«Лас-Вегас» кримського масштабу

«Лас-Вегас» кримського масштабу

Московський мер Юрій Лужков в останній свій приїзд до Криму і Севастополя не тільки вчергове пафосно наговорив «у три короби», що у російському МЗС нічого іншого не вигадали, як відкараскатись уже традиційною «відмазкою», мовляв, його в Україні не так зрозуміли. Просто у Сімферопольському аеропорту сімдесятирічний градоначальник у кепці і голова міської Думи Володимир Платонов, а з кримського боку — спікер Анатолій Гриценко і голова Радміну Віктор Плакида пролонгували програму співробітництва між автономією і Москвою на 2007—2008 роки. Також у рамках цього ж документа підписали протокол про наміри щодо розвитку курортно-рекреаційного комплексу східного Криму.

Україна з виноградом

Україна з виноградом

Головний агроном ВАТ «Янтарне», що в селі Пожарське Сімферопольського району, Ольга Гармс розповіла «УМ», що наразі завершується обрізка кущів технічних сортів, на черзі — ремонт шпалери. Восени у господарстві впорались і з підготовкою грунту, що не менш важливо для багаторічних насаджень. За словами пані Ольги, лоза визріла добре, отже, є всі шанси сподіватись на врожайний 2007 рік. Щоправда, за умови, додала вона, якщо на зміну «лютневим вікнам» не прийдуть вбивчі для обрізаної лози 15-градусні морози.

Президентська «перукарня», що стриже місцеву владу

Позавчора, представивши кримському активу свого нового постійного представника в АРК — екс-прокурора автономії Віктора Шемчука, Президент Віктор Ющенко заповнив останнє порожнє місце на владній шахівниці півострова. Більшість оглядачів і політиків одностайні: це досить вдалий хід. Хоча б тому, що за сукупністю наявних чотирьох «П» (професіоналізм, порядність, публічність і патріотизм) 36-річний Шемчук виглядає достойно.

Довга дорога до храму

Кримські татари вже давно домагаються від місцевих властей виділити їм у кримській столиці земельну ділянку під головний мусульманський храм. Спочатку йшлося про місце у міському парку «Салгірка». Проте міськрада з цим категорично не погодилася і хутко передала весь парк Таврійському національному університету імені В. Вернадського. Натомість як компромісний варіант ще у липні 2004 року запропонувала меджлісу і Духовному управлінню мусульман Криму в оренду аж 2,7 гектара у сосновому ліску на вулиці Ялтинській, що при в’їзді у місто з боку Алушти. Але поки тривали узгодження землевідведення та державна експертиза документації, минулої весни вступив у силу новий Лісовий кодекс.

Біля моря на метро

Технологію так званого «легкого» метро курортній столиці півострова — Ялті — запронувало державне підприємство АНТК «Антонов». «Крилате» антоновське ноу-хау цілком вписується у генплан розвитку Великої Ялти до 2025 року, і його розробку під назвою «Радан», виявляється, здійснювали ще у 70—80-ті роки минулого століття. Завісу над старою-новою фірмовою технологією зняв учора перед депутатами міськради на презентації проекту з демонстрацією комп'ютерного «ролика» співробітник відділення наземного транспорту АНТК Віктор Мацак. За його словами, «легке» метро чи міні-метро, як його ще називають, має заповнити транспортну нішу між тролейбусом і повноцінним метро й у підсумку вийти на рівень перевезення у 20 тисяч пасажирів за годину.

Шкідливе «Око»

Ця «вірусна» історія почалася з того, що адмінiстраторам локальних мереж Севастополя почали скаржитись різні користувачі на появу нового вірусу, із яким не до снаги було впоратись Касперському, «Доктору Вебу», Symantec та іншим найбільш розповсюдженим антивірусним програмам. Цією інформацiєю зацікавились у тутешньому відділі державної служби боротьби з економічними злочинами управління МВС України.

Генерала таки «дотиснули»

На своєму останньому брифінгу в ранзі начальника місцевого главку генерал-лейтенант міліції Володимир Хоменко відверто розповів про «приводні ремені» свого кардинального рішення. Утім воно цілком прогнозоване, позаяк раніше, як уже звучало в пресі, сам міністр Василь Цушко і його перший заступник Михайло Корнієнко декілька разів проводили з Хоменком бесіду на «задану» тему. Проте добровільно писати рапорт про звільнення через нібито «низький рейтинг роботи» генерал, за плечима котрого тридцять років служби в органах, категорично відмовився. «Я вважав, — пояснив Володимир Петрович, — що на те не було вагомих підстав. Водночас я усвідомлював, що цього не простять і тому будуть організовані перевірки».

Ай-Петрі у сніжному полоні

Прогнози місцевих синоптиків справдились: минулої неділі до Криму прийшла справжня зима. Спочатку рясні дощі плавно переросли у мокрий сніг, а зі зниженням температури до — 5—10 градусів дійшло і до справжніх хуртовин і ожеледиці на дорогах. Щоправда, на основних кримських перевалах, Ангарському і Грушівському, як повідомили «УМ» у черговій службі главку МНС, поки що рух транспорту не обмежено.

Самозахоплення «лізуть» і на Ай-Петрі

Чи не вперше в історії кримського парламентаризму на порядок денний винесли одне-єдине «природне» питання. Щоправда, в режимі робочої наради, але під орудою спікера Анатолія Гриценка. На ній він сам і члени президії, керівники зацікавлених відомств виказали свою стурбованість через «негативний антропогенний вплив на Ай-Петринську яйлу (з тюрської «яйла» — літнє пасовище. — Авт.)».

Гладіатори у бахчисарайському «Колізеї»

Делікатна сфера людських стосунків на півострові опосередковано замішана ще й на міжетнічному грунті. Через два дні після «земельного» побоїща в Сімферополі знову сталася масова бійка. Цього разу «воювали» у Бахчисараї, що тільки-но заспокоївся після відомих минулорічних кривавих сутичок на колишньому Центральному міському ринку.