Друге пришестя «Ярослава Мудрого»

Друге пришестя «Ярослава Мудрого»

За своєю значимістю в історії нашої країни Ярослав Мудрий може дати фору будь-якому іншому князеві, який правив Україною. Він об'єднав під своєю владою все Лівобережжя, ставши єдиним володарем Київської держави. З його іменем пов'язують створення першої писемної збірки законів і впровадження в життя ще на початку ХІ століття писаного права. При Ярославі Мудрому споруджено Софіївський собор, створено перші бібліотеки, засновано нові міста. Але історія, як відомо, оперує датами і фактами, намагаючись не дуже вникати в психологію подій. Натомість мистецтво завжди прагнуло копнути якомога глибше і знайти «між рядками» якщо не сенсацію, то принаймні тему для обговорення. Наприклад, про що думав Ярослав Мудрий, об'єднуючи два береги Дніпра, які плани будував, і що про все це, власне, говорили його сучасники? Відповіді на ці та інші питання «зашифровані» в опері Георгія Майбороди «Ярослав Мудрий» (за поемою Івана Кочерги) , прем'єра якої відбулася у Національній опері 25 березня.

Піаністи активізуються

Піаністи активізуються

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/clients/umoloda/inc/templates/news2.inc on line 44

Цьогорічний конкурс присвячено 75-річчю з дня народження прекрасного педагога, дочці видатного українського композитора, фольклориста і диригента Михайла Вериківського, Олені Вериківській. Пані Олена все своє життя віддала Вищому музичному училищу ім. Р. М. Глієра. Регіональний конкурс юних піаністів — теж ініціатива Олени Михайлівни, серце якої перестало битися два з половиною роки тому.

Будуть нам і кадри, буде і театр...

Будуть нам і кадри, буде і театр...

Документ, під яким Юрій Богуцький має поставити свій автограф, почали готувати ще наприкінці минулого року. Тоді до Києва приїздив очільник Федерального агентства з культури та кінематографії РФ Михайло Швидкой, з яким пан Богуцький і накреслив план дій щодо розвитку україно-російських культурних відносин . На прес-конференції «Найближчі перспективи українсько-російських культурних зв'язків» Юрій Петрович розповів як про саму Програму, так і про деякі механізми, що мають забезпечити її дієвість. «З одного боку ця Програма традиційна, — визнав міністр. — Але вона потрібна нам для того, щоб наші фінансові органи могли врахувати й внести потрібну кількість коштів на майбутній рік і подальші роки».

«Попелюшка» проти «стрілялок»

«Попелюшка» проти «стрілялок»

Російські кіношники знову довели конкурентоспроможність свого продукту. Слідуючи кон'юнктурі ринку, вони зняли і презентували добру романтичну стрічку «В очікуванні дива» — ще одну історію Попелюшки. «Ми залюбки дивимося казкові фільми, зроблені в Голлівуді. Але до сьогодні у нас не було своїх сучасних казок, в які так хочеться повірити», — говорить із цього приводу виконавець однієї з головних ролей, Фея, Володимир Крилов, якому теж набридли стрілялки та кров на екранах.

Всі статті рубрики