Не в тренді: популярність 8 березня в Україні впала вдвічі - опитування

11:04, 08.03.2025
Не в тренді: популярність 8 березня в Україні впала вдвічі - опитування

Міжнародний жіночий день є офіційним державним вихідним у пострадянських країнах, а також у деяких країнах Азії та Африки.

В Україні популярність Міжнародного жіночого дня 8 березня останніми роками знижувалася - з 49% у 2017 році до 21% у 2024 році. У 2025 році позитивне ставлення змінилося у рамках похибки вибірки – до 23%.

 

Як інформує УМ, про це повідомляє КМІС.

 

"Це може свідчити про певну стабілізацію ставлення до свята після періоду різкого падіння", - йдеться у повідомленні.

 

 Як зазначають соціологи, попри загальне зниження популярності, 8 березня залишається важливим для частини суспільства. Спостерігається також певна регіональна диференціація залежно від місця проживання респондентів до початку повномасштабної війни: на Заході свято популярне серед 6% населення, у Центрі — серед 24%, на Півдні — 32%, а на Сході — 40%. Стать і вік не впливають на популярність цього свята.

 

Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів власне опитування серед 1000 респондентів у період з 4 до 9 лютого 2025 року. До вибірки не включали мешканців територій, тимчасово непідконтрольних Україні (водночас частина респондентів — це внутрішньо переміщені особи, які виїхали з окупованих територій). Також опитування не проводили серед громадян, які виїхали за кордон після 24 лютого 2022 року.

 

Міжнародний жіночий день, який відзначається 8 березня, — це свято, присвячене боротьбі жінок за рівні права, гендерну рівність і визнання їхнього внеску в суспільство. Воно бере свій початок із жіночих рухів початку XX століття.

 

Міжнародний жіночий день є офіційним державним вихідним у пострадянських країнах, а також у деяких країнах Азії та Африки.

 

В Україні 8 березня залишається офіційним святковим днем, проте цього року додаткового вихідного не буде через воєнний стан.

 

До війни, у 2017 році, 8 березня було одним із найулюбленіших свят, його відзначали приблизно половина українців (49%).

 

Як повідомляла УМ, Ставлення українців до росіян, російськомовних, біженців та ВПО - опитування КМІС.