НеЗАБУТА Кубань

НеЗАБУТА Кубань

90ту річницю проголошення Кубанської Народної Республіки в Україні відзначили «без зайвого пафосу». У Краснодарському краї про цю дату взагалі не згадували. Вірогідно, на Кубані про неї знають менше людей, ніж у Києві. Адже від таких дат «відгонить сепаратизмом». Ще півстоліття тому етнічні українці становили більшість населення цього краю.

Шляхом пророка Магомета

Шляхом пророка Магомета

Більш як два з половиною мільйони мусульманських прочан очікують цього року на хадж у священних і закритих для «невірних» (не мусульман) саудівських містах Мекка і Медіна. Паломництво до головних священних місць світу ісламу є однією з п’яти основ віри, і його повинен здійснити хоча б раз у житті кожен мусульманин, який має для цього фізичні й матеріальні можливості

Скинулися на Палестинську Автономію

Учора в Парижі відбулася конференція донорів для Палестинської Автономії. Це найбільша така зустріч із 1996 року. Окрім палестинської та ізраїльської делегацій, у її роботі брали участь представники приблизно 60 країн світу та 30 міжнародних урядових і неурядових організацій, повідомляє «Ассошіейтед пресс». Конференція була покликана стати важливим етапом із виконання домовленостей, досягнутих наприкінці листопада на ізраїльсько–палестинському саміті в американському місті Аннаполіс.

ЄС стежить за сіркою та рибою

Експерти Європейської комісії, які днями представили свій звіт про розлив нафти у Керченській протоці після аварії російських суден 11 листопада, дійшли висновку, що «це була порівняно невелика катастрофа і її короткострокові наслідки звелися до забруднення берегової лінії та загибелі приблизно 150 птахів на українському боці». Більше занепокоєння у представників ЄК викликає прогнозоване ближче до літа підняття температури води в районі НП. «При нинішніх температурах нафта і сірка, які знаходяться в морі, не є небезпечними. Але з підвищенням температури в наступні чотири місяці будуть потрібні нові заходи для очищення акваторій, — зазначив Фаузі Бенсарса, керівник відділу з питань енергетичної безпеки ЄК. — Тому не виключено погіршення екосистеми потерпілого району, зокрема продовжуватиметься негативний вплив на рибу в Чорному морі».

Засипані золотом

Учора вдень 1850 шахтарів залишалися заблокованими на глибині близько 2 км у золотовидобувній копальні, що неподалік міста Еландсранд, у Південно–Африканській Республіці. Вони абсолютно позбавлені води і їжі, доступ свіжого повітря у виробку вкрай обмежений, а крім того, температура повітря в копальні сягає 40 градусів за Цельсієм, повідомила вчора о 15.00 агенція «Рейтер».

Космічне око Землі

У пустелі Атакама в Чилі почалося будівництво міжнародної обсерваторії з найчутливішим у світі радіотелескопом АЛМА для прийому з космосу хвиль у діапазоні 0,3— 9,6 міліметра. Хвилі такого малого діапазону поглинаються випарами води в атмосфері Землі, тому вчені визначили для будівництва надчутливого телескопа високогірний майданчик — на плато Чахнантор (5000 м над рівнем моря) в Андах. Вибір такого важкодоступного місця продиктований не лише географією та висотою, а й тим, що пустеля Атакама, яку розтинає плато, є унікально посушливою. Збирання конструкції АЛМА має бути закінчена 2012 року.

Від Дунаю — до Дніпра

Від Дунаю — до Дніпра

«Цей візит був досить вдалим і продуктивним: ми побачили те, що хотіли, й переконалися, що досвід угорців у будівництві кільцевої дороги навколо столиці, технопарків та логістичних центрів є досить цікавим, його варто переймати!» — так голова Київської облдержадміністрації Віра Ульянченко ділилася враженнями від офіційного візиту до Угорщини з журналістом «УМ», коли рейсовий «Боїнг-747» вже наближався до Борисполя, залишаючи далеко позаду казковий Будапешт.
«Після повернення — одразу до роботи чи варто зачекати на бізнес-форум iз угорськими підприємцями навесні, тепер уже в Києві?» — запитав я «губернатора».
«Конкретні дії розпочнемо ще до бізнес-форуму, — запально відповіла Віра Іванівна. — Бо роботи цікавої багато, i повірте, руки чешуться не лише в наших, а й в угорців. Вони вже пройшли цей шлях i готові продовжити — тепер уже в Україні».

Студентка розсварила держави

Студентка розсварила держави

Історично складні вiдносини між Словаччиною та Угорщиною переживають нині свою найгострiшу фазу за останні 15 років. Між державами, які ось уже два роки є членами Європейського Союзу, розгорівся серйозний конфлікт на міжетнічному грунті. У Словаччині палять мадярські прапори, а угорські футбольні фанати демонструють перед камерами транспаранти Fuck Slovakia.