Гори-гори ясно: у Німеччині спалювання різдвяних ялинок перетворили на веселу забаву

15.01.2025
Гори-гори ясно: у Німеччині спалювання різдвяних ялинок перетворили на веселу забаву

Люди милуються ялинковим багаттям. (Фото: Andreas Stroh.)

Нещодавно я писала матеріал про переробку різдвяних ялинок у різних країнах Європи: ними годують тварин, опалюють приміщення чи удобрюють ґрунт.
 
Та німецьке містечко Швайкгайм показало, що дерева можна утилізувати в дещо інший спосіб. 
 
 «Чудова розвага для всієї родини!» — саме так пишуть у брошурі заходу під назвою «16-те змагання з кидання ялинки у Швайкгаймі».
 
Починається все з того, що пожежна частина міста, яка є організатором заходу, збирає ялинки та звозить їх до визначеного місця.
 
Там на них уже чекають бажаючі позмагатися, та спочатку вони мають ознайомитися з правилами:
 
* розмір ялинки має щонайменше відповідати зросту метальника;
* дається дві спроби, зараховується кращий результат;
* розгін — один крок;
* дерево потрібно кидати прямо;
* позначка, яку ялинка перетнула повністю, вважається відстанню кидка;
* якщо є кілька учасників з однаковим результатом — зараховується сума обох кидків кожного. Якщо ж усе одно нічия — вирішує жеребкування;
* участь на власний ризик;
* згода з усіма правилами гри.
 
Коли справу зроблено та всі ялинки кинуто якнайдалі — пожежна частина підбиває підсумки: на цей раз 333 людини виявили бажання спробувати себе в такому оригінальному спорті, і це перевищує минулорічний показник — 300 учасників.
 
Згодом настає довгоочікуваний момент: у сутінках з’являється перша іскра, яка за мить переростає у пломінь на вершечку ялинкової гори.
 
Багатьом перехоплює подих від цього видовища, а воно, ніби у відповідь на зачаровані погляди майже 3 тисяч пар очей, сипле у небо мільйонами іскор, що кружляють веселим вихором і підіймаються назустріч місячному сяйву.
 
Ялинкову гору з 600 дерев потроху поглинає вогонь. Люди стоять довкола, сьорбаючи глінтвейн чи безалкогольний пунш. Хтось ласує канапками зі стейком, а поряд уперше куштують вегетаріанське чилі, що люб’язно пропонує місцевий кейтеринг, — і все це під веселе потріскування гілок. 
 
Олеся МАЗУРКОВА 
Німеччина