Тест на придатність

Цього тижня голова Львівської облдержадміністрації, «регіонал» Василь Горбаль запропонував співпрацю обласній раді, де більшість становлять націоналісти. Основою для порозуміння Горбаль бачить підготовлений в ОДА проект меморандуму.

Шкіра невибраного ведмедя

Шкіра невибраного ведмедя

Основні зусилля Віктора Януковича та Юлії Тимошенко зараз спрямовані на те, аби в другому турі заручитися підтримкою виборців, які в першому раунді віддали голоси за інших кандидатів. Насамперед ідеться про Сергія Тігіпка. Ті 13% голосів, які набрав голова партії «Сильна Україна», — це перевага, яка вже сама по собі дозволяє покрити відрив Тимошенко від Януковича за підсумками «півфіналу». Але ясно, що геть усі ці голоси в будь–якому разі не відійдуть якомусь одному «фіналістові». Електоральні настрої суспільства — значно складніша річ, над цим нині й міркують соціологи.

Рояль «Стейнвей» у кущах

Партія регіонів впевнена у перемозі свого лідера Віктора Януковича на президентських виборах, але намагається «перестрахуватися», залучаючи до кола прихильників лідера ПР і львів’ян.

Справа техніки

У Львові політологи та соціологи спробували визначити «технічних» кандидатів у президенти. Виконавчий директор обласної організації Комітету виборців України Оксана Дащаківська зазначила, що, відповідно до законодавства, називати будь–якого кандидата «технічним» ніхто не має права, «з іншого боку, певні кандидати самі знають, що пройти до другого туру вони не мають шансів і їхнє завдання — інше. Це може бути допомога в організації виборчого процесу іншим суб’єктам, відтягування голосів, чергова сходинка політичної або бізнесової кар’єри».

Щоб не обрати «кота в мішку»

Змінювати Конституцію потрібно, і дуже важливо, щоб розуміння того, яким буде новий Основний закон, у суспільства й політиків оформилося до президентських виборів. Звісно, ще краще було б до того часу завершити процедуру ухвалення Конституції, але після того, як Верховна Рада півроку «маринувала» і так поданий запізно президентський проект, це вже неможливо. Та встигнути принаймні затвердити узгоджений варіант конституційної реформи на загальнонаціональному рівні – можна. Саме з цією метою Президент оголосив всенародне обговорення Основного закону, побачивши, що найбільші парламентські фракції блокують цей процес.

Самоусвідомлення до повноліття

Напередодні Дня незалежності — з 10 до 18 серпня — Київський інститут проблем управління ім. Горшеніна провів всеукраїнське соціологічне дослідження на тему «Україна. Повноліття». Всього опитано 2000 респондентів зі 160 населених пунктів, які репрезентують доросле населення у віці від 18 років; похибка вибірки не перевищує 2,2%.

Опозиційна арифметика

«Можна стверджувати, що парламент подолає президентське вето на новий закон про вибори Президента», — сказав учора на прес–конференції перший заступник Голови Верховної Ради, «регіонал» Олександр Лавринович. Віце–спікер спирається на оприлюднені рішення фракцій Партії регіонів та Блоку Тимошенко з приводу голосування. Лавринович зауважує, що зміни до виборчого законодавства готували депутати з різних політичних кіл, тому голосів для подолання (а потрібно — 300) має вистачити.

Зміни не чинні

Зміни не чинні

Учора, в останній день відведеного терміну, глава держави ветував закон про вибори Президента. Рішення було очікуваним. І навіть позачергову сесію скликано на найближчу п’ятницю з розрахунком на те, що депутати долатимуть вето Президента.