Розминка перед важливішим стрибком

Розминка перед важливішим стрибком

Можливо, це студенти від сесії до сесії живуть весело, а спортивним гімнастам відпочивати між олімпійськими циклами не випадає. Трохи менше ніж за два роки до старту Лондонської олімпіади гімнасти почали підготовку до головної «екзаменаційної сесії» чотириріччя. Для початку Міжнародна федерація підготувала для 570 спортсменів із 74 країн світу відносно не складний залік. На 42–му чемпіонаті світу, який у ці дні приймає роттердамська «Ахой арена», головне завдання для майбутніх олімпійців — місце не нижче 24–го в підсумковому протоколі командної першості. Наступного року число охочих позмагатися на Олімпіаді–2012 за підсумками ЧС у Токіо скоротиться рівно вдвічі.

Бездомна королева

Бездомна королева

Бути чи не бути учасником жіночої суперліги? Це питання довго мучило керівництво гандбольного клубу Київського національного університету, який за підсумками минулого сезону отримав можливість зіграти в елітному дивізіоні. Проте головна проблема українського гандболу — безгрошів’я — не дозволила багаторазовому переможцеві вищої ліги вийти на нову спортивну орбіту. Інших бажаючих зайняти вакантне місце не знайшлося, тож цього сезону кількість учасників національної першості скоротилася до семи.

Яна Дементьєва: Я «заведена», навіть коли не платять

Яна Дементьєва: Я «заведена», навіть коли не платять

У кожному колективі має бути свій лідер, поводир, за яким, як нитка за голкою, тягнуться інші. У жіночому квартеті українських веслувальниць–«академісток», який нещодавно виборов «золото» чемпіонату Європи і планує розміняти його на найвищу нагороду світової першості, обов’язки капітана покладені на 31–річну Яну Дементьєву. Кому ж як не психологу за освітою, учасниці трьох Олімпіад гуртувати менш досвідчених колег і вселяти в них дух переможця. Про те, як у не зовсім комфортних умовах збірній України вже не перший рік вдається вигравати чемпіонати Європи, звідки беруться сили для чергових тріумфів та на що розраховує українська збірна на Лондонській олімпіаді, кореспондент «УМ» розпитав стернову найсильнішого колективу країни в академічному веслуванні.

Нокаути за склом

Знаменитий австралійський боксер російського походження Костя Цзю приїхав до Києва, щоб узяти участь у новому телепроекті. «Останніми роками я брав участь у різноманітних проектах. В Австралії були «Танці з зірками», в Росії — «Танці на льоду», а зараз я дуже радий, що в Україні потрапив у те середовище, в якому провів 30 років свого життя, — бокс», — сказав Цзю на прес–конференції.

На стадіон як на війну

На стадіон як на війну

Футбол без уболівальників — не футбол, але інколи гарячі фани виходять за рамки пристойності й законності. Так, позавчора «ультрас» збірної Сербії зірвали в Генуї матч своєї команди проти італійців. Увійшовши у клінч із карабінерами ще задовго до початку гри на підходах до стадіону «Луїджі Феррарі», гості з Балкан уже на самій арені освистали італійський гімн, зламали огорожу та десятки крісел. Через це матч відклали на 45 хвилин. Коли ж гра таки почалася, на поле полетіли фаєри, а в небо — феєрверки. Безлад тривав сім хвилин, після чого рефері зупинив поєдинок. Імовірно, сербам зарахують технічну поразку 0:3.

Автостопом із Дубліна до Києва

Автостопом із Дубліна до Києва

Третій тур відбору до континентальної першості, яку вже, без сумнівів, прийматимуть на паритетних засадах Україна та Польща, подарував кілька сенсаційних результатів. Словаки, котрі на недавньому «мундіалі» поклали на лопатки чинних на той момент чемпіонів світу — італійців, повернулися стриженими з Вірменії, а інші учасники південноамериканського форуму, серби, на рідній землі примудрилися програти естонцям. Водночас трійця призерів ЧС–2010 підтвердила реноме грандів світового футболу й без особливого клопоту поповнила свій актив перемогами.

Невизначеність орієнтації

Невизначеність орієнтації

На старті нового сезону українським гандболістам довго розкачуватися не довелося. Команди активно включилися в «розборки» на внутрішній арені, та й «на Європі» довелося показувати своє вміння на повну котушку.

Головна котушка — у «Запоріжтрансформаторі». На жаль, «ЗТР», чемпіон України, не пройшов кваліфікацію Ліги чемпіонів і тепер разом із «Портовиком» виступає в другому за престижністю Кубку ЄГФ. Зате в національній першості запоріжці впевнено виграли всі п’ять матчів. І взагалі, команда поставила собі за мету жодного разу в сезоні не програти в національній першості.

Далеко під Джилонгом

Далеко під Джилонгом

Напевно, в більшості любителів велоспорту шосейні перегони асоціюються з «багатоденками» по Європі. Під час таких «гранд–турів» велопрофі представляють комерційні команди. Водночас Міжнародний союз велосипедистів (УСІ) організовує й іншого роду турніри — чемпіонати світу, де спортсмени захищають честь своєї батьківщини.

Хто зупинить «Локомотив»

Із приходом перших осінніх холодів 13 українських міст включилися у волейбольний чемпіонат країни в чоловічій та жіночій суперлігах. Свій зал і свою команду нині мають навіть Лубни (у жінок), а от столиця лишається на загумінках цього популярного виду спорту.