Усі на парад!

Усі на парад!

«Офіційний» День Перемоги почнеться 9 травня о 9.30 ранку: Президент Віктор Ющенко, інше керівництво держави, члени колегії Міноборони та ветерани Великої Вітчизняної війни покладуть вінки і квіти до могили Невідомого солдата у Парку слави. Цього дня вінки й квіти покладуть також до пам'ятника героям-танкістам, стели Перемоги та пам'ятника генералові Миколі Ватутіну, повідомляє прес-служба оборонного відомства. Святковий парад на Хрещатику почнеться о 10.00 і триватиме дві години. Головною вулицею столиці пройдуть ветерани, солдати столичного гарнізону та «кадети» з Військового ліцею імені Івана Богуна. Прапороносці пронесуть штандарти усiх Українських фронтів та Українського партизанського фронту, а також бойові знамена частин, які брали участь у боях за Київ та визволення України.

Матрос і солдат на обороні Севастополя

Матрос і солдат на обороні Севастополя

Сьогодні у Севастополі відбудеться неординарна подія: на мисі Хрустальний відкриють скульптурну композицію «Матрос і солдат» на честь учасників оборони Севастополя. Хто бував у Севастополі, той відразу зорієнтується, де мис Хрустальний — практично з усіх частин міста видно обеліск на честь міста-героя Севастополя. Поряд із ним виросла і скульптурна композиція «Матрос і солдат», а також згодом мав постати музей. Відповідне рішення було ухвалене постановою ЦК КПРС і Ради міністрів СРСР 16 травня 1972 року. Одначе у 1988 році фінансування об'єкта припинилося. Було цілком імовірно, що об'єкт ніколи не буде добудований. Пiзнiше довгобуд планували навіть пустити з молотка. Але зважили на думку обуреної громадськості.

Омбудсман захищає мертвих солдатів

Омбудсман захищає мертвих солдатів

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Ніна Карпачова заявляє, що на пагорбі Тинісмягі в Таллінні, під пам'ятником Воїну-визволителю, з-поміж дванадцяти радянських військових є двоє уродженців України. Про своє відкриття пані омбудсман сповістила листом міністра закордонних справ України Арсенія Яценюка, повідомляє прес-служба Уповноваженого з прав людини. Хоч дані Ніни Карпачової не є офіційно підтверджені, та омбудсман уже почала «кампанію» проти дій естонського уряду навколо перенесення поховань радянських воїнів. Так, у згаданому листі Уповноважена просить міністра Яценюка «доручити Посольству України в Естонській Республіці провести моніторинг відповідності дій естонських властей до норм міжнародного гуманітарного права та, зокрема, встановити, чи порушувалося естонською стороною перед Україною питання щодо повернення на Батьківщину праху українських воїнів у п'ятирічний термін, як це й передбачається зазначеним протоколом».

Прибирання Биківні

Прибирання Биківні

Минулої суботи биківнянський ліс неподалік Києва став чистим і ніби усміхненим. Його прибрали від сміття учасники акції «Пам'ять понад часом», ініційованої Міжнародним благодійним фондом «Україна — 3000», передусім головою його наглядової ради Катериною Ющенко. Співорганізаторами «великої чистки» велетенського цвинтаря виступила Національна скаутська організація «Пласт». Відгукнулися також громадська молодіжна організація СПОК і Партія зелених України. Прийшли також і биківнянськi школярі з учителями, які вже не вперше прибирають тутешній ліс. Фонд «Україна — 3000» закупив на всіх господарські рукавиці й пакети для сміття.

Легальна свобода забороненого руху

Легальна свобода забороненого руху

Більше півтисячі прихильників громадянської ініціативи «Об'єктивна реальність» у минулу суботу пройшли вулицями Києва. Мітинг розпочався зібранням на Михайлівській площі, після чого колона пройшла по вулицях Володимирській та Прорізній до Хрещатика. Учасники тримали в руках плакати «Легалізуй себе», «Свободу не дають — свободу беруть» тощо.

Володимир Щербань: звільнення чи відставка?

Володимир Щербань: звільнення чи відставка?

Колишній голова Сумської обласної державної адміністрації Володимир Щербань подав до суду: він не згоден iз тим, що йому припинили грошові виплати як колишньому посадовцю. Розпорядження про скасування таких виплат другого лютого цього року підписав нинішній голова адміністрації Павло Качур.

«Гримучий» суп

«Гримучий» суп

Позавчора ввечері в одному з п'ятиповерхових будинків Автозаводського району міста Кременчук пролунав вибух, який ще довго пам'ятатимуть не лише сусіди шiстдесятирічного господаря однокімнатної квартири №7. Саме в ній, за даними фахівців, спочатку накопичився, а потім і вибухнув природний газ. Вибуховою хвилею буквально знесло вхідні й міжкімнатні двері, віконні та балконні рами, пошкодженими виявилися двері та скло ще десятьох квартир.

Всі статті рубрики