Скалічили на 151 тисячу євро

Скалічили на 151 тисячу євро

Важкі, часом принизливі пошуки справедливості упродовж 14 років нарешті завершилися. Європейський суд із прав людини ухвалив безпрецедентне для нашої держави рішення, зобов’язавши Україну виплатити потерпілому 45–річному Богдану Савицькому, мешканцю села Поточище Городенківського району, 151 тисячу євро. В таку суму служителі Феміди зі Страсбурга оцінили фізичну та моральну шкоду, заподіяну чоловікові міліціонерами в серпні нині далекого 1998 року.

Жертва — реальна

Убивство в рідному домі 20–річної мешканки Бовшева Галицького району викликало шок в односельців, особливо після того, як стало відоме ім’я підозрюваного у страшному злочині — її старшого брата. Ця родина вважалася благополучною: сестра, закінчивши школу із золотою медаллю, навчалася на третьому курсі в Івано–Франківському національному технічному університеті нафти і газу, 33–річний брат був кваліфікованим програмістом. Конфліктів у сім’ї не спостерігалося. Щоправда, в останні роки програміст почав виявляти непомірний потяг до комп’ютерних ігор, годинами просиджуючи у віртуальному світі. Ця пристрасть, очевидно, і стала причиною фатального вчинку. Коли мати ввечері повернулася додому, то побачила на підлозі мертву доньку з численними тілесними ушкодженнями, а син безтурботно продовжував комп’ютерну гру.

Патріоти — на Говерлі

Для «нашоукраїнців» сходження на вершину Говерли, присвячене вшануванню Декларації про державний суверенітет України, починаючи з 16 липня 2001–го, стало своєрідним партійним ритуалом. Саме цього дня одинадцять років тому екс–Прем’єр–міністр Віктор Ющенко оголосив з висоти 2061 метр про створення нової, опозиційної до режиму Леоніда Кучми, політичної сили «Наша Україна». Відтоді підкорення Говерли соратниками Ющенка відбувалося щорічно за будь–якої погоди і політичних розкладів.

«Колеса» — у стравоході

У подвійну халепу з власної волі втрапив 23–річний мешканець Івано–Франківська, котрий підпільно торгував медпрепаратами іноземного виробництва «субітекс», що містять психотропну речовину бупренорфін. «Наркодилера затримали після того, як було задокументовано кілька фактів його причетності до розповсюдження наркотичних засобів, — повідомили «УМ» у прес–службі міліції Прикарпаття. — У молодика вилучили певну суму коштів, здобутих злочинним шляхом. Оперативники також достовірно знали, що ділок мав при собі ще декілька блістерів з пігулками, однак під час ретельного огляду речових доказів не виявили».

Розлучниця–сільрада

Видно, молоду невістку з перших шлюбних днів так незлюбили батьки її законного чоловіка, що ще не висохло чорнило в офіційних документах про одруження, як вони почали шукати «ліві» шляхи до розлучення. Допомогти їм «у скрутну хвилину» погодилася секретар рідної сільради в Рожнятівському районі, котра взялася так приховати факт реєстрації шлюбу, що й чорт зі свічкою не знайде.

Награбований песець

Резонансний злочин, що стався три місяці тому, ще довго не сходив із вуст мешканців здавна спеціалізованого на кушнірстві міста Тисмениця, особливо власників безлічі тамтешніх хутрових крамниць. Щоправда, інформація про цю надзвичайну подію тоді «не просочилася» у ЗМІ. Зрештою, як повідомили «УМ» у прес–службі прикарпатської міліції, слідче управління області днями завершило розслідування кримінальної справи щодо трьох мешканців Івано–Франківська, котрих обвинувачують у розбійному нападі на торговельний комплекс.

У Калуші — свій Шухевич

У Калуші — свій Шухевич

Калуш став четвертим населеним пунктом Івано–Франківщини, який відтепер має свій пам’ятник головнокомандувачу УПА, генерал–хорунж ому Роману Шухевичу. І хоча командир армії нескорених народився у Львові, прикарпатці небезпідставно вважають його своїм земляком, позаяк корінь родинного древа Шухевичів «проростає» з покутського села Тишківці.

Кривдники небіжчиків

На «гачок» співробітників Управління з боротьби з організованою злочинністю Управління МВС в Івано–Франківській області попалися п’ятеро працівників обласного бюро судово–медичної експертизи, які незаконно вирізали в небіжчиків хрящі та фрагменти тканин упродовж щонайменше трьох останніх років. Затримані підозрюються у вчиненні злочину, передбаченого ч.5 статті 143 Кримінального кодексу (порушення встановленого законом порядку трансплантації органів або тканин людини, вчинене за попередньою змовою осіб).

Дівчина з баксами

Кримінальній казці 16–річної мешканки курортного Яремче прийшов швидкий кінець. Наче марево, розтанули солодкі спогади про поїздки персональним таксі до розташованого майже за 70 кілометрів обласного центру Прикарпаття, модні обновки та гучні розваги в тамтешніх кав’ярнях і барах.

На кону — ставка мера

Комунальне господарство обласного центру Прикарпаття останнім часом, схоже на те, тероризує якась організована злочинна чи нечиста сила. Судіть самі: в період цьогорічних холодів у підвалах івано–франківських багатоповерхівок хтось масово демонтував лічильники гарячої води. Тоді міський голова Віктор Анушкевичус назвав це явище не банальними крадіжками, а «диверсією». Дещо раніше, коментуючи пошкодження безхатченками теплотраси в підвалі будинку по вулиці Довженка, він заявив, що «в місті є група людей, які роблять диверсії». І, зрештою, черга дійшла до зловмисників, котрі спеціалізуються на пошкодженні ліфтів. «Найдіть, хто це робить, — звернувся мер на оперативній нараді 19 червня в міськвиконкомі до керівників місцевих правоохоронців. — Тому, хто найде, я віддам свою зарплату. Це діють не просто злодії, це — цілеспрямована диверсія».