Сварка по–дитячому

Минулої п’ятниці «УМ» опублікувала інтерв’ю з другою ракеткою України Катериною Бондаренко, в якому тенісистка повідомила, що вони разом із сестрою Оленою не виступатимуть надалі за національну збірну, а дадуть дорогу молодшим. Стараннями електронних ЗМІ ця інформація розлетілася по всій країні і навіть далі. Окремі сайти зовсім не зважали на першоджерело, та ще й втратили ключові слова Каті — про те, що сестри Бондаренко в будь–який момент готові поновити виступи під синьо–жовтим прапором.

Не чекали такого повороту подій і в Федерації тенісу України. Після Катерининого інтерв’ю віце–президент ФТУ Всеволод Кевлич заявив, що дівчата не вели жодних перемовин із його структурою, від виступів за збірну не відмовлялися, а журналіст «УМ» нібито неправильно зрозумів Бондаренко–молодшу. Хоча Катя сказала «Україні молодій» саме те, що вийшло друком. А вже після того з ФТУ надійшла інформація, що Олена й Катерина погодилися поновити виступи за збірну. Хоча у федерації, як виявилося, ще обмірковують варіанти побудови нової команди та нарікають на «зіркову хворобу» Бондаренко–старшої.

Аби спробувати розставити крапки над «і» в цьому конфлікті, кореспондент «УМ» опитав почесного президента федерації Германа Беньямінова та віце–президента Всеволода Кевлича, який останні три роки був менеджером жіночої збірної.

Уколи для роздумів

Уколи для роздумів

Так само як і на минулій планетарній першості в Анталії, на чемпіонаті світу–2010 у Парижі українці здобули три нагороди. Щоправда, в порівнянні з Туреччиною, де «синьо–жовті» отримали повний комплект відзнак, цього разу наші співвітчизники залишилися без «золота». Відзначимо, що всі медалі паризького «мундіалю» в активі вітчизняних шаблісток, якими у збірній опікується Валерій Штурбабін. Після «срібла» Ольги Харлан та «бронзи» Олени Хомрової в індивідуальних змаганнях дівчата отримали командне «срібло». Володарки олімпійського «золота» 2008 року не зуміли захистити титул чемпіонів світу у фінальному протистоянні з росіянками.

Ковдру на Себа!

Ковдру на Себа!

Мабуть, було б несправедливо, якби чемпіонську гонку сезону–2010 виграв хтось інший, а не пілот «Ред булл» — «стайні»–переможниці Кубка конструкторів та, безумовно, найшвидшої команди чемпіонату, на рахунку якої — 15 «поулів» у цьому сезоні.

Проліт над Мецом

Проліт над Мецом

Поки в столиці Франції завершується світова першість із фехтування, за кілька сотень кілометрів на схід від Парижа, в місті Мец, позавчора стартував 27–й форум найсильніших батутистів та акробатів. Упродовж трьох днів 261 спортсмен із 34 країн світу визначатиме найсильніших у чотирьох дисциплінах. Вісімку батутистів України (порівну чоловіків і жінок) на арену місцевого Палацу спорту вивів олімпійський чемпіон Афін Юрій Нікітін.

Катерина Бондаренко: Крила з’явилися випадково

Катерина Бондаренко: Крила з’явилися випадково

Кочовий спосіб життя тенісистів–професіоналів не завадив авторові цих рядків розшукати на Батьківщині одну з двох найвідоміших майстринь великої ракетки, що виступають під синьо–жовтим прапором. Останні великі успіхи тенісної України — перемога на «Аустреліен оупен» 2008 року та четверте місце на олімпійському турнірі в Пекіні — безроздільно пов’язані з дуетом сестер Бондаренко. Свого часу наша газета знайомила читачів зі старшою сестрою, Альоною, нині ж про себе розповідає Катерина. Бондаренко–молодша була відвертою — розповіла і про нерви, і про плани щодо збірної та заміжжя, і про історію свого татуювання...

Кінець золотої ери

Кінець золотої ери

Ось і завершилася золота ера команди українських шаблісток — позавчора ввечері підопічні Валерія Штурбабіна вперше з 2008 року програли фінальний поєдинок на турнірі за участю найсильніших фехтувальників світу. Наша четвірка у складі Ольги Харлан, Олени Хомрової, Галини Пундик та Ольги Жовнір віддала нагороди найвищої проби росіянкам. Так наші північні сусідки повернули борг українкам за поразку у фіналі недавнього єврофоруму.

Час реабілітації

Час реабілітації

Відучора під скляним дахом історичної пам’ятки Парижа — Гранд Паласу — розпочалися командні змагання 57–го чемпіонату світу з фехтування. Саме на турнір четвірок покладають найбільше сподівань в українській федерації. Нагадаємо, наразі в нашому активі — «срібло» та «бронза» в жіночій шаблі. «За підсумками індивідуальних змагань робити висновки зарано. Маємо дві медалі, здобуті зусиллями шаблісток, проте результати інших фехтувальників хорошими назвати важко», — каже старший тренер збірної Дмитро Моргун.

Гей, «бики», ви першими стали

Гей, «бики», ви першими стали

Авторам нової системи підрахунку очок у «королівських перегонах», так само як і творцям хороших детективів, вдалося зберегти інтригу до останнього — проголошення нового чемпіона відклали до наступної неділі, коли на острові Яс біля Абу–Дабі гонщики «Формули–1» вийдуть на старт востаннє в цьому році. Тріумфатора особистого заліку визначать в Арабських Еміратах. А бразильський етап лише звузив число претендентів на корону до чотирьох — п’ятий охочий, поки що чинний чемпіон світу Дженсон Баттон, розпрощався з надіями повторити минулорічне досягнення. До речі, в бандитському районі Сан–Паулу британця ще й намагалися пограбувати озброєні злочинці.

Дежа вю на шаблях

Дежа вю на шаблях

На планетарній першості з фехтування, яка триває в Парижі, вже дві українки сходили на п’єдестал пошани. Прикро, що олімпійським чемпіонкам 2008 року в командній шаблі Ользі Харлан та Олені Хомровій забракло дещиці, аби вболівальники в палаці «Гран Пале» почули гімн України. На шляху до світової вершини нездоланною стіною для наших дівчат постала Маріель Загуніс зі США. Спочатку, в півфіналі, зупинити переможний хід першого номера світового рейтингу намагалася Хомрова. Проте, ведучи перед 6:3, українка пропустила 12 поспіль точних ударів суперниці і в підсумку була змушена тішитися «бронзою». Вона, до речі, стала для Олени першою світовою відзнакою в кар’єрі.