Фуражем — по яйцях

Фуражем — по яйцях

За даними Державного управління контролю за цінами в Чернігівській області, курячі яйця на ринках облцентру щотижня дорожчають на 10 копійок. «Зараз середня ціна десятка яєць підскочила до 3,48 гривні проти 1,98, як це було у травні. Нескладно порахувати, що ціни з травня зросли на 75 відсотків», — говорить Ольга Хоблова, начальник відділу контролю цін на ринках продовольства управління.

Пристрасті за «синьйором Помідором»

Пристрасті за «синьйором Помідором»

Мало хто знає, що на кліматично скромній Тернопільщині є невеличка майже субтропічна зона. Знаходиться вона на крайньому півдні області, в долині річки Дністер. І от коли навесні з крутого берега цього самого Дністра, що належить уже сусідній Буковині, глянути на протилежний, то передмістя найпівденнішого райцентру Тернопільської області Заліщиків непосвяченим може здатись дуже навіть химерним. І думати, що ж це воно там таке, вони можуть довго, поки місцеві жителі не пояснять: «Це ж «буди»! Ну, теплиці помідорні, ними все забудовано».

Хлібні УЗАгальнення

Хлібні УЗАгальнення

Цього року українські зернові компанії з експортних операцій зі збіжжям змушені перелаштовуватися на імпортні. За оцінками аграрних бізнесменів, до нового врожаю Україні бракує трьох мільйонів тонн продовольства — чимало як для країни, яка в останні роки закуповувала максимум півмільйона тонн хліба за кордоном.

Осінь. Жнивує прокуратура

Такі, очевидно, реалії сучасного села: чим мізерніший урожай знімають аграрії, тим більше клопотів з АПК мають... правоохоронці. Принаймні на Запоріжжі місцеві чорноземи не порадували ні зерном, ні олійними культурами, прокуратура ж області «жнивує», щотижня порушуючи за фактом фінансових оборудок одну-дві кримінальні справи. Викрито близько п'ятдесяти афер, матеріали тридцяти з гаком справ уже потрапили до місцевих судів.

Збирають усі:

Збирають усі:

Нинішня осінь на півострові видалась щедрою на врожай винограду. Востаннє, за словами Олександра Меснянкіна, начальника відділу багатолітніх насаджень Міністерства АПК Криму, щось подібне спостерігалось років чотири тому, коли урожай винних сортів у автономії закуповували і німці, й британці, й французи, щоб поповнити запаси виноматеріалів у своїх погребах. До того ж і з погодою підфартило — це створює найсприятливіші умови як для реалізації вирощеної продукції, так і для закладання її на зберігання. Проте, як у нас водиться, великий урожай — теж кепсько, позаяк у кримських селах не вистачає робочих рук. У зв'язку з цим керівники деяких найбільших виноградних підприємств звернулись по допомогу до прем'єра Сергія Куніцина.

1031-й прорахунок уряду

Не все гаразд в аграрному «королівстві». Таке враження, що по Хрещатику, 24 (як і по сусідній вулиці Грінченка) «гуляє» сліпа мітла, яка виганяє, кого сама хоче. Принаймні останні кадрові пертурбації дивують навіть старожилів Мінагрополітики, не кажучи вже про людей, геть не посвячених в аграрну «кухню». Як повідомляла «УМ», на минулому тижні «відставили» першого заступника міністра агрополітики Юрія Лузана. Кажуть, що Рижук, як і його заступники, дізналися про рішення Банкової просто на нараді — хтось заніс і озвучив роздруківку з повідомлень ЗМІ про призначення замість Лузана харків'янина Миколи Безуглого.

Справи «замміністра» Шмідта

Полтавський УБОЗ порушив кримінальну справу проти екс-заступника міністра аграрної політики, члена Народного руху Романа Шмідта, якого звинувачують у перевищенні службових повноважень під час роботи в уряді Ющенка.

Об'єднана сила села

Щоранку, ще до сходу сонця, без вихідних і свят мчать молоковози десятки, а то й сотні кілометрів по вулицях сіл і хуторів, щоб зібрати, злити з банок, відер і бідончиків молоко. Адже поки великі господарства знищують поголів'я як нерентабельне, сировину для сирів і морозива, кефіру і йогуртів постачають переважно селяни. Лише в Гадяцькому районі на Полтавщині народ тримає понад 5 тисяч 700 корів. Принаймні саме такі дані зібрали сільради станом на початок цього року. Водночас точне число цих «понад» може коливатися й у півтора, й у два рази, бо недовірливі до влади люди схильні приховувати справжні статки. «Приходили до мене дівчата, так я сказав, що в мене одна корова, а насправді тримаю п'ять», — зізнається один мій знайомий з Гадяча.

Депутати «печуть» «соціальний хліб»

Мабуть, за роки незалежності українському селу ще не було так важко, як цьогоріч. Убиває не так неврожай, як абсурдність ситуації: якщо пшениця не вродила, то її мало і ціна «зашкалює» за 1000 гривень за тонну, а якщо, приміром, соняшник чи буряки дали непоганий урожай або на кабанчиках наросло добряче сало, то прибутки падають удвічі. Кабмін тільки розводить руками: «Ти ба, хто б міг подумати?! Але ж соняшник ще не подешевшав до 500 гривень за тонну, то ми в ситуацію і не втручаємося». Постарайтеся, зрозумійте урядовців і почекайте, поки ціни впадуть ще. Словом, на тлі пасивності виконавчої влади центр аграрного «тяжіння» переноситься «під купол» до законодавців. «УМ» подумала і запропонувала співпрацю голові аграрного комітету Верховної Ради Іванові Томичу, який відтепер двічі на місяць ділитимиться з «УМ»ом парламентськими новинами і відповідатиме на запитання читачів — звичайно, якщо такі будуть.