Виявляється, відвідини Лівадії — давнішня мрія леді Мері Соамс. І навіть колись привід для заздрощів до рідної сестри Сари, котрій пощастило побувати з іменитим батьком у цих місцях під час Ялтинської конференції у лютому 1945-го. А от 22-річна на той час Мері не змогла скористатись нагодою і родинними зв'язками, бо якраз проходила військову службу молодшим офіцером на зенітній батареї. Проте згодом, п'ять місяців потому, все ж надолужила «історичну прогалину», особисто супроводжуючи главу сім'ї на не менш важливу по Другій світовій війні — Потсдамську конференцію, де Уїнстон Черчілль, Йосип Сталін і Гаррі Трумен краяли післявоєнну Європу на сфери впливу.
Цей екскурс у минуле поважна англійська гостя, до речі, кавалер ордена Підв'язки за активну громадську роботу і мати п'ятьох дітей, зробила на прес-конференції у музичному салоні Лівадійського палацу-музею. І розчулено повідала нашим медійникам про характер свого батька: «Основна особливість була в тому, що його обличчя як політика не набагато відрізнялося від того, яким він був у сім'ї. Це найменш лицемірна людина зі всіх, котрих я знала. Мав неймовірну пам'ять — міг декламувати цілі поеми або уривки прози. Любив співати. Коли він співав арії з мюзиклів, решта гостей підхоплювала хором, а він виконував соло. Дуже любив тварин і птахів. На одному з озер у нашому маєтку жили чорні лебеді. А ще у нас був рудий кіт і пудель Руфас».
Леді Мері Соамс подарувала Лівадійському палацу-музею збірку анекдотів і крилатих фраз Уїнстона Черчілля, а ще — спогадів про нього, виданих нею ще в 1947 році. Книги про колишнього прем'єра і записи його промов подарував лівадійцям також генеральний консул Великобританії в Україні пан Мартін Харріс, який супроводжував пані Соамс у поїздці Кримом.
Учора поважна гостя оглянула інші місця півострова, де 62 роки тому теж ступала нога сера Уїнстона Черчілля, зокрема військовий аеродром під Саками і розташований неподалік військовий санаторій імені Миколи Пирогова.
Сьогодні леді Соамс повернеться до Британії.