Сімдесят сім ангелів

Сімдесят сім ангелів

Так потерпілі, друзі та родичі загиблих пом'янули жертв трагічного авіашоу, яке 27 липня 2002 року забрало життя 77 людей, 28 з яких були дітьми. Вшанувати жертв катастрофи прийшло близько сотні львів'ян.

П'ять років стресу

П'ять років стресу

77 вбитих, серед яких 28 дітей. 292 поранених, серед яких 136 неповнолітніх. Це страшні підсумки святкового авіашоу, яке назавжди закарбується в пам'яті українців, як одна з найбільших трагедій останніх десятиліть. Попри те що з часу авіакатастрофи минуло п'ять років, очевидці кажуть, що досі при згадцi про ті події стає страшно.

Одяг, ручка та годинник

Одяг, ручка та годинник

Відкриття музею та встановлення мармурового бюсту і меморіальної дошки покійного міністра на ужгородському вокзалі приурочили до 61-ї річниці з дня його народження, що відзначали вчора. Про це в коментарі «УМ» розповіла начальник прес-центру «Львівської залізниці» Лілія Криницька.

Отрута з доставкою

Отрута з доставкою

Віце-прем'єр Олександр Кузьмук, який очолив штаб із ліквідації наслідків аварії, уже назвав цю техногенну катастрофу «другим Чорнобилем». І справді — нічого подібного в Україні вже давно не було. Залізнична катастрофа сталася в понеділок за 60 км від Львова: поблизу села Ожидів зійшли з рейок 15 п'ятдесятитонних цистерн, наповнених жовтим фосфором, та два вагони з коксом (загалом потяг складався з 58 вагонів). Як повідомив «УМ» представник прес-служби МНС у Львівській області Віталій Туровцев, одна з цистерн під час аварії пошкодилася, і фосфор «вирвався на волю», розтікшись на 300 квадратних метрів. За словами пана Туровцева, жовтий фосфор — досить небезпечна речовина, смертельна доза для людини становить десяту долю грама. Вплив меншої дози цього фосфору на людський організм теж дуже небезпечний: він (а також його пари) викликає глибокі опіки, а потрапивши в шлунок, вражає серце, печінку, нирки, мозок, кістки.

Кiстки на смітник

Останки захоронень поблизу Єзуїтського монастиря у Львові будівельники викинули на смітник. Інцидент трапився під час будівництва котельні місцевою кнайпою «Княжий келих». Нині факт незаконного вивезення останків, яким близько 600 років, досліджує прокуратура.

Зелено-білий аукціон

Шматки футбольного поля стадіону «Україна» вирішили продати через аукціон представники футбольного клубу «Карпати». Таким чином у неділю з молотка продали газон із точками центру поля, північним та південним пенальті, а також кутові позначення.

Геть попсу

Депутати Львівської обласної ради спробували заборонити «російськомовну попсу». Утім після тривалої дискусії вирішили «рекомендувати Львівській міській раді популяризувати українську музику та обмежити звучання іноземної музики в закладах харчування та дискобарах Львова».

Приїхали по Кузнецова

Приїхали по Кузнецова

Останки радянського розвідника Миколи Кузнецова є намір перепоховати на батьківщині — Свердловщині. Саме з цим наміром і завітала до Львова делегація Свердловської обласної думи Росії. І хоча генеральний консул Російської Федерації у Львові Євген Гузеєв запевняє, що візит планувався ще два місяці тому, приїзд росіян дивним чином збігся зi скандалом, який викликали заяви Всеукраїнського об'єднання «Свобода» про створення списку пам'ятників радянської епохи, що будуть ліквідовані.

Не біля кожного стовпа

Із понеділка львівські маршрутки зупиняються лише на фіксованих зупинках. Таким чином місцева влада намагається вирішити проблему хаосу на дорогах міста. Як розповів «УМ» начальник управління транспорту та зв'язку міськради Іван Радь, через те, що водії маршруток зупиняються де захочуть, на дорогах виникають проблеми з рухом транспорту.

Куріння шкодить здоров'ю водіїв

Куріння шкодить здоров'ю водіїв

Водій, який вчепився однією рукою в кермо, іншою тримає сигарету, і ще й при цьому дає здачу пасажирам — таку картинку побачити в нинішніх маршрутках можна частенько. Першими боротися з цим вирішили у Львові. Як повідомляє прес-служба міськради, міський голова Львова Андрій Садовий доручив директору департаменту житлового господарства та начальнику управління транспорту та зв'язку видати наказ про заборону куріння водіїв у салонах маршрутних таксі на території міста.