Газову «трубу» все одно не віддамо

Позавчора на засіданні уряду міністр економіки Арсеній Яценюк заявив, що найбільш геополітично обгрунтованим варіантом газотранспортного консорціуму є такий, при якому в створенні ГТК, крім України, візьмуть участь Росія як постачальник газу, Європа як його основний споживач і США, які мають найменшу залежність від споживання і постачання «блакитного палива» в цій частині світу і водночас володіють значними фінансовими ресурсами.

Навздогін за тарифом

У Києві з 1 серпня піднялися ціни на окремі сорти хлібо-булочних виробів. У столичній мерії пояснили: це пов'язано із значним збільшенням тарифів на газ і електроенергію. А також — на борошно різних сортів. Крім того, у деяких регіонах країни почав дорожчати бензин, що завжди є негативним стресом для відпочивальників і дуже небажаною обставиною для аграрників, які збирають врожай. Тим загрозливіше зростання цін на пальне виглядає на тлі чергового, з 1 серпня, підвищення Росією експортного мита на сиру нафту до рекордного рівня — 216,4 долара за тонну. Отож, з огляду на це, на прохання «УМ» ситуацію на ринку споживчих товарів прокоментував експерт Інституту економічних досліджень і політичних консультацій Віталій КРАВЧУК.

Мільйони у лоті

Мільйони у лоті

Якщо у вас є кілька тисяч і ви не знаєте, куди їх вкласти, мерщій вирушайте до Києва, на вулицю Дегтярівську, аби оглянути найкоштовнішу виставку в нашій країні. Минулого тижня в приміщенні «Державне сховище дорогоцінних металів та дорогоцінного каміння України» виставили лоти з рідкісними виробами, якими досі милувалися лічені особи. Можливо, винесені звідси враження приведуть вас на відкритий аукціон, що відбудеться 15 серпня на Українській міжбанківській валютній біржі. Початкова ціна виставлених лотів сягає понад сім мільйонів гривень. Очікувана подія вважається настільки важливою, що міністр фінансів Віктор Пинзеник приділив їй сорок хвилин власного часу і провів брифінг для журналістів. Відкриття огляду коштовностей, виставлених на Перший відкритий аукціон коштовностей, ініційовано Мінфіном.

Прицiл — на 7 вiдсоткiв

Прицiл — на 7 вiдсоткiв

Політичні сили не повинні чинити тиск на керівників підприємств і вимагати від них направляти своїх працівників, аби ті брали участь у масових акціях. З цієї заяви розпочав позавчора засідання Кабміну Юрій Єхануров. «Уряд України вважає такі дії неприпустимими. Вони негативно впливають на економіку, в якій останнім часом відроджено позитивну динаміку зростання, і ведуть до ескалації напруги в суспільстві», — наголосив Прем'єр-міністр. Він також зазначив, що тільки відповідальні дії в правовій площині здатні забезпечити досягнення результату, який зніме конфронтаційну напругу в суспільстві і стане відправною точкою широкого політичного діалогу. На користь слів Прем'єра свідчать дані про виконання плану дохідної частини загального фонду державного бюджету у липні, про що поінформував членів уряду міністр фінансів Віктор Пинзеник. Він також прозвітував про роботу з відшкодування різниці в тарифах на тепло і комунальні послуги. «Ми профінансували з державного бюджету понад 900 мільйонів гривень. Станом на сьогодні вже пройшли по рахунках 450 мільйонів гривень», — підкреслив міністр.

Кіловат загіпнотизували

З травня цього року тарифи на електроенергію для населення зросли на 25 відсотків. Але це ще не остаточне подорожчання електрики. НКРЕ, починаючи з квітня, наполягає на тому, щоб Кабмін затвердив графік поступового підвищення ціни на електроенергію. Графік передбачає, починаючи з вересня 2006 року і до квітня 2008-го, підвищення тарифів на 25 відсотків кожні півроку. Проте позавчора НКРЕ вкотре зазнала фіаско. Кабмін відмовився затвердити запропонований нею графік і відправив проект постанови, розроблений у стінах НКРЕ, на доопрацювання в урядовий комітет із розвитку реального сектору економіки. Можливо, з-поміж іншого, на таке рішення вплинуло те, що Федерація профспілок України виступає за визнання недійсною постанови про збільшення тарифів на електроенергію.

Овертайм завдяки туркменській карті

Учора Прем'єр-міністр України Юрій Єхануров пообіцяв, що опалювальний сезон цього року розпочнеться лише в тих містах, які повністю розрахуються за газ. Про це глава уряду повідомив, виступаючи на ХІ позачерговому з'їзді УСПП в Києві. До такої заяви його спонукали результати газових переговорів у Москві, які провели міністр палива та енергетики Іван Плачков та голова «Нафтогазу України» Олександр Болкісєв з головою «Газпрому» Олексієм Міллером 6 липня в Москві. «Зараз ми працюємо над тим, щоб у четвертому кварталі ціни були незмінними, — зазначив пан Єхануров,коментуючи ці перговори. — Питання тільки в тому, щоб ми виробили спільну позицію з «Газпромом» щодо закупівлі газу в Туркменістані». Україна і Росія поінформували одна одну про те, що не бачать необхідності переглядати цінові параметри укладених кожною зі сторін контрактів на поставку туркменського газу.

Коронація цифри

Незабаром Україна сповна відчує на собі всі наслідки глобалізації цифрового мовлення. Угоду про перехід до 2015 року на цифрове наземне телевізійне і звукове мовлення вже підписали 104 країни світу. Це відбулося наприкінці минулого тижня в Женеві, під час конференції, організованої Міжнародним союзом електрозв'язку (МСЕ). У роботі конференції брали участь, зокрема, країни СНД, Африки та Близького Сходу.

У «Газпрому» не витримали нерви

Україна має дефіцит газу до кінця цього року на рівні 10 мільярдів 700 мільйонів кубометрів. Мінпаливенерго повідомило про це в пояснювальній записці, винесеній на розгляд урядового комітету з питань розвитку реального сектору економіки.

Плати, а то відключать

Юрій Єхануров украй незадоволений станом розрахунків за спожиту електроенергію та газ у низці областей України. Про це він заявив позавчора на розширеному урядовому засіданні за участі голів облдержадміністрацій. Хоча у травні загальний показник розрахунків поліпшився, кiлька областей і окремі категорії споживачів погіршили результат.

Газ у законi

Газ у законi

Ціну російського газу для України зафіксовано на п'ять років, і немає ніяких причин для її зміни з другого півріччя, заявив міністр палива та енергетики Іван Плачков позавчора на брифінгу. Єдине, що уточнювалося в контрактах - це обсяги газу, який постачатиметься, оскільки його споживання залежить від багатьох складових, зокрема погодних умов.