У Конотопі презентували книгу «Василь Різниченко. Нариси з історії Чернігово-Сіверщини»
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
Серед експонатів — побутові речі повстанців, документи, листівки та брошури пропагандистського спрямування, журнали та книжки. (Фото Романа ЯКЕЛЯ)
У Музеї національно-визвольної боротьби Тернопільщини відкрито виставку «Історія у бідонах. Презентація архіву українського підпілля ОУН Подільського краю».
Її експонати — це речі з трьох старих металевих бідонів, викопаних у жовтні цього року в лісі поблизу міста Бережани пошуківцями Андрієм Хруником та Андрієм Остапом.
Подібні сховки учасників національно-визвольної боротьби першої половини ХХ століття не раз траплялися на території західних областей України і раніше.
Однак цей архів, за висновками фахівців, є найбільшим з усіх, що їх досі вдавалося знайти.
Серед експонатів — побутові речі повстанців, документи, листівки та брошури пропагандистського спрямування, журнали та книжки.
Особливою цінністю виявився альбом з роботами на повстанську тематику відомого українського художника-графіка, учасника збройного підпілля Ніла Хасевича.
Як повідомив у своєму коментарі Суспільному історик Володимир Пукач, це перший альбом з оригінальними роботами Хасевича, який знайшли на території України в часи її незалежності.
За словами заступника директора з наукової роботи Музею національно-визвольної боротьби Тернопільщини Сергія Волянюка, на виставці представлено лише частину знахідок, і триватиме вона недовго.
Відтак буде продовжено реставраційні та дослідницькі роботи. Під час відкриття виставки відбувся допрем’єрний показ документальної стрічки про матеріали знайденого архіву, створеної з місцевим комунальним підприємством «Фірма «Кінодністер».
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
6 листопада 1994 року в родинному селі гетьмана України Івана Мазепи — Мазепинцях Білоцерківського району на Київщині з моєї ініціативи і під моїм керівництвом >>
Москва дуже боялася розголосу про свій страхітливий злочин у 1932—1933 роках — убивство українців голодом. >>
На острові Тайвань люди почали навмисно видаляти собі здорові зуби 4800 років тому. Звичай міг походити з півдня Китаю. Ймовірно, ця практика припинилася лише у XX столітті. >>
На продаж у Парижі виставлять листи та інші речі, які належали президенту Франції 1959–1969 років Шарлю де Голлю.. >>
На сліди, які, за припущеннями вчених, належали представникам доісторичної екосистеми, зокрема рептиліям та земноводним, випадково натрапили мандрівники, які подорожували італійськими Альпами. >>