А якщо «сонце» відключать?

А якщо «сонце» відключать?

Днями Мінпаливенерго й нафтотрейдери обговорили цінову ситуацію на внутрішньому ринку нафтопродуктів. Сторони домовилися про граничну ціну на бензин А-95 4,7 гривні за літр, на дизпаливо — 4,1 гривні. Учасники наради, яку провів новопризначений міністр Юрій Бойко, підписали відповідний протокол. Таким чином, найбільші нафтопереробні заводи й власники основних збутових мереж нафтопродуктів досягли згоди, але на досить нетривалий термін — лише до 21 серпня. Можливо, урядові при цьому був важливий сам прецедент подібної домовленості, враховуючи нарікання споживачів на дорожнечу бензину (станом на 11 серпня великооптові ціни на бензин А-76/80, А-92 та А-95 підвищилися до 4,98—5,29 гривні за тонну. — Авт. ). При цьому Кабмін явно побоюється звинувачень в адміністративному втручанні у ринок нафтопродуктів. Проте протокол передбачає санкції проти тих власників АЗС, які не підписали його і перевищують граничну ціну на бензин і дизельне пальне. Тобто найбільші торговці нафтопродуктами мають право не поставляти свій товар на такі автозаправні станції. Крім того, наприкінці тижня планується підписання більш загального документа — меморандуму. У ньому йтиметься про інвестиційну діяльність українських нафтопереробних заводів.

Область хоче «премію»

Область хоче «премію»

Звернення до Верховної Ради та Кабміну із закликом впорядкувти бюджетне законодавство ухвалила сесія Сумської обласної ради. Це перший подібний сигнал «знизу». Голова постійної комісії облради з питань бюджету, фінансів і планування Анатолій Єпіфанов переконаний, що таких звернень буде немало. Принаймні сумські депутати мають на меті просити колег із інших областей, аби їх голос було підтримано. Впорядковувати законодавство необхідно для того, щоб воно не утискало інтереси місцевих громад, вважають депутати облради. Водночас цьогорічний закон про бюджет приніс зміну, яку важко сприйняти в областях.

Газ — усьому голова?

Газ — усьому голова?

Перший віце-прем'єр-міністр, міністр фінансів Микола Азаров передбачає, що в наступному році внутрішній валовий продукт (ВВП) в Україні зросте на 6,5 відсотка, а інфляція сягне 7,5 відсотка. Такий прогноз пан Азаров оприлюднив під час першого засідання нового уряду на початку тижня. Наскільки реалістичними є ці показники, знають лише фахівці, обізнані з рухом капіталу всередині країни. На прохання «УМ» свою оцінку макроекономічної ситуації в 2007 році висловив керівник групи радників голови Нацбанку Валерій Литвицький.

Всі статті рубрики