І ставок, і млинок, і вишневенький садок...

І ставок, і млинок, і вишневенький садок...

Село Мала Мочулка Теплицького району, що на Вінниччині, як розповідають місцеві, отримало свою назву в часи набігів орди. Спершу село звалося Мала Мука — бо дуже тут татари з селян знущалися. Тепер, хоч назва і не така ляклива, однак муки місцеве населення не полишають. Якщо раніше докучали татари, то тепер голова болить від товариства з обмеженою відповідальністю «Прогрес», яке успадкувало майно однойменного колгоспу.

Члени спілки «Мрія», що існує при ТОВ «Прогрес» скаржаться на колишнього голову колгоспу, а тепер фактичного власника товариства. «Мрійники» говорять, що той викупив значну частину майна КСП за смішні гроші під приводом погашення кредитів. Пайовики в шоці: тоді як майновий пай кожного з них оцінюють у близько 8 тисяч гривень, багатіє одна–єдина людина — Григорій Задорожний.

Дуб Шевченка став «батьком»

Оригінально увічнили пам’ять Тараса Шевченка його земляки на Черкащині. На малій батьківщині Кобзаря вони посадили незвичайний дубовий гай. Адже він є прямим «нащадком» того самого 500–літнього дуба, в дуплі якого малий Тарас, коли був козачком у пана Павла Васильовича Енгельгардта, ховав свої малюнки.

«Будинок» для хліба

Монастирищенський район Черкаської області тепер має свій сучасний елеватор, у будівництво якого вкладено 45 мiльйонiв гривень. Загальна потужність елеватора — 50 тисяч тонн зерна. Усього ж збудовано 10 елеваторних модулів.

Створюємо моделi здорового суспiльства

Створюємо моделi здорового суспiльства

Уже другий рік поспіль Фонд братів Кличків спільно з Фондом Конрада Аденауера реалізують молодіжний проект «Оздорови суспільство!» Про його особливості «УМ» розповіла виконавчий директор БО «Фонд братів Кличків» Ганна Старостенко.

Привіт від «Сатани»

Жителі Первомайського та Кривоозерського районів Миколаївщини звернулися з листами до Президента України та Генпрокурора України з вимогою особисто втрутитися в екологічну ситуацію в цих районах. Терпець у селян урвався після того, як правоохоронці масово почали порушувати кримінальні справи проти тих мешканців, які останнім часом активно боролися з демонтажем покинутих військовими ракетних шахт на території цих двох районів. Доведених до відчаю людей звинуватили... в незаконному зборі врожаю на своїх же полях! Однак самі селяни підозрюють, що причину висмоктано з пальця, а з ними таким чином просто хочуть поквитатися.

І тільки трейдери біля елеватора стоять!..

І тільки трейдери біля елеватора стоять!..

Жнива у степових «хлібосіючих» районах півострова стартували рівно місяць тому. А могли й на днів п’ять раніше — завадили затяжні зливи. Утім ця вимушена заминка суттєво не позначилась на темпах робіт і головне — класі зерна. Наразі, як розповіли «УМ» в Управлінні землеробства Міністерства аграрної політики і продовольства Криму, 1722 комбайни (з них 735 залучено з сусідніх областей України) перебувають практично на фінішній прямій.

«Від грошей ми відмовилися»

Трагедія, що сталася 22 січня 2010 року в Запоріжжі, шокувала всю Україну. Як тоді повідомляла «УМ», о другій годині дня 20–річна Яна Лепехіна увійшла до під’їзду свого будинку № 25, що на вулиці Тбіліській, і звично натиснула кнопку виклику ліфта. Той не забарився, але... Вагітна молода жінка навіть не встигла увійти до кабінки, як двері почали зачинятися. Нині вже достеменно встановлено, що автоматика не спрацювала і ліфт, узявши майбутню маму в цупкі лещата, поїхав угору з прочиненими дверима. Важко уявити страждання, яких зазнала бідолашна в останні хвилини свого життя: медики констатували смерть від больового шоку; у лоні матері загинув і її хлопчик...

Перебіг подій після трагічної січневої п’ятниці вчергове засвідчив ту сумну українську реалію, що біди «маленьких українців» та їхніх родин ніколи не викликали в діючої влади великої стурбованості. Бо ж уже наступного дня інформагенції України розповсюдили коментар щодо НП заступника міського голови Запоріжжя Олега Дорофєєва. Посилаючись на керівників ТОВ «Запоріжліфтсервіс–2», чиновник акцентував на справності ліфта: у 2004–му підйомник відремонтували капітально, у 2006 і 2008 роках він пройшов техогляд, а трагедія сталася за два з лишком місяця до чергової планової перевірки. Чому ж не спрацювала електронна система ліфта — це логічне уточнення, мовляв, винятково для правоохоронців.

Депутат узявся за лопату

Приклад для наслідування усім депутатам України показав їхній колега — депутат Черкаської міськради Андрій Більда. Він не на словах, а на ділі довів, що піклується про своїх виборців. Народний обранець дістав із власної кишені 40 тисяч гривень і провів ямковий ремонт найпошкодженіших ділянок на дорогах свого округу — по вулицях Різдвяній, Горького, Орджонікідзе та Волкова.

Вибух, про який знали заздалегідь

Понад місяць тому, 8 червня, у місті Тростянець загорілася котельня через витік газу. Постраждали люди, працівники газової служби. У своєму листі до Президента Януковича представники ПАТ «Сумигаз» незабаром так опишуть своє ставлення до цієї події: «...Постраждалі газовики, які самовіддано кинулися рятувати людей і гасити вогонь, не мали ані спеціального одягу, ані спеціальних засобів для ліквідації таких пожеж... Люди працюють просто у звичайному лахмітті, скуповуючи його в секонд–хендах...»

Сьогодні цією справою займаються правоохоронці. Шукають винних і причини трагедії. Проте «сумигазівці» передбачають, що «після проведення розслідування інциденту «стрілочниками» призначать простих трудівників–виконавців. Хоча справжніми винуватцями трагедії є люди з високих кабінетів».

Тарасик замахнувся на «Гіннесса»

Тарасик замахнувся на «Гіннесса»

Відразу в багатьох інтернет–виданнях з’явилося повідомлення, що восьмирічний хлопчик iз міста Бучач Тернопільської області встановив рекорд Гіннесса з віджимання від підлоги. Інформація виявилася не зовсiм достовірною, однак другокласник бучацької початкової школи Тарасик Хомут справді має серйозні задатки для встановлення найвищих спортивних рекордів.