Схід: Донбас хоче працювати!

Пік зростання безробіття Луганщина пройшла ще в лютому. Принаймні так запевняє директор Луганського обласного центру зайнятості Андрій Черкасов. Нині на державному обліку перебуває майже 34 тисячі безробітних луганчан, а це, мовляв, практично на дві тисячі менше, ніж було на початку січня. На думку Андрія Володимировича, однією з причин цього феномену став початок весняно–польових робіт на селі. А крім того, ситуацію врятувало те, що на промислових підприємствах не стали масово скорочувати персонал, чого фахівці служб зайнятості боялися найбільше. Утім є серйозні підстави стверджувати, що керівники промисловості реально влаштували так зване приховане безробіття, скоротивши робочий тиждень до трьох, а подекуди й до одного робочого дня, а також повідправляли людей у неоплачувані відпустки.

Лисичанський «полігон»

Офіційна історія Донбасу (як центру вуглевидобутку) починається з Лисичанська. Тому позачергові вибори міського голови тут ніяк не можуть розцінюватися як «прохідні». Особливо з урахуванням наближення президентських.

Клонування Ілліча

На Луганщині Ленін знову стає політично­скульптурною пам’яткою. Напередодні дня народження «вождя пролетаріату» лідер обласного осередку комуністів Спиридон Кілінкаров анонсував церемонію покладання квітів до пам’ятника Леніну в Луганську, а також — ні сіло ні впало — відкриття відразу двох пам’ятників іменинникові у селах.

Шукаємо «червоне золото»

Шукаємо «червоне золото»

У Луганську завершилася акція під подвійною назвою «Червоне золото» («Донорству — зелена вулиця»). Стартувала вона 31 січня і мала тривати лише місяць. Але місяць ще не минув, як її, «на прохання трудящих», продовжили. А тепер головний ініціатор «Червоного золота», начальник відділу з питань сім’ї та молоді Луганської міської ради Марина Горностаєва заявляє: «Ми сподіваємося, що акція триватиме безстроково. Тому що ми люди, а отже — великодушні, благородні, добрі й милосердні».

Вождь, що чекає на латку

Луганська міліція заявила про затримання «хулігана», який за допомогою вибухівки трохи «підправив» пам’ятник Леніну в місті Рубіжному. Як повідомила керівник Центру громадських зв’язків управління Міністерства внутрішніх справ України в Луганській області Тетяна Погукай, хлопцеві, прізвище якого не називають, усього 20 років.

Інсинуації, що пахнуть «смаженим»

У номері «УМ» від 7 квітня було надруковано замітку «Старий сепаратизм у новій обгортці?», де йшлося про публікацію в іншій газеті, а саме — в ростовському випуску «Комсомольської правди», щодо сумнівних намірів голови Луганської обласної ради Валерія Голенка приєднати його область до Ростовської області Росії. Україна може зітхнути з полегшенням: так далеко наміри представника Партії регіонів не заходять. Поки що.

Вождь із діркою

Причому в аналогічний спосіб: і там, і тут внаслідок спрацювання вибухового пристрою пошкоджено сідничні частини пам’ятників вождю світового пролетаріату (розмір дірки, що утворилася у рубежанського Леніна, — 300 на 400 мм). Однак якщо у Санкт–Петербурзі ніхто не сперечається з приводу часу і дати акту, то в контексті рубіжанського інциденту виникли певні розбіжності між правоохоронними органами і партійними товаришами.

Старий сепаратизм у новій обгортці?

Голова Луганської облради Ва­лерій Голенко дуже хоче створити т. зв. єврорегіон на підвладній йому території, але забуває пояснити населенню краю, що воно таке і яку користь з того матиме пересічний луганський обиватель. Зате у вузькому колі всіляких затуліних, маркових і Ко він готовий обговорювати цю тему де завгодно і коли завгодно. Останній раз він це робив минулого тижня в місті Києві. І нарвався на скандал. Про який, можливо, ще не здогадується. Хай там як, а голову обласної ради підловили на бажанні... приєднати Луганщину до Росії.

«Я — пам’ятник собі!»

«Я — пам’ятник собі!»

Іноді просто дивуєшся, наскільки погано розвинена уява в луганських україножерів. Аби втримати стрімко падаючий рейтинг, вони не зуміли нічого вигадати, окрім доволі банальної, як на сьогодні, провокації. А саме: оголосили про наміри встановити в обласному центрі пам’ятник німецькій принцесі Софії–Августі–Фредериці Ангальт–Цербстській, більш відомій як російська правителька Катерина ІІ. Підстави? Ви не повірите, але ці хлопці на повному серйозі стверджують, буцімто «Фіке» (дівоче прізвисько імператриці) якимось чином причетна до заснування українського міста на річці Лугань.

Живий факел

Спробу самоспалення здійснив 32–річний луганчанин, який працює електриком у ТОВ «Лугагрант». Причиною стала нерегулярна виплата заробітної плати. Подробицями інциденту поділилася начальник Центру громадських зв’язків обласного управління МВС Тетяна Погукай. Чоловік зайшов до офісу в самому центрі Луганська близько 16.00 із пластиковою пляшкою, наповненою бензином. Під час спілкування з директором ТОВ він у різкій формі висловив вимогу негайно виплатити зарплату й повернути зарплатні борги.