Обрубати рентабельніше

Без співчуття на цього занедбаного каліку з ампутованими стопами дивитися неможливо. Власне, на його жалюгідний вигляд і зробив ставку 45–річний смаглявий мешканець Закарпаття, котрий нещадно експлуатував немічного інваліда, залишаючи його у візку або й просто на бруківці біля входу у храми, базари, вокзали та інші людні міста. І жалісливі іванофранківці не скупилися на щедру фінансову підтримку. У день затримання закарпатського визискувача, котрий віддалік контролював «роботу» свого скаліченого підлеглого поблизу Центрального ринку Івано–Франківська, у прив’язану до шиї картонну коробку прохача перехожі лише за 20 хвилин устигли накидати 320 гривень милостині.

Діагноз — просто неба

Перший вихід лікарів «у народ» із незвичною для Прикарпаття, проте поширеною в цивілізованому світі місією відбувся у віддаленому івано–франківському мікрорайоні «Позитрон». Саме тут стартувала благочинна акція «Бережіть своє здоров’я». У багатолюдному місці, поблизу популярного супермаркету, медики безоплатно проводили первинну діагностику стану здоров’я всіх бажаючих: міряли артеріальний тиск, робили флюорографію та консультували «вуличних пацієнтів» щодо симптомів тієї чи іншої хвороби. Поруч фахівці екстремальної медицини при зацікавленій увазі чималого гурту перехожих демонстрували прийоми надання невідкладної допомоги.

Просвітителі з «Електротрансу»

Оригінальний варіант поєднання потреб пересування містом з екскурсом у його історію запроваджує керівництво місцевого комунального підприємства «Електротранс». Відтепер в івано–франківських тролейбусах, окрім оголошення зупинок, почали розповідати про розташовані вздовж маршрутів пам’ятки архітектури, відомих прикарпатців, чиїми іменами названі тутешні вулиці.

Згадав дід, як мільйонером був

Краще пізніше, ніж ніколи, вирішив 78–річний мешканець передгірського села Стримба і подався до Надвірнянського райвідділу міліції з клопотанням, аби правоохоронці притягнули до відповідальності забудькувату, на 20 років молодшу за нього, односельчанку. Дідусь стверджує, що невдячна жінка досi не повернула йому сім мільйонів купоно–карбованців, позичених 16 років тому, тобто перед початком грошової реформи в Україні.

На весіллі — як на війні

У неділю на світанку, коли завершувалися гуляння на обійсті молодого в селі Завій Калуського району, неподалік на вулиці несподівано пролунав потужний вибух. У результаті троє весільних гостей віком від 26 до 62 років отримали численні осколкові поранення, пошкоджено також три легковики, припарковані поруч. Після надання першої медичної допомоги в районній лікарні потерпілих направили на амбулаторне лікування.

Сердечна алкотерапія

У подвійну халепу потрапив 43–річний мешканець Коломиї, котрий із серйозною серцевою недугою перебуває в кардіологічному відділенні Косівської райлікарні. У якийсь момент хворий не витримав суворого постільного режиму та інтенсивної терапії і самовільно залишив шпиталь, бо, як зізнався згодом, захотілося «підтримати» серце чимось міцнішим, ніж фармацевтичні препарати. Водночас із дамської сумочки медсестри, котра опікувалася його здоров’ям, зникла чимала сума грошей.

Незламним хлопцям

У середмісті обласного центру П­рикарпаття урочисто відкрили пам’ятник на честь 100–річчя від дня першої присяги українських скаутів, патріотичний рух яких зародився набагато раніше від пролетаризованих піонерів–ленінців. З англійської «скаут» перекладається як розвідник, а в українському варіанті він трансформувався в «пластуна» — саме так запорізькі козаки колись називали своїх найспритніших побратимів, котрі проникали в розташування ворога, аби вивідати його військові таємниці.

За яйце — 1000 гривень

У Коломиї вперше відбувся передвеликодній аукціон, організований благодійним фондом «Карітас» Коломийсько–Чернівецької єпархії УГКЦ. На кожний з півсотні лотів — переважно писанок, а також декорованих пляшок та картин, виготовлених юними вихованцями місцевого соціального центру (наймолодшому творцю — п’ять років), — знайшовся покупець. Найбільшу активність на незвичайних торгах виявив правлячий архієрей єпархії, владика Микола Сімкайло, котрий за десять скромних дитячих робіт виклав півтори тисячі гривень. А найдорожчою стала писанка, куплена підприємцем Володимиром Довганюком. Вона «потягнула» на тисячу гривень.

Угамував качалкою

Упродовж цілої ночі невеличка Нижня Липиця з населенням близько 700 осіб нагадувала театр кримінальних дій, де страхітливі сцени змінювалися з калейдоскопічною швидкістю. «Тільки–но слідчо–оперативна група Рогатинського райвідділу міліції після півночі прибула в це віддалене село, відреагувавши на повідомлення про виявлений на одному з обійсть труп господаря з проломленим черепом, як сигнал тривоги надійшов з іншого кінця населеного пункту. Сільський голова повідомив телефоном, що там невідомий нападник увірвався в хату самотньої пенсіонерки», — розповіли «УМ» у прес–службі прикарпатської міліції.

Крав по–гарячому

Крав по–гарячому

Масштаби крадіжок будинкових лічильників гарячої води, встановлених у підвальних приміщеннях багатоповерхівок, наприкінці зими — початку весни нинішнього року в обласному центрі Прикарпаття були схожі на епідемію. Рахунок ішов на десятки приладів, які безслідно зникали ледь не щодня. При цьому «почерк» виконаних із викрадення робіт видавав фахівця, добре обізнаного з цією справою.