Інший погляд: про воєнний альбом Андрія Котлярчука «Звільнена Київщина»
Попередній воєнний альбом Андрія Котлярчука «Добровольці. >>
Федір Якименко й одна з його книжок. (Фото з Вікіпедії.)
Народжений поблизу Харкова 1876 року Федір Якименко викладав композицію Ігорю Стравинському. Листувався з Миколою Римським-Корсаковим і робив зауваження щодо його творчості.
Мало знаний в Україні композитор, піаніст i педагог із 1928 року й до останніх днів у 1945-му жив у Франції. У своїх листах iз теплотою згадував Україну й сумував за Батьківщиною.
Сучасний український диригент Кирило Карабиць — нині головний диригент Борнмутського симфонічного оркестру (Велика Британія) — в Паризькому муніципальному архіві віднайшов ноти композиції Балет «На схилах Дніпра» з восьми частин і представив світову прем’єру твору в Києві до Дня Європи 15-16 травня.
На спеціально облаштованій сцені на Михайлівській площі, біля колон Міністерства закордонних справ, почути концерт мали змогу всі бажаючі.
Композитор Федір Якименко — один iз визначних представників неоромантичної течії в музиці ХХ століття з помітним впливом імпресіонізму, а також модерністичного напряму.
Роботи його нетривалого празького і паризького періодів творчості позначені великим інтересом до українських тем і сюжетів.
Він створив низку інструментальних п’єс, романси, квартет, тріо, фортепіанні п’єси на теми українських пісень.
Також став автором численних солоспівів (серед яких — на слова Олександра Олеся), церковних творів (зокрема, «Отче наш», «Херувимська») та хорових обробок українських народних пісень.
Чимало творів композитора побачили світ у німецьких, французьких, російських та українських видавництвах. Значна частина з них зберігається у фондах Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського та Національної бібліотеки Франції (BNF).
Попередній воєнний альбом Андрія Котлярчука «Добровольці. >>
Створену Кременецько-Почаївским державним історико-архітектурним заповідником за дорученням Міністерства культури та стратегічних комунікацій інвентаризаційну комісію - не допустили до роботи представники Свято-Успенської Почаївської лаври. >>
Список із 25 об’єктів світу, що потребують збереження оприлюднив Всесвітній фонд пам’яток (World Monuments Fund, WMF). Серед об'єктів, що увійшли до переліку на 2025 рік – столичний Будинок вчителя, турецьке місто Антак'я, історична міська структура Гази та Місяць. >>
«Я зрозумів, що мушу бути українофілом – це я зрозумів цілком свідомо. І от я жадібно ухопився за українство. Кожнісіньку вільну від «офіційних занять» часину я присвячував Україні. Перша ознака національності є мова – я й нею найперше заклопотався», - писав Агатангел Кримський. >>
Один з найвідоміших українських театральних режисерів — Давид Петросян — представив прем’єру на сцені Національного театру імені Марії Заньковецької у Львові. >>
Благодійний фонд «МХП-Громаді» та Український культурний фонд оголосили про запуск нового грантового конкурсу «Культура у фокусі громад» із фінансуванням від 500 тис. до 1 млн грн на культурні проєкти. >>