребля вбереже від затоплення найближче до неї село, а село, розташоване хоча б на 2 метри нижче, повністю попливе», — пояснює завідувач відділу математичного моделювання навколишнього середовища Інституту проблем математичних машин і систем НАН України Марк Залізняк. Контроль над верхньою частиною Дніпра теж проблематичний — це територія Росії і Білорусі, тому немає чіткого розуміння про формування там снігового покриву. Це можна визначити лише за допомогою супутників — у цьому Україні допомагатиме американська сторона.

Всеукраїнський потоп

Всеукраїнський потоп

Негода, що прийшла на зміну тривалій спеці, вже завдала чимало шкоди. І розслаблятися, судячи з прогнозів синоптиків, не варто. У ніч проти 14 серпня внаслідок несприятливих погодних умов через спрацювання систем захисту ліній електропередач були знеструмлені 345 населених пунктів у десяти областях України. Рекордсменом знеструмлення стала Вінниччина, де без світла залишилися мешканці 109 населених пунктів. Сильні зливи пошкодили подачу струму також у 80 населених пунктах на Київщині, 65 — Хмельницькій, 36 — у Тернопільській областях. Постраждали також Волинська, Чернівецька, Івано–Франківська, Черкаська, Чернігівська, Рівненська області. У Донецькій області сильні пориви вітру та шквальні потоки води спричинили падіння близько тисячі дерев. За даними Центру пропаганди Головного управління МНС України в Донецькій області, найбільше зелених насаджень повалило у місті Святогірськ Слов’янського району. Також пошкоджено 150 метрів тепломережі, 415 кв. метрів покрівель трьох житлових будинків, зруйновано будівлю їдальні дитячого оздоровчого табору «Яструбок». Падаючи, масивне гілля поранило двох людей, яких із травмами середнього ступеня важкості госпіталізовано до Слов’янської міської лікарні. До аварійно–відновних робіт залучено підрозділи МНС та комунальні служби району.

Спеку загасило дощем

Спеку загасило дощем

Середина серпня ознаменувалася стрімкими погодними змінами: на зміну 40–градусній спеці несподівано прийшли дощі й похолодання. Синоптики зауважують: на території України почалася перебудова атмосферних процесів, що обумовить дощову погоду в західних, північних та центральних областях. За словами директора Українського гідрометцентру МНС Миколи Кульбіди, на всій території країни, крім півдня та сходу, пройдуть інтенсивні дощі. «Упродовж тижня на більшій частині території очікується ускладнення погодних умов: дощі, місцями грози, пориви вітру 15—20 м/с, в окремих районах град. Зокрема, сильні зливи пройдуть у Карпатах та на Прикарпатті, а також у західних, північних, Вінницькій, Черкаській, Кіровоградській областях. Температура повітря у західних та північних областях становитиме до +20 С, у південних та східних регіонах — +23...+28, а на півночі та в центрі — + 20...+25», — розповіла «УМ» начальник відділу метеорологічних прогнозів «Укргідрометцентру» Людмила Савченко.

Попереду — +42

Попереду — +42

Як і обіцяли синоптики, початок серпня видався спекотним. І найближчим часом похолодання чекати не варто. «До кінця поточного тижня температура підвіщуватиметься щодня. Особливо спекотно буде 5—7 липня. Сильна спека пошириться всією територією України, без винятку. Навіть у західних і північних регіонах стовпчики термометрів показуватимуть 35—37 градусів вище позначки плюс цілодобово. На решті території температура триматиметься вище 35—39 градусів. У східних і південних областях буде і того гірше — понад 40—42 градуси тепла. Можливі дощі лише на півдні, сході та у Криму, але вони будуть зовсім короткочасні і поодинокі», — розповідає «УМ» начальник відділу метеорологічних прогнозів «Укргідрометцентру» Людмила Савченко.