Шахта «Сатани» — за 988 гривень

З’ясувалося, що, згідно з даними відділу Держкомзему в Первомайському районі Миколаївської області, земельні ділянки, на яких розташовані ракетні шахти, належать до земель запасу Міністерства оборони. Але, згідно з даними комунального підприємства «Первомайське БТІ», право власності на зазначені об’єкти ні за ким не зареєстровано. Ця невідповідність і стала підставою для перетворення ракетно–пускових шахт у нічийний товар для купівлі–продажу.

Море вийшло на дорогу

На Херсонщині вітер рве електропроводи і заливає дороги морською водою. Азовське море затопило автодорогу на Арабатській Стрілці: близько двох кілометрів дорожнього полотна покрито крижаною кіркою товщиною у 20 сантиметрів. Перекрито рух на трасі обласного значення Генічеськ–Стрілкове. На невизначений термін припинено автосполучення з селами Приозерне, Щасливцеве, Генгірка і Стрілецьке. Відрізаними від «великої землі» виявилися близько чотирьох тисяч мешканцiв цих населених пунктів. Тепер туди можна дістатися тільки на спецтранспорті МНС. Рятувальники вже евакуювали 45 людей iз баз відпочинку та дитячих оздоровчих таборів, що постраждали від стихії.

Французів підкорило українське «Життя»

Французів підкорило українське «Життя»

Майже 50 років тому українець Микола Степанов створив шедевр, біля якого замислено зупиняються відвідувачі. Експонується робота у французькому Версалі, а також у місті Орлеані, на батьківщині знаменитої Орлеанської діви. Фотознімок під назвою «Життя» настільки вразив французів, що йому не раз присуджували почесні нагороди, зокрема — зовсім недавно — диплом Жанни Дарк за «довгоживучість». А сам фотохудожник отримав довічне право безплатно відвідувати Державний музей фотографії Франції. Але за 82 роки свого життя Микола Степанов жодного разу так і не скористався своїм привілеєм. Не знали закордонні шанувальники таланту фотохудожника, що для простого українського пенсіонера з його жебрацькою пенсією подібна пільга — все одно, що дозвіл переходити дорогу на червоне світло...

Кулаком за мирний протест

Директор Херсонського машинобудівного заводу Віктор Слободянюк упевнений: йому помстилися за організацію щоденних акцій протесту, які робітники його підприємства проводять у центрі міста. Однак міліція поки що порушила кримінальну справу за фактом нападу на директора за статтею «хуліганство».

Два роки — за подвійне вбивство...

Два роки — за подвійне вбивство...

Зазначимо, що 48–річний засуджений не тільки не розкаявся у скоєному, а й навіть зумів привернути до себе суспільну підтримку мешканців Миколаєва, розцінивши свій вчинок як «цивільний подвиг» і заявивши суду, що «якщо кожен українець вчинить так само, як він, — країна зміниться на краще в ту ж мить!» Вийти на волю він зможе вже через рік, адже половину терміну відсидів у СІЗО, поки тривали досудове слідство і розгляд його справи.

Наум є — розуму не треба

Усе почалося з того, що троє журналістів прибули на жваве перехрестя в центрі міста, щоб відзняти факт резонансної ДТП за участю автомобілів «Мерседес» і «Мазда». Винуватець аварії не тільки не визнав своєї провини, а й накинувся на літнього водія «Мазди» з кулаками. Йому на підмогу прибула «група підтримки» у складі п’яти «братків», включаючи відомого в Миколаєві кримінального авторитета Наума. Разом вони настільки психологічно затероризували водія «Мазди», що той не міг вимовити ані слова.

Іванко шукає родину

Іванко шукає родину

Іванко — так назвали незвичайного малюка, який з’явився на світ в одному з пологових будинків Миколаївської області. У хлопчика — складна опорно–рухова патологія, він не має обох рученят і ніжки. Але це не завадило йому стати улюбленцем усього притулку, куди його помістили — рідні батьки від малюка відмовилися. Ліжечко хлопчика — найяскравіше. Бо медсестри та нянечки намагаються створити для малого Іванка атмосферу комфорту та затишку. Звичайно, це не рідна домівка й не турботливі руки рідної мами, але хто знає — може, й це обділене долею маля згодом матиме свою родину.

Клуб веселих у день суму

Другий рік поспіль влада Херсона намагалася проігнорувати День пам’яті жертв Голодомору. Торік скорботну дату вирішили просто «забути» (тоді Херсонський адміністративний суд, за позовом міської ради, заборонив проведення ходи з ушанування пам’яті жертв Голодомору). А цього року на 26 листопада було призначено півфінал Клубу веселих та кмітливих.

Реаніматор «Океану»

Новим президентом Миколаївського суднозаводу став херсонець Василь Федін, який узяв на себе відповідальність вивести підприємство зі стану хронічного банкрутства. Нагадаємо, станом на 10 листопада заборгованість із заробітної плати на заводі становила близько 40 мільйонів гривень. Із тисячного колективу роботою було зайнято не більше ста осіб. Господарський суд уже виніс постанову про порушення процедури банкрутства на ЗАТ «Океан» за позовом управління Пенсійного фонду в Миколаївській області. Відтак розглядали схеми продажу частини обладнання заводу на металобрухт iз метою погашення боргу перед робітниками.

Обдурений «Скіф»

Робітники Херсонського машинобудівного заводу мітингують проти масового ввезення в Україну імпортної сільгосптехніки, оскільки це залишить їх без роботи. Щоб відстояти своє право на стабільну працю, робiтники (а це близько 700 осіб) готові щодня виходити на акції протесту в центрі міста. Як розповів «УМ» власник заводу Олександр Олійник, лобіювання державними структурами і відомствами наповнення вітчизняного ринку сільськогосподарською технікою іноземного виробництва може суттєво підірвати економіку його підприємства: «Відомо, що держава запланувала на 2012 рік закупівлю щонайменше 300 комбайнів вітчизняного виробництва. Херсонський завод як єдиний виробник такої техніки в Україні розраховував на велике держзамовлення. Адже сучасний комбайн «Скіф» дуже добре зарекомендував себе під час випробувань».