Західні союзники не повинні боятися путіна – Сибіга
Андрій Сибіга вважає, що погрози російського диктатора путіна не діють, тому західні союзники України не повинні на них піддаватися. >>
На Близькому Сході стрімко почалася справжня війна. Бойовики із Сектора Гази прорвалися на територію Ізраїлю.
В перші години там тривали жорстокі бойові зіткнення. Чимало цивільних потрапили у заручники. Також Ізраїль опинився під масованим ракетним ударом.
Ракети долетіли навіть до Єрусалима. Під ударами перебували й інші ізраїльські міста.
Очевидно, що початок війни, який збігся з останнім днем єврейських свят, став несподіванкою як для армії оборони Ізраїлю, так і для спеціальних служб цієї країни.
Упродовж останнього часу вважалось, що організація ХАМАС, яка контролює Сектор Гази, не зацікавлена в активних бойових діях і з нею можливо домовитися щодо зменшення ескалації.
Така домовленість, до речі, була досягнута за кілька годин до нападу за посередництва арабських країн, і вважалося, що найближчим часом Ізраїлю з боку Сектора Гази нічого не загрожує.
Однак тепер, уперше за 50 років після війни Судного дня, армія оборони Ізраїлю знову оголосила стан війни.
І хоча Ізраїль дав сувору відповідь на терор Гази, але незрозуміла роль переоцінених і ледь не найкращих у світі ізраїльських спецслужб, які пропустили такий удар.
Навіть якщо погодитись із контрадміралом, речником ЦАХАЛу Даніелем Хагарі, що по Ізраїлю з Гази було випущено 2 тис. 200 ракет за 20 хвилин, то приховати таку кількість пускових установок при перенасиченості Сектору Гази ізраїльськими агентами дуже важко.
Щоправда, є версія, що попередження таки були, однак влада з якихось міркувань їх «не почула». Але з цим громадяни Ізраїлю розбиратимуться після війни.
А загалом з початку боїв 7 жовтня ХАМАС запустив у бік Ізраїлю 4 тис. 400 ракет. За офіційними даними, кількість загиблих ізраїльтян після нападу терористів становить близько 800 людей.
Українці живуть своєю війною, новинами з неї та оцінками її розвитку. Вони — її прямі учасники, герої й жертви. Тому українці як ніхто відчули увесь жах, котрий переживають ізраїльтяни сьогодні.
Водночас ми переосмислюємо разом з усім світом те, що сталось і в нас, і в Ізраїлі. Шукаємо причини, підводні камені й виходи. Версії є різні. І поєднання їх в одне ціле може скласти ланцюг причин, розірвання котрого могло б вплинути на стабілізацію ситуації як на Близькому Сході, так і в Україні та й в усьому світі. Бо такий крок міг би дати поштовх до прояву політичної волі низки найвпливовіших світових гравців.
Цікавим виглядає аналіз причин війни в Ізраїлі глави інституту Лемкіна при Бременському університеті Гуннара Хейнсона. Він акцентує на тому, що наразі молоде покоління Гази є основним бойовим матеріалом тих, хто стоїть за тероризмом проти Ізраїлю.
Хейнсон зазначив: «Причина молодіжної бульбашки, що нескінченно надувається в Газі, полягає в тому, що переважна більшість населення не потребує робити хоч щось, аби «підняти» свої чада. ...Захід платить за їжу, школи, медичне обслуговування та житло, водночас мусульманські країни допомагають зброєю. Не скована морокою — необхідністю заробляти собі на життя, — молодь має достатньо часу для риття тунелів, контрабанди зброї, збору ракет та іншої зброї...
Сьогоднішня ситуація може лише погіршитись. Ізраїль заганяють у глухий кут. Тінейджери Гази не мають іншого майбутнього, окрім війни. Убитий ракетник одразу ж замінюється трьома молодими терористами, для котрих смерть мученика не менше в пошані, ніж перемога».
Наразі речник армії оборони Ізраїлю Даніель Хагарі повідомив, що ЦАХАЛ відновив контроль над усіма містами на кордоні з Сектором Гази. Однак розвиток воєнних подій, на жаль, на цьому не припиняється.
Андрій Сибіга вважає, що погрози російського диктатора путіна не діють, тому західні союзники України не повинні на них піддаватися. >>
У світі Україна наразі стала країною з найвищим рівнем смертності та найнижчим показником народжуваності. >>
Майже півмільйона мітингувальників вийшли в Ізраїлі 1 вересня на вулиці різних міст — це найбільші протести за останні 18 місяців. Ізраїльтяни вимагають припинення вогню, перемирʼя з ХАМАС та повернення полонених додому. >>
Ліванське угруповання «Хезболла» підтримуване Іраном заявило, що атакувало Ізраїль 320 ракетами і дронами – це атака відповідь на смерть лідера ісламістського угруповання Фуада Шукра. >>
Корпус вартових ісламської революції в Ірані обіцяє помститися за вбивство Ізраїлем лідера ХАМАСу Ісмаїла Ганії. >>
При Міністерстві культури та інформаційної політики ЮНЕСКО створило Офіс підтримки відновлення. >>