Війна росії з Україною почалася 107 років тому
Перші кроки як агресор більшовицька Росія зробила не 7-го, а 11 листопада 1917 року. Через три дні після проголошення в Києві незалежної Української Народної Республіки, що сталося 8 листопада. >>
Третій Президент Віктор Ющенко і керівництво Тернопільської облради поклали квіти до підніжжя пам’ятників Степану Бандері та Ярославу Стецьку. (Фото Тернопільсткої облради)
Тернопільська обласна рада провела урочисте пленарне засідання на честь 80-річчя проголошення Акта відновлення Української Держави.
На ньому ухвалили звернення до президента, Верховної Ради, Кабінету Міністрів та обласних рад інших регіонів щодо встановлення історичної справедливості у питанні Незалежності України, повідомляє пресслужба облради.
«Знакове ХХ століття стало носієм одвічного духу творення української нації. Етап відновлення української Незалежності в 1991 році — це період повторного отримання Незалежності нашої держави. Це час, коли український народ скинув iз себе тягар радянської влади та наслідки окупаційного режиму, загарбання й підкорення проти своєї волі. Суверенність України було відновлено 24 серпня 1991 року Актом проголошення Незалежності України. Цей Акт став фактом продовження складного процесу тисячолiтньої історії державотворення. Проте українська історична дійсність засвідчує, що Незалежність нашої країни проголошувалася декілька разів», — йдеться у документі.
Депутатський корпус звертається до керівництва держави з пропозицією встановити днем проголошення української Незалежності 22 січня 1918 року як першу дату, з якої розпочався відлік історії сучасної України, а 24 серпня 1991 року вважати датою проголошення відновлення Незалежності.
А також — «зазначити у Конституції України, що правонаступність сучасної Української держави започатковано ще в Руській державі з центром у Києві, продовжено Галицько-Волинським князівством, Великим князівством Литовським та Руським, Українською козацькою державою, Гетьманщиною, Українською Народною Республікою, Західно-Українською Народною Республікою, Карпатською Україною та Українською державою, відновленою Актом про відновлення Української Держави 30 червня 1941 року».
«Українці не мають права забувати, що Незалежна Україна постала як наслідок багатовікової національно-визвольної боротьби нашого народу!» — зазначив у своєму виступі голова Тернопільської обласної ради Михайло Головко.
На цьому ж засіданні було затверджено нову особливу почесну відзнаку Тернопільської обласної ради «За заслуги перед Тернопільщиною» імені Ярослава Стецька.
«Засновується для нагородження за визначні заслуги у розбудові Тернопільської області, розвитку її економічного, науково-технічного, військового, гуманітарного, соціально-культурного потенціалу, вихованні дітей, захисті державних і регіональних інтересів, піднесенні міжнародного авторитету Тернопільської області, за благодійну, милосердну, громадську діяльність на благо Тернопільщини, вагомий особистий внесок в утвердження суверенітету Української держави», — написано у відповідному положенні.
А першим, хто отримав цю відзнаку, став третій президент України Віктор Ющенко, який брав участь в урочистому пленарному засіданні Тернопільської облради.
«На мою думку, Віктор Ющенко як президент найбільше зробив для відновлення історичної справедливості. І саме він присвоїв звання Героїв України Роману Шухевичу та Степану Бандері. За це вам, Вікторе Андрійовичу, велика вдячність!» — сказав, вручаючи нагороду, голова облради Михайло Головко.
Перші кроки як агресор більшовицька Росія зробила не 7-го, а 11 листопада 1917 року. Через три дні після проголошення в Києві незалежної Української Народної Республіки, що сталося 8 листопада. >>
Яскравій українській зірці тележурналістики, народному депутатові України І-го скликання (1962-1992) Вадиму Бойку - 5 листопада виповнилося б 62 роки. >>
4 листопада 1885 р. в с. Георгіївці (тепер Мар’їнської міської громади Покровського р-ну Донецької обл.) народився Михайло МАЛАШКО, член Центральної Ради, заступник комісара Донецького басейну від УЦР, отаман Вільного козацтва Луганська (1917 – 1918), отаман куреня Донецького кряжу (1918 – 1919). >>
Перший пам'ятник Гетьману Павлу Скоропадському встановлено у США цими днями. Пам’ять про історичного діяча вшанували на українському кладовищі Баунд-Брук у штаті Нью-Джерсі. >>
Під завершення цьогорічного сезону археологічних розкопок біля знаменитого Більського городища неподалік селища Котельва Полтавської області сталася сенсація: було знайдено уламок античної амфори IV століття до нашої ери з рідкісним клеймом майстра. >>
У Львові 1 листопада 1944 р. помер Андрей Шептицький, митрополит Галицький та архієпископ Львівський, предстоятель Української греко-католицької церкви. >>