204 команди, майже 10,5 тисячі учасників, 18 днів змагань — цифри Олімпіади–2012. Лондон став першим містом, яке приймає Олімпійські ігри втретє (попередні роки — 1908 і 1948).
Церемонія відкриття відбулася пізно ввечері у п’ятницю. Навіть у ніч на суботу. Перед режисером Денні Бойлом, володарем «Оскара» за фільм «Мільйонер із нетрів», стояло непросте завдання: перевершити мегашоу, влаштоване китайцями 2008 року. Тоді, в Пекіні, розкішні спецефекти і злагоджена робота 15 тисяч акторів встановили нову планку для таких заходів. Нині Бойл мав майже стільки ж людей і бюджет у сумі 27 млн. фунтів. Навряд чи він заткнув Китай за пояс. Однак шоу на Олімпійському стадіоні Лондона також вийшло вражаючим. І по–британському своєрідним. Хоч і помітно затягнутим.
Після яскравого п‘ятничного відкриття спортсмени вже наступного ранку приступили до справи, заради якої й зібралися в Лондоні та його околицях, — до розіграшу нагород. Загалом передбачено роздати 302 комплекти медалей, які, до речі, найважчі в історії — по 400 грамів кожна.
Із 26 медальних церемоній, що відбулися за минулі вихідні, українці долучилися до однієї — виправдала надії стрільчиня Олена Костевич. Станом на 17:00 вчорашнього дня це був наш єдиний здобуток у Лондоні. Лідерство ж з місця в кар‘єр захопили китайці, які «кують» дорогоцінний метал навіть у не надто звичних для себе дисциплінах, зокрема в плаванні. Із наших «темних конячок» ніхто ще не «вистрелив». Та й деякі фаворити зпоміж українців не змогли підтвердити свій статус.