«Глобальний» перехід: як найбільший у Черкасах Свято-Михайлівський собор перейшов до Православної церкви України

23.10.2024
«Глобальний» перехід: як найбільший у Черкасах Свято-Михайлівський собор перейшов до Православної церкви України

Новий благочинний Свято-Михайлівського гарнізонного собору в Черкасах Володимир Гладковський. (Фото надали у Свято-Михайлівському гарнізонному соборі.)

У Черкасах перейшов до Православної церкви України найбільший в області Свято-Михайлівський кафедральний собор.
 
І вперше за 22 роки тут провели молебень українською мовою, а ще підняли державний прапор і заспівали гімн України.
 
За словами митрополита Черкаського та Чигиринського Іоана, ця служба була історичною, бо вперше у цьому храмі лунав молебень українською мовою. 
 
«Я переконаний, що так буде завжди, тут молитимуться українською мовою, за українське воїнство, за Батьківщину, а не за «отєчєство» та незрозумілою церковнослов’янською мовою, нав’язаною нам із москви. Громада поставила крапку і відстоїть своє законне право перебувати у цій святині», — наголошує владика Іоан. 
 
Нагадаємо, що перехід громади Свято-Михайлівського собору супроводжувався конфліктом, спровокованим любителями московської церкви, які прибігли на територію храму і влаштували там бійку. Під час цього конфлікту постраждали 24 людини.
 
Як розповідають у черкаській обласній поліції, із заявами до них звернулися понад два десятки громадян, з яких 20 — про отримання тілесних ушкоджень різного характеру. На щастя, госпіталізованих серед постраждалих немає.
 
«Наразі поліцейські встановлюють всіх учасників інциденту. В рамках відкритого кримінального провадження за ч. 4 ст. 296 КК України, під процесуальним керівництвом Черкаської окружної прокуратури, проводять слідчі дії, також вивчають відеозаписи, оприлюднені в соцмережах», — наголошують правоохоронці.
 
За словами начальника Черкаської ОВА Ігоря Табурця, відтепер Свято-Михайлівський собор став гарнізонним, тобто завжди відкритим, зокрема, для захисників і захисниць України. Таке рішення релігійної громади. 
 
До речі, вже 94 релігійні громади області змінили своє підпорядкування з московського патріархату на Православну церкву України. Тож курс на духовну незалежність України незмінний.
 
Тим часом Свято-Михайлівський кафедральний гарнізонний собор вітає свого нового благочинного — 38-річного отця Володимира Гладковського, який з 2007 року був настоятелем храму Святого пророка Іллі в Суботові на Чигиринщині.