Часниковий присмак паралельної України
Стабілізець-2013
Попередньо планувалося, що вчорашнє засідання парламенту буде останнім у цьому скликанні. Однак напередодні ввечері відставлений уряд Азарова таки вніс до Верховної Ради проект державного бюджету на 2013 рік. Надто вже влада хоче вирішити важливі фінансові питання в цій ВР, де є гарантована більшість. Тож учора 239 кнопок було натиснуто за те, щоб голосування за проект закону про держбюджет–2013 у цілому відбулося в четвер, 6 грудня. Сьогодні ж — єдиний день на ознайомлення нардепів із цим контраверсійним документом, у якому є багато «близьких до тіла» позицій, але, скажімо, зовсім не передбачено витрат на будівництво житла для військовослужбовців, і не лише цього.
12.12.12 — не початок, а кінець?
Українські астрологи застерігають відкривати перше засідання нової Верховної Ради, як наразі заплановано, — 12 грудня ХІІ місяця 2012 року о 10–й годині. На цей «день народження» VII скликання зірки заклали певну програму розвитку і вдачі нового парламенту. Але, кажуть, 12.12.12 несе послання завершення, а не початку нового циклу.
Ріденьке «павутиння» уряду
Більшість сайтів центральних органів виконавчої влади не містить повної інформації про витрачання бюджетних коштів. Такого висновку дійшли експерти Інституту розвитку регіональної преси (ІРРП), які провели моніторинг 56 відповідних інтернет–сторінок, оцінили їх повноту, актуальність і навігаційну доступність за 224 параметрами та склали рейтинг відкритості для громадян.
А якби фотограф не помітив?
На засіданні робочої групи з підготовки першої сесії Верховної Ради VII скликання, що закінчилася минулого четверга демаршем опозиції, фотограф (а до залу від ЗМІ були допущені лише оператори й фоторепортери — журналістів залишили в коридорі) Влад Содель «узяв на мушку» золотий годинник на зап’ястку «заукраїнця» В’ячеслава Кириленка.
Литвин. Ім’я йому — «Регіон»
Скандалом обернулося вчора перше засідання робочої групи, яка готує проекти «стартових» постанов першої сесії Верховної Ради VII скликання і. Члени «Батьківщини», «УДАРу» і «Свободи» вимагали затвердити першим питанням порядку денного нової сесії проект постанови про особисте голосування депутатів, що передбачено Конституцією. Але не змогли домовитися з опонентами від більшості.
«Помаранчеві» сюрпризи
Сьогодні на майдані Незалежності в Києві «Коаліція учасників Помаранчевої революції» та Комітет визволення політв’язнів проведуть акції, присвячені восьмій річниці Помаранчевої революції. Як не дивно, рішення суду про заборону виступу не було. Вчора чиновники КМДА попросили «помаранчевих» обійтися без феєрверків і не встановлювати намети. «Планують перекрити частину Майдану, де буде встановлена новорічна ялинка, вивести посилені загони міліції, вздовж проїжджої частини виставити турнікети, — повідомив лідер «КУПРу» Сергій Мельниченко в коментарі «УМ» після розмови з представниками мерії й міліції. — Попередили, щоб не було ходи по Хрещатику й вулиці Грушевського».
Перевибори чи переголосування?
Позавчора, всупереч очікуванням, Верховна Рада не ухвалювала рішення щодо перевиборів у п’яти «спірних» мажоритарних округах, щодо яких не було визначено результати голосування (тобто ЦВК не схотіла їх визначати — вочевидь не без підказки з вулиці Банкової). Нагадаємо, йдеться про ОВК № 94 в Обухові, Київська область (щодо нього Вищий адміністративний суд відмовив «Батьківщині» у задоволенні позову, яким опозиціонери оскаржували дії ЦВК, й остаточно перекреслив волевиявлення громадян на 27 дільницях), № 132 — Первомайськ, Миколаївська область, № 194 та № 197, Черкаська область, та № 223 — Київ, Шевченківський район.
Дембель–2012
Верховній Раді VI скликання вочевидь залишилося провести одне–єдине засідання. У другій декаді грудня почне роботу новий парламент. Хоч би що там казали про його якість і легітимність, але, можна казати, дещо з того, чого так довго прагнули, стало реальністю: в Раду прийшло багато нових облич і свіжої крові. Це означає, що в парламенті ми не побачимо багато таких знайомих постатей, зокрема й старожилів–рекордсменів. Ярослав Кендзьор і Сергій Головатий працювали у ВР усі шість скликань, Іван Плющ, Іван Заєць, Павло Мовчан, Тарас Стецьків, Володимир Філенко, Юрій Костенко, Лілія Григорович, Григорій Омельченко — по п’ять. І от — час або міняти роботу, або переходити на заслужений відпочинок.
Позавчора, в передостанній сесійний день ВР IV каденції, більшість знаних «дембелів» активно працювали «під куполом». «УМ» звернулася до них із запитаннями «чому так?» і «що далі?»