Уколи для роздумів

Уколи для роздумів

Так само як і на минулій планетарній першості в Анталії, на чемпіонаті світу–2010 у Парижі українці здобули три нагороди. Щоправда, в порівнянні з Туреччиною, де «синьо–жовті» отримали повний комплект відзнак, цього разу наші співвітчизники залишилися без «золота». Відзначимо, що всі медалі паризького «мундіалю» в активі вітчизняних шаблісток, якими у збірній опікується Валерій Штурбабін. Після «срібла» Ольги Харлан та «бронзи» Олени Хомрової в індивідуальних змаганнях дівчата отримали командне «срібло». Володарки олімпійського «золота» 2008 року не зуміли захистити титул чемпіонів світу у фінальному протистоянні з росіянками.

Ковдру на Себа!

Ковдру на Себа!

Мабуть, було б несправедливо, якби чемпіонську гонку сезону–2010 виграв хтось інший, а не пілот «Ред булл» — «стайні»–переможниці Кубка конструкторів та, безумовно, найшвидшої команди чемпіонату, на рахунку якої — 15 «поулів» у цьому сезоні.

Проліт над Мецом

Проліт над Мецом

Поки в столиці Франції завершується світова першість із фехтування, за кілька сотень кілометрів на схід від Парижа, в місті Мец, позавчора стартував 27–й форум найсильніших батутистів та акробатів. Упродовж трьох днів 261 спортсмен із 34 країн світу визначатиме найсильніших у чотирьох дисциплінах. Вісімку батутистів України (порівну чоловіків і жінок) на арену місцевого Палацу спорту вивів олімпійський чемпіон Афін Юрій Нікітін.

Катерина Бондаренко: Крила з’явилися випадково

Катерина Бондаренко: Крила з’явилися випадково

Кочовий спосіб життя тенісистів–професіоналів не завадив авторові цих рядків розшукати на Батьківщині одну з двох найвідоміших майстринь великої ракетки, що виступають під синьо–жовтим прапором. Останні великі успіхи тенісної України — перемога на «Аустреліен оупен» 2008 року та четверте місце на олімпійському турнірі в Пекіні — безроздільно пов’язані з дуетом сестер Бондаренко. Свого часу наша газета знайомила читачів зі старшою сестрою, Альоною, нині ж про себе розповідає Катерина. Бондаренко–молодша була відвертою — розповіла і про нерви, і про плани щодо збірної та заміжжя, і про історію свого татуювання...

Кінець золотої ери

Кінець золотої ери

Ось і завершилася золота ера команди українських шаблісток — позавчора ввечері підопічні Валерія Штурбабіна вперше з 2008 року програли фінальний поєдинок на турнірі за участю найсильніших фехтувальників світу. Наша четвірка у складі Ольги Харлан, Олени Хомрової, Галини Пундик та Ольги Жовнір віддала нагороди найвищої проби росіянкам. Так наші північні сусідки повернули борг українкам за поразку у фіналі недавнього єврофоруму.

Час реабілітації

Час реабілітації

Відучора під скляним дахом історичної пам’ятки Парижа — Гранд Паласу — розпочалися командні змагання 57–го чемпіонату світу з фехтування. Саме на турнір четвірок покладають найбільше сподівань в українській федерації. Нагадаємо, наразі в нашому активі — «срібло» та «бронза» в жіночій шаблі. «За підсумками індивідуальних змагань робити висновки зарано. Маємо дві медалі, здобуті зусиллями шаблісток, проте результати інших фехтувальників хорошими назвати важко», — каже старший тренер збірної Дмитро Моргун.

Гей, «бики», ви першими стали

Гей, «бики», ви першими стали

Авторам нової системи підрахунку очок у «королівських перегонах», так само як і творцям хороших детективів, вдалося зберегти інтригу до останнього — проголошення нового чемпіона відклали до наступної неділі, коли на острові Яс біля Абу–Дабі гонщики «Формули–1» вийдуть на старт востаннє в цьому році. Тріумфатора особистого заліку визначать в Арабських Еміратах. А бразильський етап лише звузив число претендентів на корону до чотирьох — п’ятий охочий, поки що чинний чемпіон світу Дженсон Баттон, розпрощався з надіями повторити минулорічне досягнення. До речі, в бандитському районі Сан–Паулу британця ще й намагалися пограбувати озброєні злочинці.

Дежа вю на шаблях

Дежа вю на шаблях

На планетарній першості з фехтування, яка триває в Парижі, вже дві українки сходили на п’єдестал пошани. Прикро, що олімпійським чемпіонкам 2008 року в командній шаблі Ользі Харлан та Олені Хомровій забракло дещиці, аби вболівальники в палаці «Гран Пале» почули гімн України. На шляху до світової вершини нездоланною стіною для наших дівчат постала Маріель Загуніс зі США. Спочатку, в півфіналі, зупинити переможний хід першого номера світового рейтингу намагалася Хомрова. Проте, ведучи перед 6:3, українка пропустила 12 поспіль точних ударів суперниці і в підсумку була змушена тішитися «бронзою». Вона, до речі, стала для Олени першою світовою відзнакою в кар’єрі.

Кожному своє

Кожному своє

У таборі «Сампдорії» назву «Металіст» скоро сприйматимуть хто зі страхом, а хто і з прокляттям. За два роки харків’яни двічі обскакали італійську команду — спочатку в «плей–оф» Кубка УЄФА, а тепер і на груповій стадії Ліги Європи. Підопічні Мирона Маркевича, обігруючи генуезців удома й відстоюючи нічию на виїзді, помітно покращили статистику зустрічей наших колективів із суперниками з Апеннінського півострова.