Військова контррозвідка Служби безпеки за сприяння Головнокомандувача Збройних Сил України затримала агента рф у зоні бойових дій на Харківщині. Ним виявився контрактник однієї із бригад ЗСУ, який працював на російську воєнну розвідку (більш відому як гру).
Як інформує УМ, про це 6 травня повідомили на сайті СБУ.
«За матеріалами справи, зрадник «зливав» окупантам локації бойового з’єднання, в якому проходив службу на Куп’янському напрямку.
Поетапно задокументовано, як агент месенджером виходив на куратора з російського гру та передавав йому координати свого та інших підрозділів з передової.
Найбільше ворога цікавили координати штабів, запасних командних пунктів, укріпрайонів та вогневих позицій Сил оборони», - сказано, зокрема, в повідомлені СБУ.
Для комунікації з російським спецслужбістом «кріт» використовував голосові повідомлення, які надиктовував в анонімному чаті.
За геолокаціями агента окупанти готували ракетно-бомбові удари, перед початком яких зрадник мав вийти з периметра вогневого ураження.
Військова контррозвідка СБУ завчасно викрила ворожі наміри і запобігла їхній реалізації. Після проведення заходів для убезпечення локацій Сил оборони зрадника було затримано неподалік лінії бойового зіткнення.
«Під час обшуку у нього вилучено два телефони, які він використовував для комунікації з російським гру.
За даними слідства, фігурант був дистанційно завербований окупантами у січні цього року. СБУ також встановила особу його куратора – співробітника воєнної розвідки рф, який перебуває на передовій східного фронту», - додали в СБУ.
Слідчі Служби безпеки повідомили агенту про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану).
Зловмисника взято під варту без права внесення застави. Йому загрожує довічне позбавлення волі з конфіскацією майна.
Як повідомляла УМ, комбат вимагав бойові виплати у підлеглих.