Газотранспортне кучмознавство

Газотранспортне кучмознавство

Ідея створення газотранспортного консорціуму вперше була обнародувана 9 червня 2002 року — в Санкт-Петербурзі президенти Леонід Кучма та Володимир Путін підписали заяву про стратегічну співпрацю України та Росії у газовій галузі. Заява делегувала урядам «у стислі терміни підготувати до підписання українсько-російську угоду(...), яка передбачатиме в тому числі створення на паритетних умовах консорціуму з управління та розвитку газотранспортної системи України».

Хоч не рано почали, та систему не здали

Хоч не рано почали, та систему не здали

Відкриття третьої сесії Верховної Ради п'ятого скликання забарилося майже на три години. Як і обіцяли напередодні депутати від «Нашої України» і БЮТ, опозиція вдалася до блокування трибуни. Вони протистояли спробам передати українську газотранспортну систему Росії і висунули вимоги заслухати звіт урядовців, а також прийняти зміни до законодавства, які б не дозволили передати українську трубу в чужі руки.

Тривога: гази!

Тривога: гази!

Останні події навколо української газової «труби» до болю нагадують початок конфлікту місячної давності між Москвою та Мінськом за найголовніший чинник російської зовнішньої політики — нафту. Газ відіграє для економіки держав не менш важливу роль. Особливо держав постсоціалістичних — із високозатратними технологіями, непрозорими схемами закупівлі енергоносіїв та залежності від єдиного «продавця».
Тиск росіян на партнерів у нашому випадку має свої, суто «антикризові», особливсті. Якщо, скажімо, державні мужі Білорусі йшли у фарватері свого лідера, Олександра Лукашенка, і намагались відстоювати інтереси власної країни і свого народу, то друга людина в уряді Віктора Януковича не приховує свого щирого прагнення задешево віддати стратегічний об'єкт сусідній державі.

Всі статті рубрики