На порозі 2025-го: чи стане Залужний наступним президентом України?
Нинішній політичний рік закінчується тим, що почали окреслюватися партійні проєкти: оновлюватимуться, переформатовуватимуться чинні та створюватимуться нові. >>
Найбільше бюджетних коштів витрачено на депутатів монобільшості.
Майже 200 народних обранців отримали мільйони гривень матеріальної допомоги від держави за останні півтора року.
Зокрема, нардепи просили допомогу з тимчасової непрацездатності. Це обійшлося державі у понад 3 мільйони гривень, підрахували у громадянській мережі ОПОРА.
Найбільшу суму отримала депутатка від «Опозиційної платформи — За життя» Наталія Приходько — близько 170 тисяч гривень. На другому місці — представниця групи «За майбутнє» Анна Скороход.
Їй нарахували 135 тисяч гривень. Третє місце посідає її колега Віктор Балога, якому виділили понад 125 тисяч. Дещо менше — 122 тис. — отримала і нардепка від «Слуги народу» Любов Шпак.
В ОПОРІ також порахували, на кого з нардепів пішло найбільше бюджетних коштів. Це, зокрема, зарплата, проживання, поїздки, відпустки тощо. Тут першість — у «слуг».
Понад 2 мільйони гривень витратили на депутатів Івана Калаура та Анатолія Драбовського. Майже 2 мільйони виділили для Романа Лозинського з «Голосу».
Потрапили у п’ятірку так званих лідерів ще два представники президентської команди — Роман Соха та Олександр Ковальчук, на кожного з яких витратили по 1,9 млн гривень.
А дехто з обранців за рахунок своєї депутатської зарплатні гасив борги. Стягнення з виконавчих служб помітили у дев’яти нардепів, більшість з яких — «слуги народу». Найбільше боргів виявилось у «слуги» Сергія Кузьміних — понад 100 тисяч гривень.
Майже 38 тисяч — у його колеги Олега Марусяка. По кілька тисяч гривень боргів зафіксували також у Максима Бужанського, Олега Тарасова, Дмитра Лубінця та інших.
Та були серед депутатів і благодійники. Хоча таких — лише десяток. На першому місці, за даними ОПОРИ, — лідер «Європейської Солідарності» Петро Порошенко. Він здійснив 14 благодійних внесків на суму понад 700 тисяч гривень.
На другому — Валерій Дубіль із «Батьківщини», який пожертував понад 600 тисяч. На третьому — позафракційний Вадим Новiнський, який перерахував як допомогу понад пів мільйона гривень.
До списку благодійників потрапили також Вадим Столар з ОПЗЖ, глава фракції «Слуга народу» Давид Арахамія, спікер Дмитро Разумков та інші.
Нинішній політичний рік закінчується тим, що почали окреслюватися партійні проєкти: оновлюватимуться, переформатовуватимуться чинні та створюватимуться нові. >>
Навіть зважаючи на демографічну катастрофу, виїзд мільйонів українців за кордон і потребу інтеграції нашої діаспори, прийняти легалізацію множинного громадянства, не можна було підтримувати цей законопроєкт у такому вигляді. >>
Голова Служби безпеки України генерал-лейтенант Василь Малюк запевнив, що СБУ рішуче розбереться з діяльністю політиків-колаборантів. >>
У Сирії після падіння режиму експрезидента Башара Асада почалося «полювання» за статками його родини, які та накопичувала десятиліттями. >>
Ставити на голосування запит адміністрації 46 президена США Джо Байдена з додатковими 24 мільярдами на допомогу Україні - спікер Палати представників Майк Джонсон не буде. >>
Виділити додаткові 24 мільярди доларів для посилення військової підтримки України закликав Конгрес Президент США Джо Байден >>