Криптоісторія і сміхокорекція. Глибинні сенси майже антиутопії «Чарівник країни Оз» та її українське видання
Звісно, я читав цю книжку, ще коли був — ген-ген — совєтським підлітком. >>
Уперше відбувається Дитячий форум. (прес-служби Форуму видавців.)
Понад 50 тисяч відвідувачів цього року очікують найближчими днями у Львові. Учора там стартувала наймасштабніша книжкова подія. Президент Форуму видавців Олександра Коваль розповіла, що в програмі фестивалю заплановано аж 304 заходи у 70 локаціях у центрі міста. Серед учасників — 350 авторів із 22 країн світу, 170 видавців, 70 книгорозповсюджувачів, 380 акредитованих журналістів українських та іноземних ЗМІ.
Програмний директор форуму Григорій Семенчук нагадав, що профільна тема цьогоріч — «Культура VS Пропаганда». «У нас буде дуже багато заходів якраз на цю тему. Говоритимуть про це як українські, так й іноземні автори. Будуть дискусії, «круглі столи», обговорення. Дуже важлива річ, яку ми цього року робимо в межах Форуму, — це розмова про цінності. Нині ми чуємо надзвичайно багато дискусій про те, хто такі українці, що для них важливо і як вони самоідентифікуються. Думаю, нам удасться бодай активізувати дискусію в цьому напрямі, бо спікери в нас потужні», — поділився Григорій Семенчук.
Уперше в рамках Форуму видавців пройде Дитячий форум. Координаторка програми Софія Рябчук зазначила, що його програма складається із 400 заходів, які пов’язані не лише із літературою та книжками, а й мистецтвом, музикою, наукою, театром, екологією, мандрами. «У нас також будуть зустрічі з психологами, де батьки зможуть дізнатися, як, до прикладу, краще підготувати дитину до садочка, як опанувати тайм-менеджмент свого вільного часу чи як казка може допомогти у вирішенні проблем із дітьми», — деталізувала вона.
Офіційно відкривали Форум видавців у середу увечері у заповненій Львівській обласній філармонії єпископ УГКЦ у Франції, країнах Бенілюксу та Швейцарії Борис Ґудзяк, британський нейрохірург світового рівня Генрі Марш, україністка та професор НаУКМА в Польщі Олександра Гнатюк та президент Форуму видавців Олександра Коваль. «Кожне людське серце прагне радості та миру. За кожним столиком в кав’ярні звучить запитання: де знаходити мир? Як до нього йти? Форум — велике діло миру, — сказав отець Борис Ґудзяк. — Читання книги і молитва — найкращі способи, щоб призупинити шалені темпи нашого життя і призупинити темпи поганої інформації, яка нас отруює і від якої ми залежні».
«Боротьба Форуму — це війна за українську книжку. Але з ким ми воюємо? Адже у війни завжди є дві сторони. У нашому випадку — це війна з байдужістю та зачерствінням душі», — впевнена президент Форуму Олександра Коваль.
На сцені філармонії виступили академічний молодіжний симфонічний оркестр INSO-Lviv, який переміг на «Битві оркестрів» в Одесі, солістка римського і мадридського оперних театрів Софія Соловій, скрипаль-віртуоз Олександр Божик.
Триватиме Форум видавців у Львові до 13 вересня.
Звісно, я читав цю книжку, ще коли був — ген-ген — совєтським підлітком. >>
Покоління за поколінням ми падаємо у землю як зерна, але творимо щось більше за нас. Це прикінцева професорська цитата у новій - першій художній книзі історика і журналіста Олександра Зінченка "Два мільйони світанків (Трипільська таємниця)". >>
Вірші з трьох збірок поетеси і військовослужбовиці Ярини Чорногуз готують до друку в американському видавництві Arrowsmith Press в перекладі Амелії Глейзер. >>
Найчастіше у троїцьких букетах – чебрець, м'ята, любисток, меліса, барвінок, медунка, полин, деревій, звіробій. >>
У Національному академічному драматичному театрі імені Івана Франка відбулася подія, яка щороку об’єднує драматургів, режисерів, акторів і глядачів навколо сучасних театральних текстів. >>
Окрасою селища Котельва на Полтавщині є фігурні мережані димарі. Блакитний — з білочками, сірий — з півниками, зелений — з квітами... >>