Синусоїда без аргентуму?

Синусоїда без аргентуму?

Дні перемог в олімпійської збірної України в Лондоні вперто чергуються з серіями прикрих поразок. Учора ми чекали на медаль — загалом дев’яту — ще вдень, коли закінчувалася остання, десята, гонка жінок під вітрилами у класі RS–X. Досвідчена Ольга Маслівець, для якої ця Олімпіада вже четверта, лідирувала до останніх десятків метрів дистанції. Перше місце на заключному старті забезпечувало їй срібну нагороду (або бронзову — в разі перестановки між деким із переслідувачів). Однак раптом 34–річна віндсерфінгістка загальмувала, не спіймала вітер — і вперед вирвалася іспанська спортсменка Маріна Алабау Нієра, яка й отримала «золото». Уродженка Тернополя, яка представляє Донецьку ШВСМ, учора фінішувала другою, але в підсумковою протоколі це означало лише четверте місце. Це найвищий здобуток Маслівець на Олімпійських іграх, однак до першої медалі було ж рукою подати...

Розмальовані пластирем на британський прапор

Розмальовані пластирем на британський прапор

Тренд Олімпіади в Лондоні — масове використання спортсменами стрічки кінезіо. Пригадуєте спину Маріо Балотеллі, який скинув футболку, святкуючи гол у ворота німців у півфіналі Євро–2012? Три широкі смуги через поперек чим тільки не вважали — навіть антинікотиновим пластирем. На Олімпійських іграх з’ясувалося, що такі стрічки на тілах спортсменів можуть мати різну товщину, довжину, колір, кількість та спосіб приліплювання.

«Ми навіть фінішу не помітили»

«Ми навіть фінішу не помітили»

Новоспечені олімпійські чемпіонки з Дніпропетровська Яна Дементьєва, Анастасія Коженкова та Катерина Тарасенко зголосилися на свою першу прес–конференцію у рідному місті тільки після того, як із Лондона прилетів старший тренер української збірної з академічного веслування Володимир Морозов. Щоправда, на спілкування з журналістами прийшли без четвертої учасниці «золотої» команди — новенької, Наталі Довгодько.

Чому наші Ігри — чужою мовою?

Велика група телеглядачів звернулася з відкритим листом із приводу коментування Олімпіади на УТ–1 до генерального директора Національної телекомпанії України Єгора Бенкендорфа. Ініціаторами петиції стали журналісти «УМ». Серед підписантів — більше двох сотень небайдужих, серед яких народний депутат України Олесь Доній, уповноважений Всеукраїнського комітету на захист української мови; президент Києво–Могилянської академії Сергій Квіт, кінорежисер Володимир Тихий, перекладач Олекса Негребецький, науковці, перекладачі, працівники ЗМІ, підприємці, менеджери, робітники, педагоги, студенти, лікарі, тренери, пенсіонери, громадські активісти, представники різних верств суспільства із різних регіонів — від Львова до Києва й Луганська, від Житомирщини до Поділля й Криму.

Протестантський настрій

Протестантський настрій

Німецькі аналітики та поважна букмекерська контора «Вільям Хілл» пророкували збірній України найуспішніші Олімпійські ігри в історії. Але наші то зупиняються на четвертих місцях через елементарний «нефарт», то стають жертвами суддівських та апеляційних «розборок», то невчасно травмуються чи недопрацьовують.... Тепер усе виглядає так, що вояж до Лондона стане для України найгіршим за всі роки незалежної участі в олімпіадах. Якщо раніше в нас завжди було не менше 23 медалей, то тепер назбирати хоча б півтора десятка. Де вже прагнути до 28, які в середині липня прогнозували і «УМ», і німецькі економісти від спорту...

Фелпс навіки?

Фелпс навіки?

Досягнення уродженки Херсона Лариси Латиніної стояло 48 років. Українська радянська гімнастка на ­трьох олімпіадах виграла 18 медалей. Рекорд американця Майкла Фелпса, мабуть, затримається на ще більш вражаючий строк. Хлопець із Балтімора на трьох Іграх здобув 22 (!) олімпійські медалі. З них 18 — найвищої проби, що удвічі більше, ніж у нашої співвітчизниці. Щоправда, треба зазначити, що Латиніна на своїх Іграх сходила на п’єдестал геть в усіх видах програми, в яких брала участь. А Фелпс інколи й не потрапляв у призи.