Мілітаризований півострів

Мілітаризований півострів

Із легкої руки кураторів-пропагандистів минулорічної спецоперації «Кримська весна» слово «ввічливість» стало таким собі семантичним прикриттям анексії й окупації («ввічливі люди», «ввічливість міста бере»).

Корчити непокірного

Корчити непокірного

Такого відвертого і публічного невдоволення федеральними, московськими, властями «глава Криму» ще ніколи виказувати собі не дозволяв. Щоправда, обійшлося без конкретизації і персоналізації «подразників» — і все ж. Ідеться про чергове робоче засідання місцевого уряду, коли Аксьонов, по суті, кинув виклик самій ФСБ. І не тільки їй.

«Напівмертвий» сезон

«Напівмертвий» сезон

Цьогоріч кримські власті розраховують прийняти аж 4,3 мільйона туристів, тобто, за їхніми підрахунками, на 15% більше, ніж торік. Таку цифру озвучив у місцевому парламенті новий міністр курортів і туризму Сергій Стрельбицький (його попередницю на цьому посту Юрченко звільнили саме за провал початку курортного сезону).

Похоронна хохлома

Похоронна хохлома

Як самі організатори виставки, а особливо персонал і клієнти готелю «Ялта-Інтурист», де 10-11 червня має пройти це «свято», оцінюють її ефект у контексті курортного сезону, у прес-релізі заходу нічого не сказано. Акцент зроблено на інформаційно-комерційній складовій.

Усе — через ДУПу

Усе — через ДУПу

Ще торік цієї пори (1 червня традиційно розпочинається курортний сезон) під арками Сімферопольського залізничного вокзалу було не розминутись: попри анексію, пасажирські потяги далекого сполучення із материкової України сюди прибували за попереднім розкладом. Щоправда, сам пасажиропотік помітно зменшився, але він усе ж був.

«Бал» з «Ізумрудами»

«Бал» з «Ізумрудами»

«Ізумруд» — новий російський прикордонний корабель — напередодні професійного свята «зелених кашкетів» причалив у Балаклаві, де з минулого року базується морський дивізіон ФСБ. Хто хоч раз побував у тутешній бухті, той добре знає: стоятиме «Ізумруд» та інші кораблі ледве не під вікнами будинку, де певний час мешкала Леся Українка (неподалік досі стоїть пам’ятник поетесі).

Прапор під контролем

За словами керівника секретаріату Меджлісу кримськотатарського народу Дилявера Акієва, в рамках святкування Дня кримськотатарського прапора планується провести конкурс фоторобіт, дитячий конкурс малюнка. Також пройдуть змагання з національної боротьби куреш, квести, автопробіг, концертна програма, виставки, презентації культурно-просвітницьких проектів.

Гамадрили не вгодили

У відомому приватному зоопарку «Казка» днями стався безпрецедентний випадок — представники нової кримської прокуратури та ветслужби серед білого дня на очах у працівників зоопарку здійснили відстріл рідкісних павіанів-гамадрил. Про це у «Фейсбуці» повідомив сам кримський бізнесмен, власник зоопарку (а також і сафарі-парку «Тайган» у Білогірському районі), великий шанувальник Путіна Олег Зубков.

А без води…

А без води…

Торік «УМ» на прикладі ТОВ «Фенікс плюс», що у степовому Красногвардійському районі, розповідала про очікування і сподівання кримських аграріїв у зв’язку із несподіваною анексією півострова з боку Росії. Керівники місцевих господарств через зупинку Північно-Кримського каналу змушені були кардинально змінювати структуру посівних угідь, вибудовувати зв’язки з партнерами і споживачами своєї продукції — словом, пристосовуватись до повсякденних викликів.

Украдене щастя

Украдене щастя

Торік традиційний скорботний велелюдний мітинг місцева влада під орудою Аксьонова «великодушно» дозволила кримським татарам проводити лише на околиці Сімферополя, в їхньому масиві Ак-Мечеть. При цьому над головами людей спеціально, щоб заглушити промовців, довго низько кружляли два бойові вертольоти Чорноморського флоту.