Завдяки безвізу мільйони українців відкрили для себе Європу, а Європа відкрила українців – щирих, талановитих, доброзичливих. А після повномасштабного вторгнення – прийняла і прихистила наших жінок і дітей.
Деякі країни-члени Європейського Союзу хочуть скасувати безвізовий режим для низки балканських і східноєвропейських держав, зокрема Грузії, Молдови та України, через «зловживання».
Європейський парламент затвердив резолюцію про виконання Україною Угоди про асоціацію. У ній мовиться про корупцію, відсутність політичної волі забезпечити незалежність судових інституцій та інше.
Ті, хто оплатив послуги до 21 грудня 2020 року, однак не подав заяви на оформлення документів, матимуть можливість здійснити доплату за оформлення документів за тарифами, які діятимуть на момент подачі заяв.
Петро Порошенко зазначив, що у спілкуванні із західними партнерами переконує їх зберегти безвіз для українських громадян, але позбавити його всіх представників влади, відповідальних за згортання реформ.
За словами президента, зараз необхідна негайна та жорстка оцінка рішень Конституційного суду. Він натякнув, що дії суддів стають дедалі небезпечнішими для українського суспільства.
В Євросоюзі наголосили, що питання боротьби з корупцією є пріоритетним на порядку денному реформ в Україні. Натомість ухвалені КСУ та Окружним адміністративним судом міста Києва рішення викликають у ЄС лише тривогу.
Пристайко уточнив, що незабаром до України приїде спеціальна комісія з Великої Британії. Вона вивчить та оцінить роботу системи видачі біометричних паспортів і якість співпраці між державними відомствами.