Комерція понад безпеку?
Суперечливі коментарі та звіти чиновників, які, часто відмовляючись від сказаного декілька годин тому, запевняють народ, що небезпека то існує, то вже не існує, залишили поза увагою чи не найважливіший аспект — схоже, ніхто і досі не знає, як ліквідувати наслідки аварії. Оскільки для консультацій з ліквідації українська влада запросила на місце аварії казахських хіміків (складається враження, що вітчизняні науковці поступаються їм знаннями), постало запитання: а хто ж і справді консультує рятувальників, які мають справу з наслідком витоку хімічної сполуки?
Одяг, ручка та годинник
Смажена Європа
У більшості балканських країн температура повітря в денні години впродовж останнього тижня перевищувала 40 градусів за Цельсієм, зазначає агенція «Ассошіейтед пресс». У Греції горять дикі ліси, від яких займаються окремі села. Пожежна служба Греції повідомила вчора, що впродовж останньої доби в країні сталося 115 великих пожеж. З огляду на небезпеку, евакуйовано окремі села, два жіночі монастирі та дитячий табір відпочинку на півдні країни. Палають не лише соснові та кипарисові ліси, а й також оливкові сади та виноградники.
Жертв Ізобільного — вже семеро
Учора о 7:15 ранку в реанімації Алуштинської міської лікарні від отриманих травм помер сьомий пасажир автобуса, що розбився на Ялтинській трасі біля села Ізобільне, повідомляє агентство УНІАН. У лікарні зараз 25 людей, троє з яких у важкому cтанi, ще троє, серед яких 9-річна дитина, — у дуже важкому стані. Стан 13 людей оцінюють як середнього ступеня тяжкості. Шестеро — «в задовільному стані».
Сто років полум'яної киянки
Коли насправді народилася поетка, 1906 чи 1907 року — достеменно невідомо, просто дивуєшся, чому саме той чи той рік згадується у джерелах, що поділилися приблзно навпіл. Нещодавно, вже цього року, Національний банк випустив ювілейну монету «До 100-річчя з дня народження Олени Теліги», на якій написано однак 1906—1942.
НОВИНИ ПЛЮС
Порятунок п'ятого дня
Тільки вчора було зібрано засідання Ради національної безпеки та оборони, на якому з'ясовувалася ситуація навколо «фосфорної» аварії. РНБО засідала у Лiвадiйському палацi в Криму, де в ці дні перебував Президент Віктор Ющенко. Анонсовані високими чиновниками чотири теми до розгляду на цьому засіданні затьмарила «фосфорна» тема. І це дало шанси громадянам якось повірити в те, що Радбез уміє вирізняти пріоритетність проблем у державі. Зрештою Президент, спершу наполігши на обговоренні аварії без присутності преси, оголосив про свій висновок: уряд не впорався з кермуванням ліквідаційними роботами — і по першій годині дня вилетів особисто на місце НП.
Лягли і просять
У центрі Одеси продовжують готувати «грунт» для встановлення пам'ятника імператриці Катерині II. Позавчора уже й пам'ятну скриньку заклали на місці, де стоятиме цариця. У «валізку» поклали рішення сесії міськради про встановлення пам'ятника, карту Одеси, путівники по місту, прапор і штандарт, а також пляшку вина. Все це освятив глава Одеської єпархії УПЦ Московського патріархату Агафангел, після чого скринька була закрита бетонною плитою і засипана землею. Церемонія пройшла під обурений супровід акції протесту, яку організували партії «Реформи і порядок», УНП, Асоціація козачих товариств «Січ», інші патріотичнi громадськi організації.