«Мені імпонує тон переговорів, який був сьогодні», — сказав журналістам після зустрічі з російським президентом Юрій Єхануров. Ще вранці 30 жовтня, коли український Прем'єр-міністр вилітав до Москви зі своїм першим закордонним робочим візитом, не було певності в тому, що така зустріч відбудеться. Тим часом Віктор Ющенко зателефонував Володимирові Путіну, відтак зустріч відбулася. Тривала вона, як повідомив УНІАН речник голови уряду Валентин Мондрієвський, майже годину і, судячи з коментарів діючих осіб, які просочилися в ЗМІ, особливого наповнення, окрім задоволення від призначення пана Єханурова на посаду Прем'єра та запевнень у новому етапі розвитку дружніх міждержавних взаємин, не несла. Зустріч, передає РІА «Новості», пройшла не наодинці, з російського боку були помічені посол РФ в Україні Віктор Черномирдін та помічник Путіна Сергій Приходько.
Залишився задоволеним наш урядовий голова і від більш тривалої розмови зі своїм російським колегою Михайлом Фрадковим. Утім вони були навзаєм задоволені. Повідомили, що вирішили активно співпрацювати, зокрема, в авіабудуванні та в ПЕК, і «розібрати «завали», які утворилися у відносинах двох країн». «Те, що цього року так вийшло, що на рівні прем'єр-міністрів не було зустрічей, це для багатьох ділових людей проблема. Ми повинні зробити, щоб таких проблем не було», — закликав український Прем'єр російського, непрозоро натякаючи на свою «проблемну» попередницю Юлію Тимошенко, котру Москва в часи її урядування відверто відштовхувала. Водночас з повідомлень інформагенцій обох країн важко збагнути, яким же був, окрім особистого знайомства і декларацій про посилення українсько-російської дружби, прагматичний сенс цього візиту?
Навіть розгляд гарячої проблеми підняття «Газпромом» утричі цін на газ (починаючи з наступного року) відсунувся на невизначений термін. Натомість, аби вгамувати стурбованих, прем'єри обійшлися запевненням у тому, що вони домовилися «проводити більш інтенсивні переговори з поставок газу і розрахунків за нього». Відповідаючи на запитання з цього приводу, Михайло Фрадков сказав, що «сторони домовилися дати доручення профільним міністрам інтенсифікувати ці переговори». А Єхануров, передають «Українські новини», додав, що сторони сподіваються досягти остаточної домовленості про це під час засідання економічного комітету під головуванням глав урядів, що відбудеться в рамках роботи міждержавної українсько-російської комісії на чолі з президентами України та Росії». Інакше кажучи, питання перенесли на килим боротьби Ющенка та Путіна. Зазначена комісія зможе «позасідати» тільки під час зустрічі президентів, а така можлива щонайраніше під час запланованого візиту російського президента до Києва, який невідомо коли відбудеться — чи то в середині жовтня, чи то наприкінці.
«Головний наш партнер — це Росія, ми чітко це розуміємо», — переповів сам себе Юрій Єхануров, звітуючи журналістам про переговори з Путіним. Жодного слова про європейський вектор розвитку України під час візиту не було промовлено, хоча б для годиться. Але, щоб створити враження багатовекторності своїх візитів, наступного ж після повернення з Москви дня, у суботу, під час засідання уряду, Юрій Єхануров пообіцяв наступний візит здійснити до Брюсселя, передає УНІАН. Проте минулого тижня повідомлялося, що наступним разом голова уряду планує відвідати Мінськ. Але все-таки «багатовекторність» перемогла, і вчора надійшло підтвердження про робочий візит Прем'єр-міністра України до Брюсселя 6—7 жовтня. За повідомленням представництва України при ЄС, програмою візиту передбачаються зустрічі п. Єханурова з президентом Єврокомісії Хосе Мануелем Баррозу, високим представником ЄС з питань спільної зовнішньої політики та безпеки Хав'єром Соланою та комісаром ЄК з питань зовнішньої торгівлі Пітером Мендельсоном.