ЗСУ здійснили унікальну операцію: атакували виключно роботизованими системами
Наземну атаку виключно з використанням безпілотних наземних транспортних засобів та дронів FPV вперше провели українські війська. >>
Міжрегіональний центр гуманітарного розмінування та швидкого реагування ДСНС отримав для роботи першу вітчизняну машину, що значно спростить роботу саперів.
Зовні технічна новинка схожа на трактор, оснащений котком, автоматичним пультом управління та камерами відеоспостереження.
Ці характеристики дозволяють знищувати протипіхотні та протитанкові міни без ризику для життя операторів.
Виробництво харківської моделі завершилося ще в серпні. За інформацією пресслужби обласної військової адміністрації, вона пройшла випробування у бойових умовах і з початку використання вже підірвала понад 300 протипіхотних мін різного зразка.
«Особливою перевагою є те, що ця техніка проста у використанні, обслуговуванні та ремонті, — повідомив начальник ХОВА Олег Синєгубов. — За кошти обласного бюджету ми придбали два такі екземпляри вартістю 5,6 мільйона гривень кожний. Для порівняння: ціна аналогічних закордонних механізмів стартує від 500 тисяч євро. Машина нашого виробництва не поступається закордонним аналогам ані за ефективністю, ані за швидкістю, ані за якістю проходження ділянок, де відбувається розмінування».
Окрім двох технічних новинок, нині в регіоні задіяно 8 одиниць спеціалізованої техніки для виявлення та знешкодження вибухонебезпечних предметів. З їх допомогою сапери обстежили понад 88 гектарів територій, знищивши понад 126 тисяч ВПН.
«Завдяки тому, що ремонт цієї техніки є доступним (вона створена на потужностях, розташованих в області), ми маємо можливість швидко та якісно відновлювати її й повертати в роботу, — повідомив директор Департаменту цивільного захисту ХОВА Іван Сокол. — При ушкодженнях середньої тяжкості ремонт триває від 3 годин до однієї доби. У випадку, якщо машина зазнає значних пошкоджень або її повністю розірве, відновити її можна впродовж трьох діб. Адже всі її деталі легкозамінні, на противагу закордонним аналогам, які іноді доводиться ремонтувати впродовж кількох місяців або пів року».
Про нову розробку для саперів повідомив і міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. Ідеться про автономний дрон для пошуку мін ST1.
Він обладнаний котушкою індуктивності та сенсорами, що дають змогу облітати перешкоди на низькій висоті. На його борту міститься потужний мікрокомп’ютер, який обробляє дані та передає їх операторам у режимі реального часу.
«Технічна новинка працює у 4 рази швидше за людину, — каже Михайло Федоров. — Це значно прискорить процес розмінування територій та зробить його безпечнішим. Наприклад, сапери ДСНС, ЗСУ, Нацполіції зможуть із безпечного місця керувати дроном та шукати міни».
Наразі розробники активно тестують експериментальний зразок у польових умовах, працюють над удосконаленням моделі й готуються до масштабування виробництва.
Наземну атаку виключно з використанням безпілотних наземних транспортних засобів та дронів FPV вперше провели українські війська. >>
Харківська волонтерка та письменниця Євгенія Духопельникова, яка допомагала українським воїнам з часів АТО трагічно загинула. >>
ЗСУ мали успіхи на Куп'янщині, у районі села Новомлинськ. >>
Служба безпеки затримала настоятеля одного із храмів Харківської єпархії УПЦ (МП), який підозрюється у роботі на ворога. >>
Війська рф зранку 25 листопада завдають ударів по Харкову. >>
Вирок суду першої інстанції, яким трьох громадян визнано винними у терористичному акті, що призвів до загибелі людей, та незаконному поводженні зі зброєю (ч. 3 ст. 258, ч. 1 ст. 263 КК України) і засуджено до довічного позбавлення волі з конфіскацією майна - Верховний Суд залишив чинним. >>