Знесення імперських пам’ятників: в Одесі виділили кошти на розробку документації
На розробку проєктної документації для демонтажу 12 пам’ятників, які містять імперську та радянську символіку Одеська міськрада виділила 200 тис. гривень. >>
А колись стояв...
Чиновники міста Ізюм оголосили на сайті Prozorro електронний аукціон iз продажу «об’єкта малої приватизації — скульптури «В. І. Ленін».
Пропозиція досить цікава, адже покупець отримає не просто чотириметрову фігуру декомунізованого вождя, а 1,5 тонни чистої бронзи.
Ізюмчани не приховують, що лот рекламується не як історичний символ, а як цінна вторинна сировина, проте й за таких умов охочих немає.
«Ми вже три роки поспіль його продаємо — з 2017 року, але чомусь ніхто не купує, — розчаровано повідомив мер міста Валерій Марченко. — Двічі виставляли. Оце вже буде третя спроба».
Містяни ідею чиновників сприйняли неоднозначно, але без відвертого осуду. Один з користувачів сайта, наприклад, порадив не продавати Леніна взагалі, адже «ситуація у світі нестабільна». Мовляв, стара влада може ще воскреснути, а в Ізюмі раз — і вже є готовий Ілліч.
Ще один дописувач підказав продати скульптуру за дорого «місцевим ОПЗЖистам», бо вони будуть радо «катати її на броньовичку по своїх збіговиськах». Та й місту, на його думку, буде хоча б якась фінансова допомога від тих «опозиціонерів».
Ще одну пораду ізюмській мерії дала представниця Українського інституту національної пам’яті Марія Тахтаулова: «Якщо пам’ятник не вдасться продати, то його можна відвезти до музею «Парк радянського періоду», що в Путивлі».
Але до такої підказки в Ізюмі навряд чи дослухаються, адже, як свідчить практика, ідея з продажем Ілліча не така вже й примарна. Скажімо, наприкінці 2018 року Семенівській міськраді Чернігівської області поталанило збути свого вождя на схожих торгах.
Аукціоном тоді зацікавилося аж 14 учасників! Правда, семенівці погодилися на 220 тисяч гривень, у той час коли ізюмчани просять за свій лот замалим не пів мільйона. Меншу суму управлінці відкинули, оскільки за виручені кошти хочуть переобладнати місцеву лікарню.
На розробку проєктної документації для демонтажу 12 пам’ятників, які містять імперську та радянську символіку Одеська міськрада виділила 200 тис. гривень. >>
Із селища Копанки Харківської області Третя штурмова бригада вибила російських окупантів та взяла у полон рашистських бійців. >>
Операцію здійснили спеціальні групи ГУР: «Стугна», «Парагон», «Юнгер», РДК, БДК, «Терор». В окремих випадках українські спецпризначенці вступали з ворогом у рукопашний бій >>
Громада села Самійлівка Лозівського району проголосувала за перехід до Православної Церкви України, тому настоятелем місцевого храму Святого Рівноапостольного князя Володимира став Андрій Челомбітько. >>
На другому поверсі столітньої ратуші, яку зараз займає Чортківська міськрада, вже «розібрали радянщину». >>
За ініціативи сільської ради Котлярки місцевий художник Володимир Герасимчук замінив кепку в руці на "Кобзар", також змінив підборіддя, а піджак перетворив на пальто. >>