Нам би їхнi клопоти!
Впертість, гідну кращого застосування, продовжують демонструвати керівники Донецька, які досі намагаються втілити в життя «мудру» ідею щодо надання російській мові статусу регіональної. Рішення «Про використання російської мови в м. Донецьку (як регіональної) міськрада прийняла ще 26 травня минулого року, і відтоді свою позицію «батьки» міста та згаданого проекту змушені відстоювати в суді. Прокурор Донецька невдовзі звернувся з відповідним позовом до Ворошилівського райсуду міста, і в листопаді 2006 року позов частково задовольнили.
Львівська «Еліта-Центр»
Більш ніж на мільйон гривень «нагріли» львів'ян липові будівельники. Шахраї впродовж двох років укладали з клієнтами договори про пайову участь у фінансуванні будівництва житла, не маючи жодних необхідних для цього дозволів. Як повідомили «Україні молодій» у Львівській обласній прокуратурі, наразі порушено кримінальну справу за фактом заволодіння посадовими особами одного з ТзОВ чужим майном в особливо великих розмірах шляхом обману.
Битва за Саржин яр
Список сюрпризів, які міська влада Харкова підносить городянам із надмірною частотою, поповнився ще одним пунктом. Цього разу управлінці насолили священикам Харківсько-Полтавської єпархії УАПЦ, відмовивши їм у проведенні обряду водохрещення. Йдеться про одне з джерел Саржиного яру, що розташований у центральній частині міста. З проханням дозволити провести там літургію представники автокефальної церкви звернулися до мерії ще 28 грудня. Проте через два тижні по тому дізналися, що міськвиконком їхню заявку відхилив. До речі, вперше за останні 15 років.
Гіркі заробітки
Коли торік у травні житель сусідньої Молдови завітав на Вінниччину з пропозицією поїхати на заробітки в Росію, він, ясна річ, малював мало не райські умови: і безкоштовні проїзд та проживання, і платня до 400 доларів. Тож нічого дивного, що шістнадцять подолян (із них троє — неповнолітні) зголосилися протягом травня—червня посапати цукрові буряки в Курській області й так поправити своє матеріальне становище. Через недосвідченість люди зробили те, чого в жодному разі робити не можна — віддали вербувальнику свої паспорти. Коли ж на перекладних добралися до Курщини, то фактично опинилися в ролі рабів.
Козеріг став монетою
Колекції нумізматів уже зараз можуть поповнитися новими монетами. З понеділка Національний банк України ввів в обіг чергові «копійки» з серії «Знаки зодіаку». Обидві вони — номіналом 2 та 5 гривень — присвячені Козерогу. Двогривневий «Козеріг» виготовлений iз золота 999,9 проби тиражем 10 тисяч штук, повідомляє офіційний сайт НБУ.
Протест на сніданок
Тисяча сто ув'язнених колонії загального режиму в місті Ізяслав, що на Хмельниччині, цієї неділі відмовилися від сніданку у в'язничній їдальні, вимагаючи поліпшення побутових умов, повідомила прес-служба Департаменту з виконання покарань. На переговорах iз активом «утриманців» керівництво колонії пообіцяло розібратися зі скаргами і припросило таки своїх підопічних до обіду, так що голодування обмежилося сніданком.
Угри йдуть на Дніпро, козаки — на Дунай
Відповідну угоду про торговельно-економічне, науково-технічне та культурне співробітництво між двома найрозвиненішими регіонами України й Угорщини вчора скріпили своїми автографами у Будапешті голова Київської облдержадміністрації Віра Ульянченко і голова Загальних зборів області Пешт Лайош Сюч, а також керівники торгово-промислових палат обох областей. Після перемовин сторони не приховували задоволення, адже українсько-угорське співробітництво передбачає чимало перспектив розвитку промисловості, сільського господарства, транспорту, торгівлі, освіти і культури.
НОВИНИ ПЛЮС
Міліцію «очистять» наперекір волі Майдану
Уже до 1 березня цього року в лавах правоохоронців відбудуться кадрові чистки шляхом переатестації працівників. Про це на святкуванні п'ятнадцятої річниці з дня створення спецпідрозділу швидкого реагування «Беркут» заявив перший заступник міністра внутрішніх справ Михайло Корнієнко. Щоправда, теперішнє керівництво силового відомства називає це перевіркою на підтвердження кваліфікації. Трохи раніше екс-міністр внутрішніх справ Юрій Луценко попереджав, що має дані, за якими вже незабаром відбудуться звільнення людей, котрі після Помаранчевої революції замінили дискредитованих міліцейських посадовців. Тепер слова «польового командира» Майдану практично не викликають сумнівів — для когось таки звільнятимуть «теплі» місця.
Навесні навіть ціни розпускаються
Досі столиця залишалася не тільки містом із найбільш розвиненою мережею метрополітену, а й містом із найдешевшим проїздом у «підземці». У Дніпропетровську, приміром, ціна жетончика — 60 копійок, у Харкові — 75. У Києві поки що — всього 50 копійок. Поки що, бо вже навесні платити за «швидкий і комфортний вид транспорту» доведеться удвічі більше. Таку перспективу змалював заступник голови КМДА Іван Салій. Несподіваною цю заяву навряд чи можна назвати. Адже розмови про подорожчання міського транспорту вже давно лоскочуть нерви киянам. Одначе після стрибка тарифів на комунальні послуги сподіватися на те, що й транспортні ціни влада далі триматиме за віжки — марно.