Таки ж «твою мать»

Таки ж «твою мать»

У середу ввечері свою версію сутички у фінальному матчі чемпіонату світу висловив і Зінедін Зідан. В інтерв'ю «Каналу плюс» капітан збірної Франції висунув прямо протилежну версію тій, що днем раніше висловив його опонент Марко Матерацці. Виявляється, італієць таки образив сестру й матір Зізу, хоча повторювати його слова в прямому ефірі француз не став. Нагадаємо, що у вівторок Марко сказав, що не згадував Зіданову маму, бо материнство для нього — «це святе».

З трибуни — на подіум

З трибуни — на подіум

Кожен, хто переглядав матчі чемпіонату світу з футболу, певне, помітив, що телеоператори для розрядки напруги інколи скеровували камери на трибуни, щоб вихопити з натовпу вболівальників найбільш фантастично розмальованих чи просто вродливих дівчат. І якщо з-поміж присутніх на полі кращими стали італійці, то «чемпіонкою» з «трибунної краси» — представниця Швеції, 26-річна Лінда Хісінг. Наступного дня після вирішального матчу ЧС-2006 вона перемогла у фіналі голосування читачів популярної італійської «Гадзетта делло спорт».

«Бронзова» «стінка», індивідуальне «золото»

«Бронзова» «стінка», індивідуальне «золото»

У вітчизняному дзюдо є добра традиція — тренери особистим прикладом демонструють своїм учням, як потрібно перемагати на татамі. Після «бронзового» успіху в командній першості Європи наші ветерани серйозно налаштовувалися пробитися нарешті в призери чемпіонату світу в змаганні «стінка на стінку», чого раніше не вдавалося. На підкорення французького татамі у місті Турсе цього разу поїхало 11 українських «сеньйорів», більшість із яких представляли Донецьк (тамтешня обласна федерація взяла на себе всі витрати на підготовку і поїздку дзюдоїстів). І ця команда успішно захистила честь України, вперше здобувши ветеранську «бронзу» світового рівня. Наша «стінка» у складі Василя Мицканюка, Олександра Сопіна, Сергія Гриня, Сергія Рожинова, Юрія Жуковина, Андрія Костенка виявилася міцнішою за угорську (4:1), філіппінську (5:0) та німецьку (3:2). Лише в півфіналі українці поступилися майбутнім переможцям — росіянам (1:4).

ХРОНІКА

ХРОНІКА

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/clients/umoloda/inc/templates/news2.inc on line 44

Олександр Лохманчук: Маю бажання і можу грати. Навіть за збірну

Олександр Лохманчук: Маю бажання і можу грати. Навіть за збірну

Сьогодні чоловічу баскетбольну суперлігу важко уявити без легіонерів, до послуг яких звертаються навіть ті клуби, якi зовсім не претендують на чемпіонське звання чи єврокубкові успіхи. На зорі ж незалежного баскетболу теж не бракувало видовищних поєдинків, і майстерність плеяди виконавців, підготовлених ще за союзних часів, дозволяла спокійно обходитися без іноземних гравців. По-різному склалася доля провідних «піонерів» українського чемпіонату. Багатьом забракло наполегливості, везіння, менеджерського досвіду або ж не пощастило зі здоров'ям, щоб успішно влаштувати свою кар'єру у сильному європейському клубі чи навіть у НБА.
Ще з тих часів залишилися одна традиція, яку започаткував один із «батьків» ФБУ Борис Корбан — влітку всі старі друзі-суперники, хоч би де вони проводили сезон і навіть якщо завершили кар'єру, гуртуються в команди і проводять турнір на березі Дніпра у Києві — «Кубок Гідропарку». І що може бути кращим для популяризації баскетболу, ніж можливість для аматорів пограти поруч зі знаними майстрами? На цьому майданчику під відкритим небом кореспондентові «УМ» і вдалося дізнатися, чим сьогодні живе такий непересічний баскетболіст, як Олександр Лохманчук.
Без вражаючих польотів під щит цього «важкого» форварда, а часом і центрового (зріст — 208 см), важко було уявити збірну України часів становлення. Він достатньо потішив київську публіку своєю майстерністю, після чого грав у Туреччині, Франції, Італії та Німеччині. Саме в останній країні на нього чекали неприємності — з того моменту, як він у липні 2004-го підписав контракт із «Бамбергом». У вересні того року Олександр прибув у розпорядження цього клубу, виконавши всю програму підготовки. Але медики прискіпалися до аналізів українця, які були виправдані через передсезонні навантаження, і зажадали розірвати стосунки з гравцем. Звичайно, Лохманчук, маючи діючий контракт на руках, в якому записано, що клуб виплачує у такій ситуації всю суму, почав відстоювати свої права у суді. Тяганина призвела до того, що наш баскетболіст узяв тривалу паузу в активних виступах, підтримуючи форму в київському «Будівельнику», де він провів свої, напевно, найкращі роки. Зі спогадів, як він потрапив до знаної ще у СРСР команди, і розпочалася наша розмова.

Всі статті рубрики