Це наша пустеля

Це наша пустеля

Одне з топ–10 природних чудес України — Олешківські піски, що в Херсонській області, — є предметом довгої дискусії туристів, вчених і краєзнавців. Одні безапеляційно називають ці поклади відкритого піску в 161,2 тисячі гектарів, що півмісяцем пролягли вздовж Дніпра, найбільшою в Європі пустелею, а інші ставлять під сумнів і слово «найбільша», і слово «пустеля». Учені запевняють, що за кліматичним режимом цей піщаний масив, що витягнувся приблизно на 150 кілометрів із півночі на південь і на 30 — із заходу на схід, слід віднести до напівпустель. Утім місцевим мешканцям, які називають Олешківські піски просто «кучугурами», постійно потерпають від спеки та ще донедавна — від піщаних буревіїв, аж ніяк не легше від того, як саме вчені називають їхню малу «суху» батьківщину.

А ще Олешківська пустеля цілком може претендувати на статус найменш відомої пам’ятки природи в країні.

Контролери налетіли: кру, кру, кру...

У Сумах завершила свою роботу група фахівців Держ­фінінспекції (ДФІ) — колишнього КРУ. Точніше, майже завершила. Бо, почавши 12 квітня й відпрацювавши загалом до 28 травня один напрямок, інспекція ще продовжує перевіряти сферу комунального майна.

Подяка від НАТО

Два екіпажі Мелітопольської авіатранспортної бригади одержали подяки від НАТО за успішну участь у доставці вантажів на Гренландію. Попри те, що наш льотний тандем упродовж трьох діб працював у майже бойових умовах, вони доправили на острів пального навіть більше від запланованих обсягів.

«Колеса» для відходів

«Колеса» для відходів

Щоправда, звичних оку «носатих» великоваговиків марки «КрАЗ» біля контейнерів для сміття на вулицях наших міст ви не побачите. Адже йдеться про нові розробки автомобілів різної вантажопідйомності без капотів, які виготовлені за схемою «кабіна над двигуном». Це дозволило скоротити габаритну довжину автівки та зменшити радіус повороту, а значить, суттєво підвищити можливості для маневру. Останній фактор набуває особливого значення на «звужених» вулицях і в таких же «малогабаритних» дворах, які до того ж останнім часом заставленi різними видами транспорту.

Осетер у бронзі

Осетер у бронзі

У новому курортному сезоні влада міста на Азові вирішила порадувати відпочивальників новим витвором місцевого скульптора Миколи Мироненка. Оригінальний пам’ятник делікатесному представнику живих морських ресурсів у його натуральну величину встановлено на узбережжі моря, неподалік готелю «Дюна», який де–факто належить нардепу Валерію Баранову. Парламентарій, власне, й зініціював поповнення полку оригінальних скульптур на курорті. На гранітному постаменті викарбували невтішну для усіх реалію: «Тут водились осетри...».

Мерія сказала «Не гавкай!»

Мерія сказала «Не гавкай!»

Херсонський унікальний для України документ заборонятиме собакам гавкати iз 22.00 вечора до 6.00 ранку. Мер Херсона Володимир Сальдо вже заявив, що готовий підписати таку постанову, зобов’язавши власників чотирилапих попереджати нічний гавкіт тварин. За ініціативи міського голови, проект рішення в рамках прийняття нових Правил благоустрою міста сесія міськради розглянула 31 травня. Тих господарів, чиї собаки посміють порушувати постанову влади, штрафуватимуть за усією суворістю закону.

Щоб ловилась, велика і маленька

Не сподіваючись на допомогу з боку чиновників, рибалки–любителі вирішили власними силами відновити рибні запаси регіону. За підтримки Миколаївської обласної федерації риболовного спорту (НОФРС) та клубу підводних мисливців «Інгул» було зібрано понад 5 тисяч гривень. На ці кошти чоловіки закупили близько 400 кілограмiв мальків товстолобика, коропа і білого амура. Залишилось лише зариблення, яке планують провести в південній частині Матвіївки. Організатори акції вже подали заявку до Миколаївської держрибохорони. Рибінспекція, у свою чергу, зобов’язана надати рибалкам право зарибнювати Південний Буг. При цьому процесі повинні також бути присутніми екологи, представники дер­жрибохорони та місцевого самоврядування.

Ще місяць на боємотлох

На сумнозвісних складах боєприпасів під Новобогданівкою, які неодноразово злітали в повітря, донині триває зачищення території. Хоча знищення останньої партії вибухонебезпечних предметів генерали обіцяли ще позаторік. Саме з цієї причини громаді Мелітопольського району досі не передано ані майна, ані 300–гектарної території колишньої артбази. «Підготовку всієї необхідної для цього документації ми завершуємо», — запевнив голова районної ради Юрій Єсипенко.

Борт №028

Встановлять незвичайний монумент з ініціативи Тернопільської спілки любителів електротранспорту та керівництва комунального підприємства «Тернопільелектротранс». Наприкінці 2010–го тернопільські тролейбусники відсвяткували своє 35–річчя, тож відкриття незвичайного «рогатого» пам’ятника, можна сказати, відбудеться навздогін вагомій даті.

«Щоб душа була не хохляцькою»

«Щоб душа була не хохляцькою»

Свій триденний архіпастирський візит на Полтавщину предстоятель УПЦ Київського патріархату, патріарх Київський і всієї Руси–України Філарет розпочав минулої п’ятниці з освячення новозбудованої дзвіниці Свято–Покровської церкви. Цей храм, який звели уже в незалежній Україні, став першим у Полтаві, збудованим після «безбожницької» революції 1917 року. До того ж саме на території згаданої церкви виключно коштом її парафіян та жертводавців спорудили перший і поки що єдиний у межах обласної «столиці» пам’ятний знак жертвам Голодомору 1932—1933 років. Тож патріарх провів тут молебень за упокій їхніх душ. А потім зустрівся з журналістами та громадськістю обласного центру. Відповідаючи на численні запитання, наголосив на незмінності своєї i мільйонів однодумців мети — створення в Україні єдиної помісної православної церкви як духовної основи Української держави: «Якщо душа українська, то й держава буде українською. А коли душа хохляцька, такою ж буде й держава».