У Конотопі презентували книгу «Василь Різниченко. Нариси з історії Чернігово-Сіверщини»
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
Наклад книги — поки лише 300 примірників.
У Києві представили першу вітчизняну книгу, яка презентує широку палітру історичної драми — про історію України та інших країн від прадавніх часів до ХХІ століття у різних жанрах, формах та стилях: від документальної хроніки до драми-фентезі, від міфологічної казки до рок-опери.
Йдеться про антологію сучасної історичної драми «Часо&Простір».
Це проєкт драматургічного відділу Національного Центру театрального мистецтва імені Леся Курбаса та видавництва «Саміт — книга» в рамках підтримки книговидавництва київських авторів, яку здійснює Департамент суспільних комунікацій КМДА.
Книга надрукована у кількості 300 примірників. Шанувальники сучасної драми можуть iз нею ознайомитися в Центрі Курбаса та у 139 бібліотеках Києва.
До збірки увійшли 12 п’єс 10 сучасних українських авторів, а її упорядник — Надія Мірошниченко. Автори — відомі драматурги різних поколінь, лауреати премій і переможці багатьох конкурсів із постановками в Україні й за кордоном: Анна Багряна, Ярослав Верещак, Олександр Вітер, Олександр Гаврош, Богдан Жолдак, Надія Марчук, Олег Миколайчук-Низовець, Неда Неждана, Анатолій Покришень, Ігор Юзюк.
Збірка складається з чотирьох розділів: «Прадавня історія. Міфопростір», «Давня історія. Козаччина», «Нова історія. Війни», «Новітня історія. На межі».
Україна довгий час була колонією декількох імперій. Нашу історію переписували під ідеологічні міфи окупантів, знецінювали національних героїв, а чорні сторінки замінювали білими плямами. Івана Мазепу оголошували зрадником, а Степана Бандеру — фашистом. І ця пропаганда, на жаль, триває донині.
П’єси антології є надзвичайно актуальними в наш час. Допомагають переосмислити травматичний досвід поколінь та мають державотворче значення.
Висвітлюють важливі історичні події — визвольну боротьбу України за незалежність, світові війни, геноциди, репресії, національні катастрофи, та змушують подивитись на знакові постаті нашого минулого під новим кутом. Більшість п’єс уже втілені на сцені українських та закордонних театрів.
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
6 листопада 1994 року в родинному селі гетьмана України Івана Мазепи — Мазепинцях Білоцерківського району на Київщині з моєї ініціативи і під моїм керівництвом >>
Москва дуже боялася розголосу про свій страхітливий злочин у 1932—1933 роках — убивство українців голодом. >>
На острові Тайвань люди почали навмисно видаляти собі здорові зуби 4800 років тому. Звичай міг походити з півдня Китаю. Ймовірно, ця практика припинилася лише у XX столітті. >>
На продаж у Парижі виставлять листи та інші речі, які належали президенту Франції 1959–1969 років Шарлю де Голлю.. >>
Документальна стрічка «Новоприбулі | Newcomers» виходить в Канаді 16 листопада. >>