Рятівна сорочка. Більш як 100-літній музейний експонат у Кременчуці слугує оберегом для воїнів
У колекції Кременчуцького краєзнавчого музею є один унікальний експонат — старовинна чоловіча сорочка, якій понад сотню років. >>
Живий ланцюг до Дня Соборностi у столицi минулого року. (Фото з сайта bigkyiv.com.ua.)
Через пандемію коронавірусу 31-й ланцюг національної єдності цьогоріч уперше в історії України не відбудеться «вживу», а онлайн.
Проте організатори знайшли вихід і вирішили побудувати віртуальний ланцюг, який простягнеться від Києва аж до кримського Сімферополя.
Для цього всі бажаючі можуть зареєструватися на сайті https://unite-ukraine.com.ua та стати пліч-о-пліч з іншими не байдужими в режимі онлайн.
«У День Соборності через COVID-19 ми не зможемо традиційно взяти один одного за руки. Але відтепер для єдності немає обмежень і відстань не має значення. Значення має лише наше прагнення бути разом — в одній соборній Україні», — зазначають організатори акції.
Цьогоріч ланцюг Соборності вперше змінить маршрут. Якщо традиційно він поєднував схід i захід, то нині він має поєднати Україну там, де її намагаються розділити — між Києвом i Сімферополем, пояснюють організатори. На шляху до Криму ланцюг п’ять разів символічно перетне Дніпро: на мосту Патона, де традиційно будували живий ланцюг єдності кияни, біля Черкас, Кременчука, у Дніпрі та Запоріжжі.
21 січня на сайті ланцюга Соборності розпочалася реєстрація учасників, яка триватиме й сьогодні. Авторка цих рядків теж долучилася до творення історичної події.
Реєстрація через мережу «Фейсбук» відбулася дуже швидко — практично миттєво, і в ланцюзі я була вже 1665-ю. Моє місце було десь на трасі між Переяславом-Хмельницьким i селом Кавказ, що в Київській області (це легко відслідкувати на мапі сайту). А поки я писала цей невеликий текст, кількість учасників ланцюга Соборності вже перевищила 2 тисячі осіб.
Тож імовірність того, що вдасться подолати 1058 кілометрів між столицями України та Криму, з кожною хвилиною набувала реальних обрисів.
Нагадаємо, що 21 січня 1990 року українці вперше побудували один із найбільших живих ланцюгів у світовій історії — «Українську хвилю» — від Києва до Івано-Франківська.
Подію приурочили до 71-ї річниці проголошення Акту Злуки ЗУНР та УНР. Відтоді на День Соборності українці в різних містах щороку створюють живі ланцюги, як символ єднання всіх регіонів нашої держави.
Як повідомляла "УМ", Державний архів Вінницької області представив документальну онлайн-виставку, приурочену до Дня Соборності України.
Читайте також, як українці відзначили Акт Злуки у 2010 році.
У колекції Кременчуцького краєзнавчого музею є один унікальний експонат — старовинна чоловіча сорочка, якій понад сотню років. >>
В Україні на сьогоднішній день залишається ще понад 10 тисяч громад Укранської православної церкви (Московського патріархату). >>
Гості Gremi Борщ Fest, який відбувся у місті Бидгощ у Польщізібрали191 тис. злотих (2,1 млн грн) на допомогу Збройним Силам України . Це був другий із 10-ти фестивалів борщу, які польський благодійний фонд Gremi Foundation планує провести у 2025 році. >>
Топові шеф-кухарі ресторанів, які є членами Асоціації кулінарів України, впродовж трьох років організували 22 благодійні гастровечері на підтримку Сил Оборони. Вони зібрали понад 60 мільйонів гривень для бойових підрозділів, передали десятки дронів та автомобілів. >>
У вівторок, 6 травня, між Україною та рф відбувся великий обмін полоненими. 205 наших захисників звільнені з російського полону. >>
Українська мова майже повністю витіснила російську з освітнього процесу, 99% закладів загальної середньої освіти сьогодні забезпечують навчання українською мовою. >>