Європа без України — нонсенс,

Європа без України — нонсенс,

Учора у Варшаві, виступаючи на саміті Ради Європи, Президент України вкотре нагадав, що демократична Європа не може вважатися об'єднаною без України. Наша держава, що «пройшла гостру боротьбу між свободою і тиранією, ... довела, що сповідує європейські цінності свободи та гідності так само, як і інші вільні народи Європи». Зауваживши, що саміт проходить на території, яка колись була за «залізною завісою», Ющенко згадав і польську «Солідарність», 25-річчя від створення якої відзначатиметься цьогоріч, і революцію троянд у Тбілісі, і помаранчевий Майдан у Києві, і зазначив, що цей рух руйнування бар'єрів у Східній Європі треба завершити, не допустити появи нових бар'єрів на континенті.

І диверсія — як версія

І диверсія — як версія

Дев'ятеро військовослужбовців, які отримали поранення під час надзвичайної події на 47-му арсеналі у Хмельницькій області, ідуть на поправку. Як запевняють медики, стан їхній задовільний, життю загрози немає, повідомляє прес-служба Міноборони. Тим часом слідство на сьогодні розглядає три версії надзвичайної події на складах боєприпасів у Хмельницькій області. За словами міністра оборони Анатолія Гриценка, це «замітання слідів» з метою приховати нестачу боєприпасів, навмисний підпал, а також реакція вибухонебезпечних речовин, яка спричинила самозаймання.

Обережно: наступна станція — Стокгольм

Обережно: наступна станція — Стокгольм

Учора о 8.30 ранку в потязі стокгольмського метро, який наближався до станції «Рінкебі», спалахнула пожежа. Свідки стверджують, що чули два вибухи, ймовірно, у наступному після локомотива вагоні. Полум'ям були охоплені не лише вагони, а й перон станції. Гасіння пожежі тривало півтори години. Водії потягу разом з кількома пасажирами врятувались, діставшись тунелем до наступної станції.

Чи підніметься «Аннушка» на нову висоту?

Чи підніметься «Аннушка» на нову висоту?

Харків відвідав Держсекретар України Олександр Зінченко. Майбутнє вітчизняного авіапрому у слобідській столиці вирішувалося за зачиненими від преси дверима і в незвично вузькому колі фахівців. Озвучений зрештою результат не претендував на статус сенсації, хоча й містив в собі, умовно кажучи, одразу дві новини. За традицією — хорошу і погану.

Прощання з актрисою

Прощання з актрисою

«Наталя Гундарєва госпіталізована у важкому стані», «Наталя Гундарєва перебуває в комі», «Наталю Гундарєву перевели із НДІ ім. Скліфосовського в госпіталь ім.Бурденко», «Гундарєва виходить із коми», «Гундарєва пам'ятає тільки хороше» — у 2001 році на зміну тривожним повідомленням інформаційні агенції ставили обнадійливі, потім знову тривожні, знову радісні, і ось останнє — «Наталя Гундарєва померла». Видатна російська актриса відійшла в інший світ 15 травня, в неділю, всього на 57-му році життя.

Медова справа

Медова справа

Україна входить до п’ятірки світових лідерів виробників меду. Парадоксально, але за споживанням на душу населення наша держава все ж плентається у хвості. Ми практично не експортуємо український мед, натомість у магазинах можна придбати хіба що китайський замінник «нектару богів». А єдиний спосіб купити для своєї сім’ї меду — знайти знайомих пасічників. Словом, бізнесом поки що не пахне. Однак вітчизняні любителі бджільництва, незважаючи на невеселий стан справ, сподіваються на краще. Ще б пак: сам Президент України Віктор Ющенко — знаний пасічник. Мовляв, справа у надійних руках. Днями делегати від усіх областей нашої держави з’їхалися на «бджолину» раду — створили Всеукраїнську громадську організацію «Братство бджолярів України» й обрали Віктора Ющенка, що завітав на з’їзд до колег, так би мовити, без краватки, почесним головою братства.

Проекти Кривенка множаться

Проекти Кривенка множаться

Уже два роки з нами немає відомого журналіста та автора кількох популярних медійних проектів Олександра Кривенка. Однак, трагічно пішовши з життя, він, довго житиме у пам'яті та пошані не лише журналістів, але всіх, хто захоплювався його творчістю. Навіть після його смерті з'являються нові проекти, пов'язані з ім'ям Сашка.

Троянди для ангелів

Троянди для ангелів

Уперше в мітингу-реквіємі в биківнянському лісі, який у 1937—40-х роках став кладовищем понад ста тисяч людей, узяв участь Президент України. До цього Віктор Ющенко щороку приходив на травневі пам'ятні заходи у цьому місці масових поховань. Однак до Биківні не приходили представники вищої влади. Вже у ролі глави держави Віктор Ющенко пропонує по-іншому, уважніше подивитися на проблему пам'яті й, зокрема, на меморіал у Биківні. Довгі десятиліття про убитих енкаведистами в биківнянському лісі та подібних місцях страт не було відомо широкому загалові. Тільки діти й онуки жертв, та й то лише найсміливіші, приходили сюди в день пам'яті. Приходили сюди і ті, чиї родичі загинули в сталінсько-брежнєвських концтаборах далеко від Батьківщини — на Соловках чи за Уралом.

Андижанський розстріл. Далі буде

Андижанський розстріл. Далі буде

На сході Узбекистану тривають народні заворушення після жорстокого розстрілу владою маніфестації в місті Андижан. У ніч з неділі на понеділок було чути стрілянину в місті Кара-Суу (колишній Іллічівськ). Це місто з 20 тисячами мешканців, яке розташоване за 50 кілометрів від узбецького Андижана та за 20 — від киргизького Оша, після розпаду СРСР було поділене навпіл по річці, між Узбекистаном та Киргизією. У суботу у відповідь на жорстокі дії влади в Андижані мешканці Кара-Суу підпалили будинки відділення місцевої міліції та прикордонної служби, почали нищити міліцейські автомобілі.

Всі статті рубрики